Agent literacki Mądrość od Curtis Brown LTD.

100 lat historii i bieżący dziennik rynku

Agenci literaccy Curtis Brown Ltd oferują dziesiątki lat publikacji książek dla autorów. Curtis Brown Ltd

Historia Curtis Brown Ltd to jedna z wiodących na świecie agencji literackich. Tutaj, z korzyścią dla czytelników, jest głównym źródłem informacji o rynku książek od Curtisa Browna, Cima Knowltona; Wiceprezes i agent książek dla dzieci Elizabeth Harding; i dramatyczna agentka Holly Frederick. Od innowacji cyfrowych do boomu w książkach dla dzieci i młodych dorosłych, po to, jak sprzedawane są prawa do telewizji i filmu, ci weterani wyjaśniają, w jaki sposób krajobraz wydawniczy wpływa na źródła utrzymania autorów - i rozważają prawdopodobieństwa publikowania i najlepsze praktyki dla nowych autorów.

Ale najpierw...

Krótka historia firmy Curtis Brown LTD.

Rodzimy nowojorczyk Albert Curtis Brown założył w 1905 roku swoją tytułową agencję w Londynie i założył nowojorskie biuro w 1914 roku, aby sprzedawać prawa amerykańskie brytyjskim autorom agencji, takim jak DH Lawrence, CS Lewis, Daphne du Maurier, AA Milne i Winston Churchill. Szybko ustanowili listę autorów amerykańskich, w tym WH Audena, Theodore'a Dreisera, Ayn Rand i Ogdena Nasha. Dzisiaj nowojorskie biuro Curtis Brown Ltd istnieje jako osobna firma.

100-letnia historia widoczna jest na bogatej i różnorodnej liście przedstawicieli Curtisa Browna. Od piętrowych posiadłości literackich (takich jak WH Auden) po wiecznie zielonych autorów ikon (SE Hinton, Diana Gabaldon), po bestsellery, Indie Next Picks i zwycięzców książek dla dzieci.

Wpływ pejzażu na zmianę wydawnictwa książkowego na nowych i ustalonych autorów

Ostatnia dekada przyniosła wiele zmian w krajobrazie wydawniczym, a Curtis Brown CEO wywiad Tima Knowlton'a rzuca światło na perspektywę agenta literackiego:

Według Knowltona: "Oczywiście, byliśmy na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i rozkwitaliśmy bez względu na zmiany na rynku - ale jestem naprawdę dumny z tego, co nam się nie zmieniło: zaangażowanie Curtisa Browna w służbę, wspierając i rozwijając naprawdę niesamowitą, utalentowaną listę pisarzy i osiedli pisarzy.

I jestem dumny z szerokiego zakresu wiedzy publikowania książek, którą nasz wspaniały, inteligentny, sprawny i oddany zespół agentów i pracowników wnosi do reprezentowania naszych autorów.

Dwóch z tych agentów to wiceprezydent Elizabeth Harding, która reprezentuje autorów i ilustratorów książek z obrazkami, beletrystykę dla średnich i młodych dorosłych oraz Holly Frederick, agent filmowy i telewizyjny.

Publikowanie książek dla dzieci i młodzieży - znacznie większe niż wcześniej

Harding omówił hossę wydawniczą młodych ludzi i to, w jaki sposób większy rynek zmusił ich do bardziej gatekeeping - stwarzając więcej potrzeby pisarzom i ilustratorom dzieci do posiadania literackiej reprezentacji. Przeczytaj, co ma do powiedzenia:

Prawa do filmów, telewizji i scen - pomoc w sprzedaży książki

Rola Fryderyka różni się tym, że nie przyjmuje własnych klientów, ale sprzedaje dramatyczne prawa klientów agencji. Ale nie każda książka jest odpowiednia do sprzedaży praw dramatycznych. Oto, co miała do powiedzenia:

Poświęcenie

Kończąc swój wywiad, Knowlton powiedział: "Nie mogę rozmawiać o pracownikach Curtis Brown, nie wspominając o zmarłej Emily Jacobson, która zaczęła jako asystentka agenta spoza college'u, skończyła prowadzenie działu czasopism i ostatecznie została agentką Kiedy urządziliśmy dla niej imprezę z okazji 50-lecia, z radością stwierdziliśmy, że nie była to impreza emerytalna, a kiedy zmarła kilka lat temu, była z Curtisem Brownem przez ponad 64 lata.

"Chociaż nie wszyscy będziemy tak długo pracować, jest ona doskonałym symbolem poświęcenia naszego pracownika dla naszych autorów i branży".