Czego można się spodziewać po pierwszej wizycie w MEPS

Thomas R Machnitzki / Wikimedia Commons

Przystąpienie do wojska wymaga dwóch (lub więcej) podróży do Wojskowego Punktu Przetwarzania Wejścia (MEPS). W minimalnym stopniu udajesz się na wycieczkę do MEPS w celu wstępnego przetworzenia, a następnie drugi wyjazd do MEPS w celu ostatecznego przetworzenia w dniu wysyłki do podstawowego szkolenia . Ten artykuł skupi się na średniej "pierwszej podróży" do MEPS.

MEPS jest organizacją wspólnych służb obrony Departamentu Obrony, zatrudniającą wojskowych i cywilów.

Ich zadaniem jest ustalenie fizycznych kwalifikacji kandydata, jego zdolności i standardów moralnych określonych przez każdy oddział służby wojskowej, Departament Obrony i prawo federalne. W Stanach Zjednoczonych znajduje się 65 placówek MEPS.

Wstępne badania przesiewowe

Twoja podróż do MEPS rozpoczyna się przed wyjazdem, z medycznym "prescreening" przeprowadzonym przez twojego rekrutera. Podczas wykonywania tego wstępnego badania wstępnego Twój rekruter pomoże ci wypełnić formularz DD (Departament Obrony) Form 2807-2 , Medical Prescreen of Medical History Report .

Rekrutujący przesyła wyniki tego przeglądu do MEPS, z góry, do przeglądu przez personel medyczny MEPS. Jeśli badanie wstępne wykazuje stan medyczny, który jest oczywiście dyskwalifikujący, bez szansy na zrzeczenie się (przykład, jesteś ślepy lub nie masz kończyny), wtedy twoje przetwarzanie zatrzymuje się w tym momencie. Niektóre schorzenia wymagają dodatkowej dokumentacji medycznej. Testowanie wstępne ma na celu określenie tych warunków, aby Twój rekruter mógł pomóc Ci uzyskać wymaganą dokumentację medyczną przed podróżą do MEPS.

To oszczędza ci "tymczasowej dyskwalifikacji", wymagając, abyś powrócił później z niezbędnymi zapisami dla pełnej kwalifikacji.

Chociaż nie wszystkie warunki medyczne, które zazwyczaj wymagają raportów medycznych (dokumentacja od lekarza, szpitala itp.), Są:

Najbardziej użyteczną dokumentacją medyczną są zapisy szpitalne. Zasadniczo są one najłatwiejsze do uzyskania, lepszej jakości i są dostępne przez dłuższy czas. Zasadniczo potrzebne są następujące informacje:

Większość listów lekarzy jest niewystarczająca. Rekruterzy zostali poinstruowani, aby korzystać ze standardowego formularza wniosku MEPS, ponieważ zawiera on wymagane informacje. Zbyt wielu lekarzy cywilnych jest nieświadomych bieżących dyrektyw, nie ma pojęcia, jakie jest szkolenie wojskowe i obowiązek, i będzie silnie stronnicze na korzyść wnioskodawcy. MEPS zdaje sobie z tego sprawę i może wymagać przeprowadzenia konsultacji z jednym ze swoich specjalistów (wojskowym lub kontraktowym).

Przygotowanie do podróży

Kiedy MEPS poda rekruterowi "w porządku" na wstępnym teście, rekruter zaplanuje wizytę w MEPS.

Oto kilka ogólnych zasad, które należy pamiętać, aby zastosować się do wizyty:

 1. Porozmawiaj o swoich problemach zdrowotnych z rodzicami i przynieś ze sobą dokumentację.
 2. Przynieś swoją kartę Ubezpieczenia Społecznego , akt urodzenia i prawo jazdy.
 3. Zdejmij kolczyki (blokują zestaw słuchawkowy używany do badania słuchu).
 4. Wulgaryzmy i obraźliwe sformułowania lub zdjęcia na ubraniu nie są tolerowane.
 5. Kapelusze nie są dozwolone wewnątrz MEPS.
 6. Jeśli nosisz okulary lub kontakty, przynieś je wraz z receptą i etui na soczewki.
 7. Kąpać się lub brać prysznic w nocy przed badaniem.
 8. Noś bieliznę.
 9. Zaspokój się dobrze przed podjęciem CAT-ASVAB.
 10. Nosić schludne, umiarkowane, wygodne ubranie.
 11. Nie przynoś słuchawek stereo, zegarków, biżuterii, nadmiernej gotówki ani żadnych innych wartościowych przedmiotów.
 12. Przetwarzanie rozpoczyna się wcześnie w MEPS - musisz zgłosić na czas.

Przyjazd do MEPS

Dla większości wnioskodawców pierwsza wizyta w MEPS to dwudniowa procedura. Po południu, wnioskodawca bierze Computerized ASVAB Test . Jeśli masz już ASVAB przed wyjazdem MEPS i otrzymałeś wyniki kwalifikacyjne, a test ASVAB ma mniej niż 24 miesiące, nie będziesz musiał powtórzyć testu.

Jeśli wykonujesz test w MEPS, dokładnie kiedy zobaczysz swoje wyniki ASVAB zależy od MEPS. Kiedy moje córki były przetwarzane w Omaha MEPS, otrzymały swoje wyniki natychmiast po teście. Powiedziano mi, że inne MEPS nie dają dostępu do wyników aż do następnego dnia, po przetwarzaniu medycznym.

Po ukończeniu ASVAB, jeśli nie mieszkasz w tym samym rejonie, w którym znajduje się twój MEPS, zostaniesz zabrany do hotelu kontraktowego. Zwykle otrzymasz współlokatora. Zakwaterowanie i wyżywienie są opłacane przez MEPS. Płacisz tylko za dodatki, takie jak rozmowy telefoniczne, filmy w pokoju, dostęp do Internetu w pokoju itp. (Jeśli są dostępne).

MEPS organizuje umowy z motelami / hotelami, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie MEPS. Oznacza to, że zakwaterowanie zależy od lokalizacji. Odwiedziłem obiekty, w których kwatery motelowe nie były najlepsze (zniżka, Motel-6) i inne MEPS, gdzie obiekty są naprawdę wyjątkowe (ocena 4-gwiazdkowa).

Po zameldowaniu się w motelu / hotelu zostaniesz poproszony o podpisanie listy zasad. Chociaż różni się to w zależności od lokalizacji, zasady obejmują zakazy używania alkoholu / narkotyków, przepisy na godziny policyjne, ograniczenia hałasu, itp. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno to być nic, z czym nie możesz żyć (będziesz miał dużo ostrzejsze ograniczenia w obozie startowym ). Powinieneś wiedzieć, że jeśli zostaniesz przyłapany na naruszeniu którejkolwiek z tych zasad, może to przerwać twoje przetwarzanie w wojsku.

Twoja pobudka następnego ranka przyjdzie bardzo wcześnie (zwykle około 0445). Będziesz miał mało czasu na ubieranie się, jedzenie i przebywanie w wyznaczonym miejscu, aby powrócić na statek z powrotem do MEPS.

Cały ranek jest zwykle zaplanowany na badanie lekarskie. To sytuacja "pospiesz się i czekaj". Spędzisz dużo czasu "czekając na swoją kolej". Proponuję przynieść książkę lub czasopismo.

Ewaluacja

Podstawową pracą MEPS jest ustalenie, zgodnie z przepisami wojskowymi, polityką i prawem federalnym, czy jesteś uprawniony do służby w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych , a jeśli tak, jakie miejsca pracy możesz kwalifikować się, w ramach indywidualnej służby przepisy prawne. Pierwszym krokiem w tym procesie jest oczywiście ASVAB. ASVAB wskazuje, czy spełniasz podstawowe ogólne standardy umiejętności, aby dołączyć do wojska, a jeśli tak, to do jakich zadań się kwalifikujesz, zgodnie ze standardami ustalonymi przez konkretny oddział, do którego się przyłączasz (patrz kwalifikacje do wykonywania pracy na liście egzekucyjnej ).

Personel MEPS również określa, czy masz kwalifikacje medyczne do służby. Dodatkowo, przedstawiciele branży usług, do której dołączasz, znajdą się w MEPS, aby określić kwalifikacje zawodowe i kwalifikacje bezpieczeństwa. Podczas gdy te osoby "pracują" w lokalizacji MEPS, nie są częścią MEPS. Są one przypisane do poszczególnych czynności związanych z rekrutacją personelu. Tak więc, podczas gdy osoba, która wystawiła Tobie ASVAB Test i medyczna fizyczna, jest przypisana do MEPS i pracuje wspólnie dla wszystkich usług, ludzie wykonujący twoje umowy o pracę, wybór pracy i kwalifikacje bezpieczeństwa nie są przypisani do MEPS i reprezentują tylko ich indywidualne usługi.

Bardzo ważne jest, abyś był całkowicie szczery podczas wizyty w MEPS. Jeśli ktokolwiek (w tym Twój rekruter) doradził ci, abyś skłamał lub zatrzymał wymagane informacje , a posłuchasz tej rady, może to mieć poważne konsekwencje później.

W większości lokalizacji MEPS, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobisz po przyjeździe rano, jest wykonanie testu alkomatem, aby upewnić się, że nie jesteś pod wpływem alkoholu. Wszelkie ślady alkoholu w twoim systemie zatrzymają twoje przetwarzanie na miejscu.

Ocena lekarska

Fizyczny zaczyna się od ukończenia Medical Questionaire, DD Form 2807-1 , Report of Medical History . Jest to skrócona forma Medical Prescreening Form, którą wypełniłeś w biurze rekrutera. Musisz odpowiedzieć "Tak" lub "Nie" w odpowiedzi na pytania o to, czy kiedykolwiek miałeś wymienione schorzenia. Zauważ, że w tym formularzu nie ma "Nie wiem". Masz albo warunek (np. Zdiagnozowany przez lekarza), albo nie masz takiego stanu. Każda pozycja oznaczona "TAK" musi być w pełni wyjaśniona w sekcji uwag w formularzu. Jeśli istnieją rozbieżności między odpowiedziami w tym formularzu a odpowiedziami podanymi w Formularzu preselekcji medycznej, proces rejestracji najprawdopodobniej zostanie przerwany, a Ty otrzymasz zwrot do rekrutera w celu uzyskania dodatkowej dokumentacji medycznej i informacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby upewnić się, że jesteś całkowicie szczery w obu formach.

Po ukończeniu Medical Questionaire rozpoczniesz "proces".

Podejmiesz test krwi i moczu (w tym test na leki). Kobiety będą testowane na ciążę.

Twoja krew zostanie przetestowana na obecność wirusa HIV, hemoglobiny, hematokrytu, RPR i alkoholu. Istnieją również dwa różne testy moczu; jednym z nich jest legalny mocz narkotykowy i inne testy na pH, krew, białko i ciężar właściwy.

Przeprowadzisz badanie słuchu i badanie wzroku, w tym postrzeganie głębi i widzenie kolorów. (Uwaga: Brak percepcji głębi i widzenia kolorów nie jest czynnikiem dyskwalifikującym dla służby wojskowej, ale wiele zadań wojskowych wymaga normalnej percepcji głębi i widzenia kolorów). Personel Sił Powietrznych podejmie test wytrzymałościowy (wymagany do kwalifikacji stanowiska pracy).

Zostaniesz poddany kontroli wagi. Poniżej znajdują się linki do wykresów ważenia określonej gałęzi usług, które przetwarzasz, aby dołączyć:

Jeśli twoja waga przekracza normę wymienioną w usłudze, do której próbujesz się przyłączyć, zostaniesz poddany pomiarowi tkanki tłuszczowej. Jeśli Twój tłuszcz w organizmie przekroczy standard ustalony przez serwis, do którego próbujesz się przyłączyć, zostaniesz tymczasowo zdyskwalifikowany (uwaga: mimo to będziesz kontynuował ćwiczenia fizyczne).

Standardy zawartości tłuszczu tłuszczowego dla każdej z usług są następujące:

Armia:

Siły Powietrzne:

Marynarka wojenna:

Marine Corps:

W pewnym momencie badania będziesz musiał rozebrać się do bielizny (nie jesteś zadowolony, że nosiłeś je) wraz z innymi rekrutami (Przykro mi, chłopaki, ale rekruci płci męskiej i rekruci płci żeńskiej są oddzieleni). Zostaniesz poinstruowany (jako grupa), aby wykonać kilka zabawnych ćwiczeń, jak następuje:

Jeśli wymagane jest zrzeczenie się, jest ono inicjowane i przetwarzane przez usługę, do której próbujesz się przyłączyć, a nie przez MEPS. Niezależnie od tego, czy zwolnienie zostanie zatwierdzone, czy też nie, zatwierdzenie / odrzucenie będzie bardzo różne. Każde zrzeczenie się jest rozpatrywane indywidualnie, a zatwierdzenie / dezaprobata zależy od wielu indywidualnych czynników, w tym od zalecenia lekarza prowadzącego profil medyczny oraz aktualnych wymagań / potrzeb tej konkretnej służby wojskowej.

Oczekuj, że powyższy proces badania lekarskiego zajmie większość (jeśli nie wszystkie) poranki.

Wybór pracy

Na tym etapie współpracujesz z Doradcą ds. Usług / łącznikiem, aby wybrać pracę wojskową. W zależności od potrzeb i potrzeb Usługi i twoich pragnień, może to być bardzo krótki lub długi proces.

Należy pamiętać, że nie każdy ma zagwarantowaną pracę w tym momencie. To zależy od potrzeb i ogólnej polityki usługi. Szczegółowe informacje na temat procesu selekcji prac można znaleźć w artykule Co rekruter nigdy Ci nie powiedział .

Wywiad przedwstępny

Po wybraniu pracy doradca serwisowy wypełni wymagane dokumenty i przekaże (wraz z dokumentacją) do punktu kontroli MEPS, aby rozpocząć proces rejestracji.

W tym momencie zostanie przeprowadzony wywiad wstępny (PEI). Podczas PEI, urzędnik ds. Przetwarzania wojskowego MEPS (MPC) siedzi z tobą, "jeden na jeden" i na osobności. RPP odciśnie Cię odciskami palców i zada Ci pytania dotyczące możliwych naruszeń prawa, nadużywania alkoholu i narkotyków oraz innych problemów, które mogą wpłynąć na twoje wejście do Sił Zbrojnych. Ponadto, Rada Polityki Pieniężnej poinformuje cię o zasadach o nieuczciwych praktykach w zakresie pozyskiwania personelu wojskowego (UCMJ) i ograniczeniach dotyczących postępowania osobistego w programie opóźnionego startu (DEP) .

Podczas PEI, jeśli masz dodatkowe ujawnienie (potencjalnie dyskwalifikujący element, który nie został jeszcze zgłoszony), należy go rozwiązać, zanim dalsze przetwarzanie będzie kontynuowane. Po zakończeniu PEI, MPC przygotuje twoją umowę o werbunek, abyś mógł przejrzeć i podpisać z doradcą ds. Usług.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych testów do wyboru pracy (np. Bateria Defense Language Aptitude ), zwykle będzie to wykonywane w tym momencie. (Uwaga specjalna: niektóre MEPS podają DLAB tylko w określone dni tygodnia.) Jeśli interesuje Cię przede wszystkim praca w języku, możesz sprawdzić u rekrutera, aby zaplanować podróż na MEPS na jeden dzień. tych dni, może to uchronić Cię przed koniecznością dodatkowej podróży do MEPS.)

Przysięga przysięgi

Po podpisaniu umowy przez Ciebie i Twojego Doradcę ds. Usług powrócisz z umową do Biura Kontroli MEPS w celu złożenia Przysięgi o Wezwaniu.

W wyznaczonych godzinach przez cały dzień pracownicy centrali kontrolnej lub RPP wezmą wnioskodawców z wypełnionymi umowami do sali ceremonii MEPS, aby przygotować ich do ceremonii składania przysięgli . Personel MEPS nauczy Cię, jak stać w "Attention" i przegląda z Tobą Przysięgę Werbowania. Ponadto, będą Cię pytać, czy masz jakiekolwiek pytania dotyczące UCMJ , Zasady nieuczciwego werbowania i Polityki Separacji DoD.

Po przygotowaniu, oficer zostanie powiadomiony o tym, aby zgłosić się do sali ceremonii, aby przeprowadzić Przysięgę Wezwania. W tym czasie oficer może zadać ci kilka pytań (jak postrzegałeś obsługę i posiłki, które otrzymywałeś w lokalu MEPS w południe lub w hotelu, niezależnie od tego, czy zostałeś poinformowany o UCMJ itp.). Po tym, jak oficer ustali, że kandydat jest gotowy na "przeklinanie", zarządza Przysięgą Wezwania i podpisuje się z Tobą w odpowiednich blokach umowy o zaciągu (podpisanie umowy odbędzie się w innym pokoju od Sala Ceremonii). Oznacza twoje wejście do DEP. Jeśli masz rodzinę, przyjaciół lub rekrutera obecnych na ceremonii, będą mogli robić zdjęcia. Jeśli nie chcesz, aby ceremonia przerywana była robieniem zdjęć, zwykle nie ma zastrzeżeń do wystawiania fałszywej ceremonii w późniejszym czasie w celu robienia zdjęć.

Po ceremonii stanowisko kontrolne MEPS sprawdzi wnioskodawcę w swojej służbie, która wyewidencjonuje kandydata na dany dzień.

Twoja pierwsza podróż do europosłów to długi dzień. Upewnij się więc, że dużo śpisz i dobrze się odżywiasz. Przynieś książkę lub czasopismo i zrozum, że będzie dużo "pospiesz się i czekaj". Nie ma innego sposobu na przetwarzanie liczby kandydatów, których każdy MEPS musi przetwarzać każdego dnia.