Szablon listu motywacyjnego e-mail

Dobry list motywacyjny może oznaczać różnicę między uzyskaniem wywiadu ... a tym, że twoje CV spokojnie poszedł na stos "nie".

Stworzenie skutecznego listu motywacyjnego jest trudne: w ograniczonej ilości miejsca musisz zwrócić uwagę menedżera ds. Rekrutacji, ustalić przyczynę, dla której jesteś najlepszym kandydatem do pracy, i zainspirować ich do skontaktowania się z Tobą, aby uzyskać więcej informacji. Jest to podział sprzedaży, co oznacza, że ​​musisz wejść, zainteresować ich, a następnie wyjść, gdy wciąż chcą wiedzieć więcej.

Jeśli jesteś jak większość osób poszukujących pracy, nie piszesz wielu listów w tych dniach, co sprawia, że ​​pisanie listu motywacyjnego jest jeszcze trudniejsze. Szablony listów motywacyjnych eliminują zgadywanie struktury wiadomości, a jednocześnie zapewniają, że treść wiadomości jest zwięzła i na temat.

Użyj tego szablonu listu motywu e-mail jako wskazówki do tworzenia niestandardowych listów motywacyjnych dla potencjalnych pracodawców. Następnie przejrzyj sformatowany przykład listu motywacyjnego, przykłady listu motywacyjnego i przykłady wiadomości e - mail, aby uzyskać pomysły na napisanie własnego listu motywacyjnego.

Szablon listu motywacyjnego e-mail

Subject Line: Job Title - Twoje imię

Lista zadań, o które aplikujesz w temacie wiadomości e-mail, aby pracodawca wiedział, która praca Cię interesuje.

Jeśli pracodawca prosi, aby temat wyszczególnił konkretne informacje, dokładnie wykonaj te instrukcje lub wiadomość e-mail może zostać automatycznie odrzucona.

Pozdrowienie

Bardzo ważne jest, aby pisać do konkretnej osoby, a nie odwracać się od Szanowni Państwo, która wygląda na niedorzeczną, jakbyś nie podejmowała wysiłku (i to nie odzwierciedla dobrze, ile wysiłku włożysz w praca!).

Wykonaj swoje badania, aby określić właściwą nazwę kontaktu.

Treść listu pokwitowania wiadomości e-mail

Treść listu motywacyjnego pozwala pracodawcy wiedzieć, na jakim stanowisku ubiegasz się, dlaczego pracodawca powinien wybrać ciebie na rozmowę kwalifikacyjną i jak będziesz postępować.

Pierwszy paragraf

Pierwszy akapit mówi, dlaczego piszesz.

Wymień stanowisko, o które się ubiegasz, i podaj nazwę kontaktu, jeśli go posiadasz. To jest "chwyt", twoja szansa, by złapać swojego czytelnika za kołnierz i przyciągnąć jego uwagę. Zaproponuj konkretną, skoncentrowaną informację na temat poszukiwanej pracy i kilka kluczowych atutów, które wykazują przydatność do stanowiska.

Przekonaj czytelnika, że ​​powinien udzielić wywiadu lub spotkania, o które prosisz. Bądź jasny i zwięzły w stosunku do swojej prośby.

Środkowe akapity

Drugi akapit opisuje, co masz do zaoferowania pracodawcy. To jest twój haczyk, w którym podkreślasz przykłady wykonanej pracy i osiągnięte wyniki.

Narysuj swoje kluczowe kompetencje po wznowieniu, ale nie kopiuj go słowo po słowie. Punkty w tym akapicie są skuteczne w przyciągnięciu uwagi czytelnika do twoich sukcesów. Twórz silne powiązania między twoimi zdolnościami a ich potrzebami. Wymień w szczególności, w jaki sposób Twoje umiejętności i doświadczenie pasują do stanowiska, o które się ubiegasz. Pamiętaj, że podkreślasz swoje CV, nie powtarzając go.

Trzeci akapit opisuje twoją wiedzę o firmie. Pokaż, że zrobiłeś swoje badania i zrozumiałeś coś o biznesie i sposobach, w jakie możesz wnieść swój wkład w jego misję.

Wniosek

To jest twoje zamknięcie. Podsumuj, co możesz przynieść na stanowisko i zasugeruj kolejne kroki, prosząc o spotkanie lub sugerując połączenie. Wspomnij, że twoje życiorys jest załączony, jeśli tak jest, i zakończ, dziękując pracodawcy za rozpatrzenie cię na to stanowisko. Podaj szczegóły, w jaki sposób będziesz kontynuował.

Podpis

Podaj swoje imię i nazwisko, pełny adres, numer telefonu, adres e-mail i adres URL profilu LinkedIn , jeśli taki posiadasz.

Więcej porad listu motywacyjnego

Przeczytaj więcej: Wskazówki dotyczące używania szablonu listu motywacyjnego Więcej przykładowych listów motywacyjnych