Wskazówki dotyczące języka ciała do następnego wywiadu z pracą

Oto, jak sprawić, by rozmówca wątpił w twoją kandydaturę: potrząśnij dłońmi przez najkrótsze sekundy, spadnij na siedzeniu unikając kontaktu wzrokowego i roztrzaskaj kłykcie zanim odpowiesz na trudne pytania.

Wygląd wylicza się podczas wywiadów - nie tylko, jak się ubierasz , ale także jak się niesiesz. Nawet jeśli twoje odpowiedzi na pytania są bezbłędne, niewłaściwy język ciała może wysłać niewłaściwy sygnał i kwaśny jak jesteś postrzegany.

Porady dotyczące języka ciała w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

Postępuj zgodnie z tymi zaleceniami, aby zaprojektować równowagę i pewność siebie (bez drgań i arogancji) podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Przed Wywiadem

Wykorzystaj swoją pewność siebie jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. W poczekalni należy mieć dobrą postawę stojąc i siedząc. Trzymaj plecy prosto i brodę równolegle do ziemi. Chociaż w tym momencie być może nie spotkałeś swojego rozmówcy, nadal możliwe jest, że recepcjonista lub potencjalni przyszli współpracownicy Cię obserwują.

Gdy usiądziesz, aby poczekać, połóż teczkę lub torebkę na lewej stronie fotela - to zmniejszy niezręczność, gdy będziesz musiał potrząsnąć dłonią ankietera i chwycić swoje rzeczy osobiste.

Wywołanie rozmowy: uścisk dłoni

Najprawdopodobniej uścisk dłoni będzie jedynym momentem fizycznego kontaktu z osobą przeprowadzającą wywiad. Badania mówią, że uściski dłoni odgrywają istotną rolę w pierwszych wrażeniach, więc licz się.

Twoje trzęsienie nie powinno być ani miażdżące kości, ani wiotkie ryby. Celuj w mocny uścisk dłoni, a kiedy będziesz się trząść, nawiązaj kontakt wzrokowy i uśmiechnij się.

Przeczytaj przewodnik krok po kroku, jak się przedstawić podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

Podczas wywiadu

Chociaż pierwsze wrażenia są bardzo ważne, to podczas rozmowy ankieterzy będą mieli dłuższy czas, aby cię przyjąć.

Twoje odpowiedzi na pytania są ważne, podobnie jak twoja postawa podczas słuchania i odpowiadania. Pamiętaj o następujących wskazówkach dotyczących języka ciała:

Styl postawy i siedzenia: Przede wszystkim: nie spadaj! Nie garb się. Lekko pochyl się do przodu, aby wskazać zainteresowanie. Nie oprzyj się całkowicie z powrotem na fotelu; to może sprawić, że będziesz się nudzić lub uwolnić.

Unikaj krzyżowania rąk lub umieszczania przedmiotów na kolanach; te nawyki wskazują na obronność, nerwy i potrzebę samoobrony, kiedy to, co idealnie przekazujesz podczas wywiadu, to pewność siebie.

Wskazówka: Jeśli masz wybór miejsc do siedzenia, zdecyduj się na krzesło z prostym oparciem - miękkie, wyściełane krzesła i kanapy mogą być wygodne, ale trudno jest w nich wygodnie siedzieć.

Unikaj przekraczania twoich nóg: Większość ekspertów zaleca stosowanie skrzyżowanych nóg. W przypadku długiego wywiadu możesz potrzebować ich przekreślić, ponieważ Twoja noga zasypia. Może się to wydawać uciążliwe.

Tłumienie niespokojnych nawyków: Mówiąc o wierceniu ... jeśli jesteś rozrabiaczem paznokci, łamistrajkiem, krętaczem włosów lub nogą, nie pozwól, aby te nawyki pojawiały się podczas wywiadu. Wszystko będzie wyglądać nieprofesjonalnie i przenosić nerwy. Plus: Większość tych działań jest ogólnie uznawana za niegrzeczne.

Używaj swoich rąk: Czy naturalnie rozmawiasz z rękami? Idź naprzód i pozwól im poruszać się podczas wywiadu. Zatrzymanie naturalnych gestów może prowadzić do niezręcznego wyglądu. Upewnij się tylko, że twoje ruchy nie stają się tak entuzjastyczne, że odwracają uwagę od twoich słów.

Kontakt z oczami: Ważne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie mylcie się z tym, ponieważ dyrektywa ma stały kontakt wzrokowy. To niepokojące i agresywne. Jednocześnie unikanie kontaktu wzrokowego jest całkowicie niewiarygodne i odległe - może sprawiać wrażenie, że twoje odpowiedzi są nieuczciwe. Zrównoważyć to: staraj się nawiązać kontakt wzrokowy podczas słuchania i odpowiadać na pytania, ale pozwól mu od czasu do czasu odpocząć i pozwól oczom wędrować. Pomyśl: Jak nawiązałbym kontakt wzrokowy, gdybym rozmawiał z przyjacielem?

Więcej porad dotyczących wywiadów