W co się ubrać na rozmowę o pracę w handlu detalicznym

Czy rozmawiasz o pracy w sprzedaży detalicznej? Nie jesteś pewien co do najlepszego stroju do przeprowadzania wywiadu ? Jaki jest najlepszy sposób, aby zrobić niesamowite wrażenie na twoim ankiecie? Gdy masz rozmowę o pracę dotyczącą pozycji w handlu detalicznym , nie musisz ubierać się w strój biznesowy, chyba że ubiegasz się o stanowisko kierownicze lub jeśli przeprowadzasz wywiady u ekskluzywnego sprzedawcy.

To, w co się ubrać podczas wywiadu detalicznego, zależy od rodzaju sprzedawcy i poziomu stanowiska, o które się ubiegasz. W niektórych przypadkach musisz ubierać się profesjonalnie . W innych przypadkach odpowiedni jest swobodny strój biznesowy .

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tego, w co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sklepach projektantów, domach towarowych, sklepach firmowych i dużych sklepach detalicznych.

 • 01 Duże sklepy detaliczne

  Podczas rozmowy z dużym sprzedawcą o pozycji niekierowniczej powinieneś ubrać się w stroje casualowe . Oznacza to brak sneakersów, klapek, dżinsów, kapeluszy i czapek, bluz i koszulki z grafiką lub pismem. Jest to prawdą, nawet jeśli przeprowadzasz wywiady na stanowisko w sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz lub w sklepie "big box". Nie musisz się ubierać formalnie, ale musisz być schludny i uporządkowany.
  • Mężczyźni mogą wybierać spośród luźnych spodni lub chinosów, zapinanych na guziki lub koszulki polo, skarpet i butów lub mokasynów.
  • Kobiety mogą wybrać spódnicę (niezbyt krótką) lub spodnie, bluzkę, sweter, koszulę bliźniaczą lub koszulę polo i buty z zamkniętymi palcami.

  Czytaj więcej:

 • 02 Domy towarowe

  W wywiadzie dla domu handlowego naprawdę nie może się nie udać, zakładając stroje biznesowe , szczególnie w dużym mieście, lub jeśli ubiegasz się o wysokiej klasy działy, takie jak biżuteria czy wizytowe.
  • Mężczyźni powinni nosić garnitur lub sukienkę, spodnie, marynarkę, koszulę, krawat, ciemne skarpetki i buty.
  • Kobiety powinny nosić garnitur lub zespół spódnicy, sukienki lub sukienki z kurtką, bluzką, pończoszami i zamkniętymi palcami.

  W bardziej swobodnych lokalizacjach i działach geograficznych biznes jest do przyjęcia, ale pozostaje po stronie formalnej i konserwatywnej.

  • Mężczyźni mogą nosić spodnie w stroju z koszulą i krawatem (pomijając kurtkę), ciemne skarpetki i buty lub mokasyny.
  • Kobiety mogą wybrać spódnicę (niezbyt krótką), spodnie, bluzkę, sweter, bliźniak, pończoszę i buty z zamkniętymi noskami.
 • 03 Sklepy jubilerskie i markowe

  W przypadku sklepu jubilerskiego lub ekskluzywnego sklepu z odzieżą designerską powinieneś przybyć na rozmowę kwalifikacyjną ubrany w strój biznesowy .
  • Dla mężczyzn oznacza to garnitur, koszulę, krawat, ciemne skarpety i buty. Dopuszczalne są również sukienki, koszula, krawat, marynarka, ciemne skarpetki i sukienki.
  • Dla kobiet dopuszczalne są kombinezon do spodni, garnitur do spodni, bluzka, wyroby pończosznicze i buty z zamkniętymi palcami lub sukienka z marynarką, pończoszami i zamkniętymi palcami.
 • 04 Sklepy i sklepy firmowe

  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sklepie firmowym lub w sklepie, odpowiedni jest styl biznesowy w stylu firmy. Wiele firm zachęca swoich pracowników do noszenia przedmiotów ze swoich kolekcji, a nawet jeśli nie posiadasz niczego odpowiedniego dla swojej wytwórni, coś w tym samym stylu jest do zaakceptowania.
  • Dla mężczyzn, luźnych spodni lub chinosów, koszuli z guzikami z krawatem lub bez, ciemnych skarpet i butów. Unikaj koszulki polo na rozmowie kwalifikacyjnej, nawet jeśli są one dopuszczalne do pracy.
  • Kobiety powinny nosić połączenie spódnicy (niezbyt krótkiej), sukienki, bluzki, sweter, bliźniak, kurtkę (opcjonalnie) i wyroby pończosznicze z zamkniętymi noskami.

  Przeczytaj więcej: Co należy nosić, aby pracować w dziale sprzedaży detalicznej

 • 05 Jak wybrać akcesoria do rozmów kwalifikacyjnych

  Przynieś teczkę, portfel lub folder do swojego CV i podania o pracę (jeśli zwracasz ukończoną), notatnik, długopis i mennice oddechu.

  Kobiety powinny zachować niewielką torebkę, makijaż, fryzurę i biżuterię konserwatywną. Zawsze warto przynieść dodatkowe kopie swojego CV, na wypadek, gdybyś spotkał się z wieloma osobami. Zaprowadź także listę referencji.

  Oto jak wybrać odpowiednie akcesoria do rozmowy kwalifikacyjnej .

  Przeczytaj więcej: Co przynieść do rozmowy kwalifikacyjnej | Co nosić do pracy w pracy w handlu detalicznym