Paznokcie na pytanie z wywiadu "Co jest najlepsze w pracy z domu?"

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę do pracy w biurze w domu, zostaniesz poproszony o kilka pytań na temat tego, co lubisz najbardziej w pracy z domu (znany również jako telepraca ). Pracodawcy muszą zadawać te pytania, aby upewnić się, że jesteś w stanie produktywnie pracować w niestrukturalnym środowisku pracy bez żadnego bezpośredniego nadzoru.

Pytanie to dotyczy mniej nauki, jeśli masz umiejętności niezbędne do wykonywania pracy, a więcej informacji na temat nauki, jeśli dobrze sobie poradzisz w tym konkretnym środowisku pracy.

Niektóre osoby rozwijają się, gdy pracują zdalnie (lub pracują zdalnie, jak to się nazywa), a inne nie. Jeśli rozwijasz się w tego rodzaju środowisku pracy, musisz przekazać tę wiadomość. Mocne odpowiedzi podkreślą, dlaczego wykonujesz najlepszą pracę w domu.

Co powiesz, gdy zostaniesz zapytany o pracę w domu

Pamiętaj, aby przygotować odpowiedź na to pytanie z wyprzedzeniem. Twoja odpowiedź powinna wyjaśniać, dlaczego chcesz pracować w domu, a jednocześnie pokazać, dlaczego jesteś silnym kandydatem do tej pracy.

Zastanów się, jak praca w domu poprawia wydajność pracy. Na przykład praca w domu może pomóc ci być bardziej wydajną, ponieważ mniej jest rozproszenia od kolegów lub długich, ciągłych spotkań. Lub praca w domu może pozwolić na lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, co w rzeczywistości pomaga zwiększyć produktywność, ponieważ jesteś szczęśliwszy i oczekujesz ukończenia zadań.

Niezależnie od wybranej odpowiedzi, pamiętaj, że przypominasz rozmówcy, że jesteś świetnym kandydatem do pracy.

Bądź szczery, ale pozytywny

Ważne jest, aby nie przekupić siebie. Oznacza to bycie uczciwym. Na przykład nie mów, że będziesz pracować wieczory i weekendy, jeśli wiesz, że to nieprawda. Zamiast tego bądź pozytywnie nastawiony do swojej zdolności do wykonania pracy i podkreśl entuzjazm dla pracy w domu.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Więcej pytań i odpowiedzi dotyczących pracy w domu
Oto więcej pytań i odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną dla kandydatów do pracy w domu.

Przeczytaj więcej: Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi | 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Wywiady behawioralne | W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Etykieta rozmowy telefonicznej | Wywiad z Job Thank You Letters