Co należy nosić w biurze / Wywiadzie administracyjnym

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko biura administracyjnego, jednym z detali, na które chcesz zwrócić szczególną uwagę, jest Twój strój. To, co nosisz, może wpłynąć na Twoje szanse na zatrudnienie, a także na możliwości awansu w firmie. Połączony strój może pomóc w zademonstrowaniu swojego profesjonalizmu.

W co się ubrać na rozmowę o pracę w biurze

Podczas badań nad firmą warto sprawdzić kod ubioru.

Możesz poprosić osobę, która planuje rozmowę kwalifikacyjną o odpowiedni strój.

Jeśli jest to strój ściśle biznesowy , musisz ubrać się w swój najbardziej konserwatywny garnitur, z akcesoriami do dopasowania. Oznacza to kolor granatowy lub szary dla mężczyzn i kobiet. Jeśli ubiór jest swobodny w biznesie, mniej formalnych opcji jest do zaakceptowania. Niezależnie od tego, jak zwyczajne jest biuro, nigdy nie należy nosić dżinsu na rozmowę kwalifikacyjną.

Zobacz szczegółowe wytyczne na temat tego, co należy nosić podczas rozmowy w biurze lub w biurze administracyjnym poniżej.

Business Attire

Jeśli szykowny kod firmy jest interesujący, powinieneś nosić garnitur na rozmowę kwalifikacyjną. Mężczyźni powinni nosić białą lub pastelową koszulę, krawat konserwatywny, ciemne skarpetki i buty do ubierania. Kobiety mogą założyć spódnicę lub spodnie do garnituru - w obu opcjach towarzyszyć mu będą bluzy, wyroby pończosznicze i buty z zamkniętymi palcami z zachowawczą piętą. Kobiety powinny unikać koszul z niskim dekoltem (bez dekoltu, proszę) lub krótkich spódnic.

Upewnij się, że kolczyki i tatuaże są pokryte, z wyjątkiem minimalnych konserwatywnych kolczyków w uszach kobiet.

Biżuteria i fryzury powinny być klasyczne, a mężczyźni i kobiety powinni nosić teczkę z życiorysem, podkładką, piórem roboczym i miętami oddechowymi. Zostaw wodę kolońską i perfumy, a zamiast tego niech czystym i świeżo wypranym będzie Twój charakterystyczny zapach.

Business Casual Plus

Jeśli twoje badania wykażą, że pracownicy firmy ubierają się w biznes casual , będziesz mieć więcej swobody i opcji dla swojego sprzętu do wywiadu.

Na przykład mężczyźni mogą nosić spodnie w stroju z marynarką koordynującą w konserwatywnym kolorze. Koszula i krawat powinny pozostać konserwatywne. Trzymaj się pastelowej koszuli i odpowiedniego krawata. Ciemne skarpetki i wypolerowane buty są koniecznością.

Kobiety mają możliwość założenia pary sukiennych spodni lub spódnicy z koordynującym blezerem. Połącz te opcje z bluzką lub swetrem. Wyroby pończosznicze i polerowane buty z zamkniętymi palcami są nadal niezbędne.

Zawsze minimalizuj tatuaże i piercing w środowisku biznesowym. Zachowaj również konserwację włosów i makijaż. Przynieś teczkę do domu, w której znajdziesz swoje CV, kartkę papieru, długopis roboczy i miętówki oddechu.

Oszczędzaj wodę kolońską lub perfumy w klubach i pozwól się, jak czyste i zadbane, zrobić wspaniałe wrażenie.

Co nosić do pracy, gdy dostaniesz pracę

Dobrze jest pomyśleć o tym, co masz zamiar nosić do pracy, zanim dostaniesz ofertę pracy. W ten sposób nie będziesz musiał wdawać się w ostatniej chwili, aby przygotować ubrania robocze.

Wiele biur ma określone i konserwatywne kody ubiorów.

Kiedy jesteś zatrudniony, dobrze jest się z nimi zapoznać. W ten sposób nie dowiesz się, że ubiór zakazuje butów z otwartymi palcami podczas niewygodnej rozmowy ze swoim przełożonym. Przydatne jest także obserwowanie codziennego noszenia swoich kolegów i przełożonych.

Trzymaj się kodu ubioru

Przez pierwsze kilka miesięcy zaleca się ścisłe przestrzeganie ubioru, nawet jeśli zauważysz, że twoi koledzy biorą trochę swobody. Nie chcesz, aby Twoje wybory w ubiorach sprawiały, że wyróżniasz się w negatywny sposób, szczególnie, gdy nadal jesteś w środowisku biurowym.

Męski strój biurowy

Większość urzędów administracyjnych oczekuje stroju biznesowego , ale niekoniecznie oznacza to czarny, granatowy lub szary garnitur każdego dnia.

Mężczyźni mogą wybrać garnitur w dowolnym konserwatywnym kolorze, lub sukienki i marynarkę koordynującą.

Zawsze zakładaj koszulę i krawat, które mogą być nieco bardziej modne do przodu, gdy obserwujesz, co twoi koledzy i kierownictwo noszą. Zawsze zakładaj ciemne skarpetki i upewnij się, że twoje buty są wypolerowane.

Strój biurowy dla kobiet

Kobiety mogą wybierać spódnicę, spodnie lub garnitur, lub koordynować sukienki, spódnicę lub sukienkę, z marynarką. Odpowiednia może być bluzka, sweter lub bliźniak. Pończochy i wypolerowane buty z zamkniętymi palcami są prawie zawsze wymogiem w ustawieniach biurowych. Tatuaże powinny być zawsze zakryte, a kolczyki zminimalizowane.

Zachowaj proste akcesoria

Biżuteria, makijaż, fryzury i akcesoria, takie jak torebki i szaliki, powinny być konserwatywne, ale mogą odzwierciedlać indywidualny styl.

Masz pytanie dotyczące tego, w co się ubrać?

Twój podręcznik pracownika i Twój przełożony może udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania, które możesz zadać.

Sprawdź przed rozpoczęciem pracy, aby upewnić się, że jesteś odpowiednio ubrany na pierwszy dzień w pracy.

Więcej o rozmowach o pracę: Wywiady z pracownikami Pytania i odpowiedzi | 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Wywiad z Job Thank You Letters