Jeszcze inne doświadczenie MEPS

Mój dzień w Indianapolis MEPS w październiku 2003

przez Courtney Elmore

Po tym, jak rekruter wykona wstępne przesłuchanie w swoim biurze i ustali, że jesteś ważnym kandydatem do amerykańskiego wojska, wyśle ​​cię do MEPS lub do Wojskowego Zakładu Wpisów . (Jak się wkrótce dowiesz, wszystko w wojsku jest akronimem). Jako że Twój rekruter prawdopodobnie Ci powie, MEPS jest złym, przerażającym miejscem, w którym każdy może dyskwalifikować cię z dołączenia do usługi.

To niekoniecznie musi być prawda! (Czytaj dalej, młody rekrut, czytaj dalej).

Pierwszeństwo to połowa zabawy

Jeśli wybierasz się do MEPS, aby rozpocząć proces po raz pierwszy, zwykle będzie to dwudniowe doświadczenie. Twój rekruter zabierze cię do swojego biura pierwszego dnia. Uzupełni wszelkie resztki papierkowej roboty i miejmy nadzieję, że poinformuje cię o wszystkim, co ma nadejść. Jeśli tego nie zrobi, to przeczytasz tę stronę i uratujesz sobie wiele bólu. Potem albo zawiezie cię do centrum MEPS, albo zabierze cię na prom, który cię tam zabierze. Pamiętam, kiedy nadszedł czas, abym wsiadł do tego promu; mój rekruter był jak matka obserwująca jej jedyne dziecko. Gdy wchodziłem do furgonetki, ciągle krzyczał o zachętę i przypominał mi, żebym nie zmieniał żadnej z odpowiedzi, o których rozmawialiśmy w jego biurze (aby nie dyskwalifikować się ani nie opóźniać procesu). A kiedy furgonetka się odsunęła, myślę, że nawet widziałem łzę w oku SSgt Daugherty.

Zrobił wszystko, co mógł; teraz zależało mi, bym był z niego dumny.

Transfer do MEPS był interesujący. Byłem jedyną kobietą wśród 10 mężczyzn. Było jeszcze jedno Air Force, jeden Marine, jeden Navy i 6 Army. Chłopcy z armii byli spedytorami. W MEPS ogromną liczbą rekrutów będą "spedytorzy". Oznacza to po prostu, że jest to dzień, w którym wysyłają szkolenie podstawowe do odpowiedniego działu usług.

Inni faceci robili rzeczy takie jak przechodzenie z Rezerwy na Aktywne Obowiązki i cokolwiek. Ponieważ "załadowcy" nie mają nic do zrobienia pierwszego dnia, zostali zrzuceni do hotelu razem z innymi chłopakami, którzy nie mieli nic do roboty, a potem kierowca wahadłowca zabrał mnie do MEPS.

Przybycie do MEPS

Kierowca wahadłowca poszedł ze mną do Głównego Punktu Kontroli (który mój rekruter by zrobił, gdyby mnie zabrał) i był już w drodze. Kiedy wchodzisz do budynku MEPS, istnieją dwie bardzo ważne reguły.

  1. Nie zakładaj niczego na głowę. Zdejmij kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i / lub słuchawki.
  2. Nie kładź stóp na krzesłach. Wiem, jesteś zmęczony i chcesz się zrelaksować, a może "zapomniałeś". NIE ZRÓB TO! Podziękujesz sobie później.

Oprócz tych dwóch zasad, po prostu użyj zdrowego rozsądku. To budynek federalny. Nie noś żadnej broni (w tym scyzoryka), nie używaj wulgarnego języka (nie jesteś jeszcze na obozie marines), a na pewno nie nękasz swoich kobiet (i vice versa). Były 3 kobiety (ogółem), które "przetwarzały się" ze mną w MEPS, w porównaniu do około 40 mężczyzn. Naprawdę nie doceniłem tego, gdy jakiś młody, punkowy 17-latek, Marine-hopeful powiedział mi, że wszyscy mówią o tym, że jestem "w pełni sprawny". Jeśli ktoś usłyszy jak ważne jest ciągnięcie tego rodzaju bzdur, powodzenia w tym konkretnym doświadczeniu MEPS.

Nie tolerują tego lekko. Lucky for Marine boy, nie powiedziałem o tym wyżej. Życzyłem mu jednak szczęścia w obozie startowym.

Główny punkt kontrolny

Główny punkt kontrolny (uważam, że to naprawdę musi być właściwy rzeczownik, a zatem skapitalizowany) to miejsce, w którym dostałem swój pierwszy smak MEPS . Moja pierwsza ważna rada dla ciebie to nie wkurzać miłych ludzi przy tym biurku. Była tam małostka (Navy), a ona nie była zbyt przyjazna, gdy poprosiła o pakiet informacji, które wysłał mój rekrut wraz ze mną. Wzięła z paczki to, czego potrzebowała i oddała mi ją.

"Czy potrzebujesz skorzystać z toalety?" zapytała.

Nawet jeśli nie oferują do wynajęcia, idziesz, GO! Za chwilę podejmiesz naprawdę długi, ważny test, więc zrób sobie przysługę i zapytaj, czy możesz odejść. Zrobiłem to, a po powrocie do Control Desk, Miss Congeniality skierowała mnie w dół sali do pokoju testowego.

ASVAB

Kiedy zobaczysz znak, który mówi: "wyłącz wszystkie telefony komórkowe i pagery", zrób sobie przysługę i wyłącz ją. "Cichy" się nie liczy. Po prostu to zrób; facet w drzwiach polubi cię lepiej. Gdy znajdziesz się w drzwiach, zostaniesz poproszony o odłożenie plecaka, a on pokaże ci komputer. Tutaj możesz zabrać ASVAB - Arped Services Vocational Aptitude Battery . Ten test jest trochę podobny do SAT, z tym, że obejmuje więcej obszarów tematycznych, takich jak elektronika i konserwacja samochodu. Przypuszczam, że mógłbyś uczyć się o te rzeczy, ale potem możesz znaleźć się w polu kariery, o którym absolutnie nic nie wiesz. Tak więc, jeśli nie jesteś kompletnym idiotą, nie martw się o naukę dla ASVAB. Osobiście niewiele wiem o naprawie samochodów, a jeszcze mniej o inżynierii elektrycznej, a wciąż mam 91 z 99, co jest uważane za wysoki wynik. Moja siostra - która prawdopodobnie nigdy nie sprawdzała nawet swojej oliwy - ma 94 lata, a ma zaledwie 17 lat. Z drugiej strony, jeśli wiesz, jak podłączyć dom i zmienić transmisję, ale nie powiodło się algebry w szkole średniej, prawdopodobnie też będziesz dobrze. Gdzie brakuje ci jednego obszaru, możesz nadrobić w innym. Tak jak mówiłem, nie martw się!

Jedną rzeczą, którą powinieneś zacząć od razu, jest zwrócenie uwagi na podane wskazówki. Nie tylko w tym teście, ale także od osób odpowiedzialnych. Sierżant, który administruje testem, prawdopodobnie poda ci bardzo wyraźne wskazówki, co zrobić, jeśli potrzebujesz pomocy. Zwróć uwagę!

Pod koniec dnia

Kiedy skończyliśmy, Miss Congeniality (pierwszy podoficer z Control Desk) poklepał nas po głowie i wsadził na wahadłowiec. Cóż, może nie do końca. Ona pouczyła nas o tym, co by się stało, gdybyśmy zostali przyłapani na piciu podczas pobytu w hotelu i kazali nam trzymać się z dala od kłopotów. (To jest ładny, parafrazujący sposób na powiedzenie tego). Gdy jesteś w promie do hotelu, jesteś poza zasięgiem ludu MEPS. Poluzować! Zaprzyjaźnić się. Rozmawiaj z ludźmi wokół ciebie, a przynajmniej będziesz miał kogoś, z kim możesz usiąść na kolacji.

Kiedy dotrzesz do hotelu, po prostu powiedz ludziom w recepcji, że jesteś wojskiem, a oni wyślą cię tam, gdzie chcesz się udać. Podpiszesz gazetę mówiąc, że nie rozedrzesz pokoju, nie dostaniesz biletu na obiad i nie dostaniesz klucza do pokoju. Prawdopodobnie będziesz mieć współlokatora. Jeśli dotrzesz do pokoju i będziesz sam, spodziewaj się przyjść do pokoju po obiedzie i tam je znaleźć. Ciesz się tym razem. Możesz już nigdy nie zobaczyć tej osoby, ale jeśli są one wysyłane, pamiętaj, aby życzyć im szczęścia. Prawdopodobnie są wystraszeni z ich umysłu i potrzebują wszelkiej zachęty, jaką mogą uzyskać.

Idź, zjedz obiad, ciesz się towarzystwem ludzi wokół ciebie i śpij. Twoja zerowa pobudka o 4:30 nadejdzie całkiem za wcześnie. Pamiętaj również, że jeśli poniesiesz jakiekolwiek opłaty za pokój, jesteś odpowiedzialny za ich zapłacenie. MEPS pobiera tylko kartę pokoju, a nie połączenia telefoniczne i filmy.

Dzień 2

Drugiego dnia musisz być gotowy, aby dostać się na pokład promu z powrotem do MEPS nie później niż o 5:00. Odpłyną oni o 5, jeśli nie wcześniej. (Może się to różnić w zależności od stacji MEPS. Powinieneś wcześniej zwracać na to uwagę!) Nie oczekuj połączenia alarmowego, ustaw alarm. Dobrym pomysłem jest zejść na dół i zjeść śniadanie na śniadanie kontynentalne, które oferuje hotel, ponieważ lunch trwa do 11:30. To długi dzień, jeśli jesteś głodny!

Gdy dotrzesz do MEPS drugiego dnia, będą one jeszcze mniej przyjazne niż pierwsze. Wykładają wszystkich w strefie wejścia, informują cię o wejściu do budynku, a następnie pojedynczo, każdy przejdzie przez wykrywacze metalu. Bądź cicho. Nawet jeśli znasz rutynę i już tu byłeś, bądź cicho. Nie chcesz wkurzyć jakiegoś Marine Sergeant o 5 rano. Nie jest to tego warte! Może po prostu mówił, żeby nas przestraszyć, ale najwyraźniej w dniu, w którym tam byłem, wyłączył trzy spedytorów z linii, a oni będą musieli czekać kolejne sześć miesięcy na wysłanie z powodu ich zachowania.

The Liaison

Prawdopodobnie będzie to Twój pierwszy kontakt ze swoim oddziałem w MEPS. Zameldujesz się w dowolnym oddziale, do którego wchodzisz. Sgt Heronimus zameldował mnie (jestem Air Force). Podpisujesz małą kartkę, dostajesz małą metkę, a jeśli facet jest tak fajny jak "Bohater", da ci małą recenzję przed fizycznym, po prostu upewnij się, że niczego nie zapomnisz.

"Czy kiedykolwiek narkotyki?"

"Nie."

"Czy kiedykolwiek byłeś chory?"

"Nie."

"Czy zamierzasz zmienić jakąkolwiek odpowiedź dla lekarza?"

"Nie."

"Znakomity, powodzenia."

Jak widać, ci faceci są po twojej stronie! Dodatkowo, każdy łącznik, który ma "She Hates Me" Puddle of Mudd na swojej liście odtwarzania na komputerze, musi być po prostu fajny.

Fizyczny

Fizyczny egzamin jest równie ważny jak ASVAB. Jeśli tego nie przejdziesz, nie możesz wejść. Teraz nie oznacza to, że nie ma zwolnień z powodu pewnych dolegliwości, ale pamiętaj, jak ważne jest to . Twoje odpowiedzi muszą być jednoznaczne "tak" i "nie". Odpowiedź typu: "Cóż, pozwól mi pomyśleć ..." lub "rodzaj" oznacza "tak". Upewnij się, że nie robiłeś żadnych narkotyków w ciągu ostatnich 45 dni, ponieważ nie jest to warte nawet twojego czasu, aby tam pójść, jeśli masz. Jest to najdokładniejszy fizyczny egzamin, jaki kiedykolwiek przyjmiesz w całym swoim życiu. Nie mówimy tu o sportowym gimnazjum, tutaj.

Pani prowadząca przedstawienie nie była bardzo miła. Ona nie powinna być. Będzie starała się przestraszyć cię, odkładając każdą drobną rzecz, mówiąc ci o grzywnie w wysokości 10 000 $ lub czasie w więzieniu, ale tak naprawdę, ona nie jest tak przerażająca jak moja rekrutacja powiedziała, że ​​będzie. Pamiętaj, że wszystko, co odpowiesz "tak", będzie wymagało dokumentacji lekarskiej i opóźni proces. Powinieneś to wiedzieć z góry, a wszelka dokumentacja medyczna powinna zostać przekazana rekruterowi z góry. Czekanie, aż wycieczka MEPS to zrobi, nie jest dobre. To po prostu spowoduje dyskwalifikację do czasu uzyskania dokumentacji medycznej i przeglądu.

Będą testować twój słuch, widzenie, postrzeganie głębi i brać krew. Będziesz także musiał oddać mocz z kimś, kto Cię obserwuje. Tak, oznacza to, że będziesz sikać przed kimś. Faceci mówili, że ich osoba naprawdę ich obserwuje, ale dla nas, dziewczyny, stała po prostu twarzą do nas, ale wyglądała ponad nami. Będziesz miał krótką wizytę u jednego z lekarzy, który sprawdzi ciebie i zapyta cię, czy kiedykolwiek zrobiłeś narkotyki czy coś w tym stylu.

Ostatnia część ciała fizycznego znajduje się na wyciągach narciarskich. Upewnij się, że nosisz krótką bieliznę, dziewczyny! Jeśli nosisz stringi, musisz udać się do swojego łącznika i poprosić o parę. Dadzą ci nowe bułeczki, jeśli tak zrobisz - babcinne majtki! Gdy wszyscy się rozbiorą, będą ważyć, sprawdzać wzrost i patrzeć na łuki w stopach. Potem zjawi się inny lekarz i będzie obserwował wykonywanie różnych ćwiczeń, takich jak kręgosłupy, chód z kaczki i chodzenie na palcach. Nie wiem dokładnie, co się dzieje z chłopakami - zakładam, że to "odwróć głowę i kaszle". Dziewczynki idą pojedynczo do małego gabinetu lekarskiego z lekarzem i żeńską podoficerką (podoficer). Lekarz da ci krótki test piersi, sprawdzi twój oddech, poczuje węzły chłonne i sprawi, że wsunniesz stopy w strzemiona. On krótko spojrzy na ciebie poniżej. To wcale nie jest tak źle.

Jeśli przejdziesz wszystko, wszystko gotowe! Siły powietrzne wymagają również podnoszenia ciężarów, aby zobaczyć, jak silny jesteś. To nie jest trudne, ale staraj się nie pozwolić im się spieszyć! Teraz wszystko gotowe, a ty możesz zabrać swoją fizyczną papierkową robotę do Głównego Punktu Kontroli. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki jest twój wynik ASVAB , zapytaj go teraz. Będą je mieć przed sobą.

Poradnictwo zawodowe

Wrócisz do łącznika, żeby poinformować ich, że przeszliście fizyczną inspekcję, i mogą pójść do przodu i doradzić ci pracę właśnie tutaj. Tak się składa, że ​​byłem jedyną osobą, która tego dnia przetworzyła siły powietrzne, więc miałem mnóstwo czasu, aby spojrzeć na pracę . Postaraj się zorientować się we wszystkich zadaniach, zanim przejdziesz do MEPS. Gdy dowiesz się, do czego jesteś uprawniony, nie będziesz musiał zadawać tak wielu pytań. Możesz poświęcić więcej czasu na decydowanie, które zadania najbardziej ci odpowiadają i uporządkuj je według preferencji. To może wydawać się bardzo pośpiesznym czasem, ale nie wybieraj żadnych zleceń, których nie chciałbyś robić. Możliwe jest, aby zarezerwować dowolne z twoich preferencji. Z drugiej strony bądź otwarty na nowe możliwości. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że jestem częścią EOD - Explosive Ordnance Disposal (wysadzanie bomby, która nie wybuchła za pierwszym razem), ale pierwotnie byłam zarezerwowana w tej pracy. Byłbym bardzo zadowolony z tego pola kariery i nigdy nie wiedziałem, że istnieje! Dlatego powinieneś mieć przed sobą kilka opcji pracy. (Okazuje się, że zdałem dodatkowy test ( Defence Language Aptitude Battery ), który podjąłem, aby zostać lingwistą , więc na moją prośbę zarezerwowali mi nową pracę następnego dnia. Chciałem przede wszystkim wykonać pracę lingwistyczną. )

Wyślą cię na lunch i mam nadzieję, że po skończonej pracy zarezerwowali wymarzoną pracę! Jeśli nie, nie martw się. Zostaniesz przeniesiony na listę pytań i odpowiedzi (kwalifikacje i oczekiwania) do momentu, gdy twoja praca zostanie otwarta. Gdy dowiesz się, czy Twoja praca została zarezerwowana, czy nie, będziesz w drodze z rekruterem lub zaczekaj na prom.

Czekam na koniec

Gdy minie dzień i nie będziesz miał nic do roboty, będziesz bardzo zmęczony. Nie możesz spać podczas pobytu w MEPS. Nie żałujesz, że wczoraj wieczorem nie położyłeś się spać? Musiałem zostać na 3 dzień, abym mógł wziąć DLAB (Defence Language Aptitude Battery) dla pracy lingwistycznej. Musiałem czekać cały dzień, aby wykonać test, który trwał 2 godziny. Obiecuję, że nawet po całych 8 godzinach poprzedniej nocy chciałem spać bardzo źle. Ale wtedy zdałem sobie sprawę, że MEPS nie jest tak straszny jak Sgt Daugherty, mój rekruter, powiedział, że tak będzie.

Zrobiłem przerwy w dymie z oficerami marynarki wojennej, rozdrabnąłem papiery dla sierżantów Sił Powietrznych i żartowałem z sierżantem armii w Control Desk. Ponieważ okazałem im szacunek i przestrzegałem instrukcji, byli dla mnie przyjaźni. W rzeczywistości, MSgt Eakins, szefowa łącząca USA i USA, kupiła mi bar Coke i Snickera, żeby im pomóc! Zauważysz, że związki są po twojej stronie. Zakładając, że nie jesteś totalnym punkiem, cieszą się, że zdecydowałeś się dołączyć do Sił Powietrznych (lub oddziału) i docenią twoją pomoc, jeśli nie robisz nic więcej.

Tak więc, młodzi rekruci , bądźcie pełni szacunku, postępujcie zgodnie z instrukcjami, nie kładźcie swoich stóp na krzesłach, nie śpijcie, udzielajcie stanowczych odpowiedzi podczas waszego fizycznego wysiłku, bądźcie przygotowani, a MEPS będzie dla was dobre. To nie musi być tak przerażające, jak powiedział Twój rekruter! Zanim wyjechałem, nie byłem już "hej, ty", byłem "panią Elmore". To może się zdarzyć również dla ciebie! Powodzenia.