Strój wywiadowy dla osób poszukujących pracy w niekorzystnej sytuacji

Profesjonalne ubieranki na rozmowę są naprawdę ważne. Sposób ubierania się może spowodować lub złamać szanse na uzyskanie oferty pracy. Co robisz, gdy nie stać cię na strój do wywiadu ? Istnieją organizacje, które mogą pomóc ubogim osobom poszukującym pracy ubierać się odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną i skutecznie przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną.

Dla mężczyzn: Career Gear

Career Gear ma na celu pomóc mężczyznom przywrócić im życie, zapewniając im nowe garnitury biznesowe.

Uczestnicy mogą wybierać spośród wielu garniturów, z których większość została przekazana przez korporacyjnych sponsorów Career Gear, w tym Brooks Brothers i Men's Wearhouse.

W jaki sposób osoby w trudnej sytuacji poszukujący pracy mogą skorzystać z programów takich jak Career Gear?
Pierwszym krokiem, jaki stawiają osoby poszukujące pracy, jest naprawdę wierzyć w siebie i podjąć osobistą inicjatywę, aby rozpocząć poszukiwanie pracy. Career Gear inwestuje w mężczyzn, którzy zaczęli odwracać swoje życie i podejmują aktywną rolę w poszukiwaniu zatrudnienia. Filozofia Career Gear jest prosta, ale potężna: skuteczne zatrudnienie jest katalizatorem dla mężczyzn, którzy stają się lepszymi ojcami i liderami w swoich społecznościach.

Kto jest uprawniony do uczestnictwa?
Aby zakwalifikować się do pomocy, każdy uczestnik musi ukończyć program szkolenia zawodowego, zaplanować rozmowę kwalifikacyjną i został skierowany do Career Gear przez jeden z programów partnerskich w Nowym Jorku i okolicznych gminach.

Organizacje te obejmują schroniska dla bezdomnych, ośrodki szkolenia zawodowego z zakresu opieki społecznej do pracy oraz programy szkoleniowe dla byłych przestępców, osób niepełnosprawnych i osób nadużywających substancji. Men's Career Gear pochodzą z różnych dziedzin życia, ale są odłączone z tego czy innego powodu. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych i grup etnicznych, osób korzystających z pomocy publicznej, osób niepełnosprawnych, osób uzależnionych, irackich weteranów wojennych, byłych dzieci zastępczych, niedawnych imigrantów i osób wcześniej uwięzionych.

W jaki sposób uczestniczą?
Kiedy uczestnik przyjeżdża na wyznaczoną wizytę, przeszkoleni wolontariusze dokonują przeglądu jego CV, identyfikują potencjalne przeszkody w nadchodzącym wywiadzie, dokonują przeglądu środowiska / kultury pracy, w której odbywa się rozmowa, oraz oferują konkretne i konkretne narzędzia do pokonywania potencjalnych przeszkód w zabezpieczeniu zysków. zatrudnienie. Zespół ds. Kariery zawodowej będzie pracował indywidualnie z mężczyznami, aby pomóc wybrać odpowiedni strój do nadchodzącej rozmowy kwalifikacyjnej. Profesjonalna odzież obejmuje strój, koszulę, krawat, pas, buty i płaszcz (jeśli są dostępne).

Professional Development Series
Gdy uczestnik jest zatrudniony, zostaje zatrudniony, aby zostać członkiem Professional Development Series (PDS). Rozpoczęty w 2005 r. PDS to program utrzymaniowy, który oferuje wyjątkową serię warsztatów mających na celu pomoc mężczyznom w utrzymaniu pracy i awansie w miejscu pracy. Warsztaty koncentrują się na umiejętnościach, które wpływają na zdolność pracownika do pozostania zatrudnionym, takich jak budżetowanie i zarządzanie finansami, umiejętności radzenia sobie z emocjami, wsparcie dla rodziny i dziecka oraz umiejętności komunikacyjne. Program oferuje również wartość dodaną, wykorzystując największy zasób Career Gear: odzież. Podczas każdej sesji uczestnicy otrzymują bieżące darowizny ubrań, aby po zakończeniu programu mieli całą roboczą garderobę.

Dzięki temu mogą skupić się na oszczędzaniu pieniędzy i wydawaniu ich na inne potrzeby, a nie na odzież.

Dla kobiet: sukienka na sukces

Dress for Success to podobny program dla kobiet . Założona w 1997 roku, jest międzynarodowym programem non-profit, który pomógł prawie milionowi kobiet w 150 miastach w 28 krajach zdobyć profesjonalny strój i narzędzia potrzebne do samowystarczalności.

Dress for Success działa poprzez sieć partnerskich lokalizacji, które przyjmują darowizny delikatnie używanych damskich profesjonalnych strojów i akcesoriów. Organizują także kierowcom garniturów i doradzają w zakresie kariery zawodowej.

W jaki sposób kobiety mogą uczestniczyć w tym programie?
Gdy kobieta ma rozmowę o pracę, może poprosić o skierowanie do lokalnego butiku Dress for Success od lokalnych agencji partnerskich, takich jak schroniska dla bezdomnych, służby imigracyjne, schroniska dla ofiar przemocy w rodzinie, programy szkolenia zawodowego i instytucje edukacyjne.

Jeśli obecnie nie pracuje z taką agencją, może również skontaktować się ze swoim lokalnym ubiorem Sukces i poprosić o rozmowę z koordynatorem programu. Aby znaleźć partnera Dress for Success w pobliżu, sprawdź listę lokalizacji w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Jak zrobić darowiznę

Darowizny są doceniane przez organizacje non-profit, które starają się pomóc osobom w trudnej sytuacji poszukującym pracy. Oto jak przekazać darowiznę na Suknię Sukcesu i jak przekazać darowiznę na Kariery.

Czytaj więcej: Wywiad Outfits dla kobiet | Wywiad Outfits dla mężczyzn | Wywiad z Dress Code