Co to są książki handlowe w publikowaniu?

Co to jest "Publikowanie handlu"?

Definicja: Trade Publishing jest terminem związanym z branżą książki, który odnosi się do wydawania książek dla szerokiego grona odbiorców. Publikowanie handlu obejmuje większość tego, o czym myśli konsument, gdy myśli o "publikacji książek".

Książki handlowe

"Książki handlowe" są tymi, o których większość ludzi myśli, kiedy myślą o książkach i publikacjach. Są one dostępne w najpopularniejszych księgarniach detalicznych, "bestsellerach" księgarń internetowych, a także w bibliotekach publicznych.

Ebooki i audiobooki uważane są za część rynku księgi handlowej - są to różne formaty książek branżowych. Książki handlowe to książki, które konsument najczęściej czyta w prasie lub na swoim urządzeniu - lub słucha - w drodze do pracy.

Niektóre przykłady książek handlowych to:

Książki handlowe są oczywiście dostępne również przez księgarzy online, takich jak bn.com i amazon.com, ale ci sprzedawcy również prowadzą książki niehandlowe (poniżej "Co to jest nie jest księga handlowa" poniżej).

Przykłady wydawców Trade

Wydawcy branżowi publikują książki handlowe. Najbardziej znani z wydawców branżowych to The Big Five - Hachette, HarperCollins, Macmillan, Penguin Random House oraz Simon & Schuster . Jest jednak wielu mniejszych wydawców, którzy publikują również książki handlowe -

Technicznie rzecz biorąc, wydawcy hybrydowi i usługi samodzielnego publikowania produkują książki na rynek handlowy, choć istnieją pewne wyzwania, które sprawiają, że książki te trafiają do konsumenta .

Zwróć uwagę, że dzięki konsolidacji wielu wydawców "nazw" wydawanych na całym świecie podzieliło się wydawnictwami handlowymi z innymi typami wydawców. Należą do nich Houghton Mifflin Harcourt, gdzie książki handlowe stanowią 12% ich działalności, a Palgrave Macmillan i wiele innych.

Czym więc nie jest księga handlowa?

Czasami łatwiej jest zrozumieć, co jest księga handlowa, co nie jest księga handlowa.

Przykładami książek, które nie są książkami handlowymi są:

Książki akademickie, w tym podręczniki szkolne i podręczniki - książki, których uczniowie i uczniowie szkół średnich używają do nauki w klasie lub że studenci muszą czytać z zajęć, nie są książkami handlowymi. Są to podręczniki zaprojektowane specjalnie z myślą o nauce.

Podręczniki są pisane przez lub z udziałem nauczycieli i profesorów. Podręczniki szkolne do klasy są często kupowane hurtowo do użytku przez całe systemy szkolne. Na przykład tekst historii trzeciej klasy może być używany w całym systemie.

Pamiętaj, że niektóre książki wydawców branżowych są "adoptowane" jako obowiązkowa lektura dla niektórych przedmiotów w szkole lub na uczelni. Na przykład powieść handlowa Huckleberry Finn jest często sprzedawana szkołom, aby można ją było czytać na lekcjach języka angielskiego, a kursy w college'u często wymagają książek niezwiązanych z podręcznikami jako część ich sylabusów. W takich przypadkach książki są sprzedawane przez wydawców handlowych za pośrednictwem przedstawicieli handlowych i kanałów, które obsługują te konkretne szkolne i akademickie kanały sprzedaży.

Książki specjalistyczne , techniczne i informacyjne - Wysoko wyspecjalizowane książki używane przez praktyków w takich dziedzinach, jak rachunkowość, medycyna, psychologia, informatyka, architektura itp.

pochodzą od "profesjonalnych wydawców" specjalizujących się w tych dziedzinach. Są bardzo autorytatywne i mogą zawierać dogłębne książki dotyczące bardzo niszowych dziedzin w ramach przedmiotu lub ogólnych materiałów referencyjnych.

Na przykład książka Architectural Graphic Standards, profesjonalna książka wydana przez Wiley "jest pisemnym autorytetem dla architektów, projektantów i wykonawców robót budowlanych, zapewnia kompleksowe wskazówki dotyczące wizualnej reprezentacji materiałów, produktów, systemów i złożeń". Rysunki, tabele i projekty w książce są interesujące

Ze względu na małą i wyraźną publiczność dla księgi handlowej, a także koszt zawartości autorytatywnej, książki zawodowe, techniczne i informacyjne kosztują znacznie więcej niż książkę handlową dla przeciętnego czytelnika. Na przykład, architektoniczne standardy graficzne kosztują 250 USD w twardej oprawie lub rocznych lub miesięcznych cyfrowych subskrypcjach za odpowiednio 139 i 14,95 USD.