Wywiad neutralny pod względem płci i odzież służbowa

Jeśli twój codzienny strój nie jest zgodny z tradycyjną normą płci, twoje ubrania na rozmowę kwalifikacyjną również nie muszą. W dzisiejszych czasach nie powinno być miejsca, które wymaga ubioru w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo.

Neutralny strój płci

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która unika wyraźnie kobiecych strojów, mężczyzną, który woli wygląd bardziej neutralny pod względem płci, czy osobą, która nie jest związana z płcią czy osobą transpłciową, możesz bez problemu ubrać się w sukces.

Kluczem jest znalezienie odzieży, która pasuje do Ciebie prawidłowo i wygląda na wypolerowaną i profesjonalną. To prawda niezależnie od tego, co wybierzesz. Idealnie, wszystko, o co musisz się martwić, to spełnienie tych trzech kategorii.

Oto co to oznacza:

Wskazówki dotyczące decydowania o tym, w co się ubrać

Jeśli nigdy nie czułeś się komfortowo w sukience, nie powinieneś zmuszać się do noszenia go na rozmowę kwalifikacyjną. Zaufanie jest kluczowe podczas wywiadu i trudno mieć pewność, kiedy czujesz się nieswojo w swoich ubraniach.

Ostatecznie nie powinieneś czuć presji, aby zaprezentować się w sposób, który nie jest zgodny z twoją tożsamością.

Jeśli obawiasz się dyskryminacji , powinieneś zajrzeć na stronę kampanii Praw Człowieka, aby dowiedzieć się więcej na temat przepisów dotyczących dyskryminacji w twoim stanie, w tym, czy jesteś chroniony prawem i co zrobić, jeśli uważasz, że byłeś ofiarą dyskryminacji.

Ponadto, jeśli stresujesz się, jak zaprezentować się w wywiadzie, powinieneś pamiętać, że twoje dobre samopoczucie w pracy jest ogromnym czynnikiem sukcesu zawodowego.

Prawdopodobnie nie chciałbyś pracować w firmie, która zmusiłaby Cię do ubierania się w sposób niezgodny z Twoją tożsamością, więc na dłuższą metę najlepiej jest nosić odzież, która odzwierciedla Ciebie jako osobę fizyczną.

Tak więc, jeśli jesteś kobietą, która kołysze blezer lub krawatem, lepiej niż kiedykolwiek nosiłeś sukienkę - niech tak będzie!

Kodeksy Pracodawcy

To, co nosisz w rozmowie kwalifikacyjnej, jest twoim wyborem. Jednak pracodawca może mieć obowiązujący ubiór, który ma wpływ na to, w co się ubrasz.

Kampania Praw Człowieka zaleca, aby "Jeśli pracodawca ma kodeks ubioru, powinien go zmodyfikować, aby uniknąć stereotypów związanych z płcią i konsekwentnie go egzekwować." Wymaganie od mężczyzn noszenia garniturów i kobiet do zakładania spódnic lub sukienek, podczas gdy legalne, opiera się na stereotypach płciowych. Alternatywnie, kody, które wymagają profesjonalnego ubioru w biurze lub jednostce, w której pracuje pracownik, są neutralne pod względem płci: pracodawcy mogą zgodnie z prawem wprowadzić kodeksy ubioru dotyczące płci, o ile nie są arbitralnie egzekwowane i nie faworyzują jednej płci lub nie mają na nią wpływu . "

Po zabezpieczeniu oferty pracy możesz skonsultować się z działem zasobów ludzkich firmy lub menedżerem ds. Zatrudnienia, aby uzyskać informacje na temat firmowego kodu ubioru i jego wpływu na Ciebie.

Androgyniczne ubranie do wywiadów i pracy

Jeśli szukasz porady stylistycznej, sprawdź Qwear, doskonałe źródło informacji dla osób ze stylami niezgodnymi z płcią. Jeśli jesteś gotów zrobić zakupy online, sprawdź sklepy sprzedające androgyniczne ubrania biznesowe, a także formalną odzież męską dla kobiet, które będą dobrze pasować do zestawu do rozmowy kwalifikacyjnej:

Dodatkowe zasoby wywiadów

Jak ubierać się o sukces
Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, w tym porady na temat tego, co, a czego nie, nosić w rozmowach kwalifikacyjnych, odpowiedni strój do rozmowy kwalifikacyjnej, jak zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy, strój biznesowy kontra biznesowy i wskazówki dotyczące ubierania się o sukces.

Najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, których należy unikać
Oto najczęstsze błędy popełniane przez osoby poszukujące pracy i sposoby ich unikania.

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Kluczem do udanego przesłuchania jest zapoznanie się z tymi typowymi pytaniami i przygotowanie odpowiedzi. Przygotuj się również na pytania do ankietera - oto lista.