Czy należy nosić rajstopy do rozmów kwalifikacyjnych lub pracy?

Gdy rajstopy są odpowiednie w miejscu pracy

Czy nosić rajstopy pozostaje kwestią sporną wśród pracowników płci żeńskiej i osób poszukujących pracy. Zmiany w modzie i kodeksie ubioru w miejscu pracy spowodowały, że niektóre kobiety rezygnują z rajstop na gołe nogi, podczas gdy inne kobiety twierdzą, że rajstopy są nadal niezbędne. Więc kto ma rację?

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, kiedy jest to właściwe, a kiedy nie jest konieczne, nosić rajstopy na rozmowę kwalifikacyjną lub do pracy.

Firmowe kody dressingowe i kultura firmy

Odpowiedź na pytanie "Czy nosisz rajstopy do rozmów kwalifikacyjnych lub pracy ?" Zależy od wielu czynników. Po pierwsze, twój strój zawsze zależy od firmy. Jeśli wiesz, że firma pozwala na swobodne ubranie biznesowe , powinieneś czuć się dobrze, nie nosząc rajstop. Jeśli jednak firma woli strój służbowy (spodnie lub garnitur z bluzką), bardziej odpowiednie byłoby rajstopy.

Jeśli nie masz pewności co do zasad obowiązujących w firmie, zapytaj. Jeśli zbliża się rozmowa, możesz zadzwonić do recepcji i zapytać. Jeśli znasz kogoś, kto pracuje dla firmy, możesz poprosić go o radę.

Wiele osób uważa, że ​​noszenie lub nie noszenie rajstop jest kwestią pokoleniową, a młodsze pokolenia po prostu nie muszą nosić rajstop. Rajstopy mogą być dziś mniej istotne niż przed pokoleniem. Jednak niezależnie od wieku, osoba poszukująca pracy powinna zawsze myśleć o kulturze firmy, zanim zdecyduje się pominąć odzież.

W razie wątpliwości, czy nosić rajstopy, zawsze błądzić ostrożnie, zwłaszcza w wywiadzie. Zawsze lepiej być nieco przesadzonym w wywiadzie niż niedoświadczonym.

Wybór odpowiedniego rajstopy do noszenia

Jeśli zdecydujesz się nosić rajstopy, trzymaj się nagich lub czarnych (nieprzezroczystych) rajstop, szczególnie podczas wywiadów.

Modne i wzorzyste rajstopy stały się modne ostatnio, ale nie zawsze oddają profesjonalizm w sposób jaki robią czarne rajstopy. Na przykład, wyobraź sobie kogoś, kto wchodzi w rozmowę kwalifikacyjną w rajstopie kabaretki - nie jest często uważany za profesjonalny wygląd.

Po zatrudnieniu w firmie i lepszym wyczuciu kultury firmy, możesz zdecydować, czy bardziej zabawne typy rajstop i rajstop są w porządku.

Co należy nosić z rajstopami

Możesz nosić rajstopy z sukienką lub spódnicą. Jeśli nosisz sukienkę, możesz wybrać neutralny kolor, taki jak czarny, szary, beżowy lub granatowy. Możesz sparować sukienkę z dopasowanym blezerem lub sweterkiem.

Możesz jednak również spróbować nosić sukienkę z napisem. Jest to sukienka w ciekawym kolorze, takim jak wyciszony turkus lub bordowy. Przy takiej sukience nie musisz nosić żadnych innych dodatków (takich jak naszyjniki), ponieważ odważna sukienka mówi sama za siebie. Wszelkie inne elementy Twojego stroju - takie jak buty lub kurtka - powinny być wyciszone we wzorze i kolorze. Musisz również upewnić się, że dekolt i półotwarta są odpowiednie. Sukienka nie powinna być zbyt krótka, a nie chcesz odkryć dekoltu.

Zamiast sukienki możesz nosić spódnicę z rajstopami.

Podobnie jak sukienkę, możesz nosić spódnicę w neutralnym kolorze lub spiąć spódnicę z prostym topem. Możesz spiąć spódnicę z marynarką, zapięciem na guziki, bluzką, swetrem lub swetrem. Upewnij się, że spódnica nie jest zbyt krótka lub zbyt ciasna.

Alternatywny wywiad i odzież robocza

Jeśli po prostu nie znosisz noszenia rajstop, rozważ noszenie profesjonalnego stroju innego niż spódnica lub sukienkę. Jeśli firma woli strój służbowy, rozważ noszenie garnituru (w przypadku miejsc o najbardziej surowym profesjonalnym ubioru) lub ubieraj spodni w sweter, bluzkę, sweter lub koszulę zapinaną na guziki.

Jeśli nosisz spodnie sukienka, wybierz neutralny kolor, jak czarny, szary, beżowy lub granatowy. Możesz dodać pop kolor z bluzką.

Dodatkowe informacje

Wywiad Outfits dla mężczyzn
Strój Casual Job Interview