Jak przebierać się podczas oficjalnego lub formalnego wywiadu

Ubierz kody dla każdego typu rozmowy kwalifikacyjnej

Pierwsze wrażenie, jakie robisz na potencjalnym pracodawcy, jest niezwykle ważne. Kiedy po raz pierwszy spotkasz potencjalnego pracodawcę, natychmiast formułujesz opinię na podstawie tego, co masz na sobie i jak się nosisz. Niezależnie od środowiska pracy, ważne jest, aby ubierać się zawodowo na rozmowę o pracę, ponieważ sposób ubierania się może spowodować lub przerwać rozmowę o pracę.

Ogólnie rzecz biorąc, kandydat ubrany w garnitur i krawat, lub sukienki i obcasy, zrobi o wiele lepsze wrażenie niż kandydat ubrany w dżinsy i tenisówki.

Mimo to różne branże mają różne oczekiwania co do tego, jak powinni się ubrać kandydaci i pracownicy. Odpowiedni ubiór może się bardzo różnić w zależności od firmy, branży i lokalizacji. Na przykład start-up techniczny w Dolinie Krzemowej może sprawiać wrażenie niezadowolonej osobie, która ubiera się zbyt formalnie, podczas gdy firma z listy Fortune 50 na Madison Avenue mogłaby się nachmurzyć na kimś, kto ubiera się zbyt niedbale.

Poniżej znajduje się zestawienie ubrań dla firmy i tego, w co się ubrać na bardziej swobodną pozycję casual. W obu przypadkach zawsze trzeba zadbać o czystość, nieskazitelne ubranie.

Jak się ubrać na wywiad firmowy

Męski stroje z okazji wywiadu

Oto przykłady strojów z wywiadami dla mężczyzn . Mężczyźni zawsze powinni domyślnie nosić garnitur. Wszystkie ubrania powinny dobrze pasować i być wolne od plam.

Stroje dla kobiet

Ogólnie moda dla kobiet jest bardziej skomplikowana i zróżnicowana niż dla mężczyzn, którzy mają mniej opcji.

To sprawia, że ​​zestaw wywiadów jest trudniejszy dla kobiet niż dla mężczyzn. Na przykład, jeśli masz na sobie sukienkę lub spódnicę, musisz zdecydować, czy powinieneś nosić rajstopy, czy gołe nogi są do przyjęcia . Kobiety również powinny rozważyć akcesoria do rozmowy kwalifikacyjnej i wybrać odpowiednią torebkę. Najlepsze torby na rozmowy to te, które są profesjonalne i wystarczająco duże, aby pasowały do ​​CV, ale nie są krzykliwe.

Oto podstawowe elementy, z których kobiety powinny się ubrać podczas profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Czego nie zanieść na rozmowę

Możesz zabrać ze sobą smartfona, ale upewnij się, że jest wyciszony lub wibruje podczas rozmowy. Zapobiega to ryzyku uzyskania rozpraszającego głośnego powiadomienia tekstowego lub rozmowy telefonicznej w połowie rozmowy.

Jak przebierać się w bardziej swobodnym wywiadzie

Kiedy miejsce pracy lub praca są mniej formalne, strój może być mniej formalny. Jeśli nie wiesz, w co się ubrać, sprawdź u osoby planującej rozmowę. Jednak nadal nie należy ubierać się niechlujnie. Oto kilka przypadkowych opcji:

Więcej stroju wywiadu

Inne wskazówki dotyczące strojów z wywiadami