Adaptive Sports: The Invictus Games

Adaptacyjny Międzynarodowy Konkurs Sportowy dla Rannych Wojowników

Va.gov

Adaptive Sports to nie tylko Wounded Warriors, ale także każdy niepełnosprawny lub ranny. W szkołach publicznych są nawet szkolne zespoły adaptacyjne, więc akceptacja tych sportowców jako konkurencji rośnie w całym kraju, a nawet na całym świecie. Dzięki wielu wspaniałym programom weteranów, amerykańskim i alianckim weteranom i organizacjom, wydarzenia te stają się integralną częścią akceptacji i powrotu do zdrowia dla wszystkich uczestników.

Departament Spraw Weteranów ogłasza corocznie harmonogram różnych konkursów na całym świecie. (Zobacz stronę internetową VA / wideo)

Gry Invictus

Najpopularniejszym Światowym Igrzyskami Adaptacyjnego Sportu jest gra Invictus. Invictus jest łaciną dla UNCONQUERED, a INVICTUS GAMES jest częściowo odpowiedzialna za zwiększanie popularności Adaptive Sports w społeczności międzynarodowej. Gry Invictus są pomysłem księcia Harry'ego Walii. Jako sam weteran wojenny, książę Harry był gościem w 2013 roku w amerykańskim Departamencie Obrony Warrior Games, w którym ranni wojownicy rywalizują jako oddział zespołów serwisowych w adaptacyjnych zawodach lekkoatletycznych. Po obejrzeniu ducha i przyjemności, jakie mieli konkurenci, książę Harry chciał wziąć udział w międzynarodowych targach Warrior Games, a rok później stworzył pierwsze gry Invictus , które odbyły się w Londynie. Departament Obrony USA i Departament Spraw Weteranów używają Adaptive Sports w ramach procesu leczenia rannych członków służby i weteranów.

Gry Invictus

Podobnie jak Departament Weteranów Stanów Zjednoczonych, gry Invictus wykorzystują moc sportu, by inspirować do odnowy, wspierać rehabilitację i generować szersze zrozumienie i szacunek dla rannych pracowników służby. Coaching i badania sprzętu i wyposażenia dla sportowców umożliwiają znaczne ulepszenie protez, metodologii szkoleń i technologii.

W rzeczywistości, niedawno w Szwajcarii, odbył się konkurs Cybathlon, w którym zespoły inżynierów mechaników, projektantów, programistów komputerowych, firm protetycznych i sportowców przystosowawczych zorganizowały się jako zespoły do ​​manewrowania w trakcie różnorodnych sportowych i codziennych zadań z ras egzoszkieletów. do nalewania szklanek wody.

Gry Invictus rozrosły się do ponad 500 rannych wojowników z 15 krajów: Afganistanu, Australii, Kanady, Danii, Estonii, Francji, Gruzji, Niemiec, Iraku, Włoch, Jordanii, Holandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. ESPN przedstawił także wydarzenia na żywo i ponad 40 godzin telewizyjnego przekazu na ceremonię otwarcia / zamknięcia, specjalne funkcje i wydarzenia.

Zawody Invictus 2016 w Orlando w stanie Floryda mają następujące dziesięć wydarzeń sportowych, które są zarówno drużynowymi, jak i indywidualnymi zawodami: łucznictwo, indoor wioślarstwo, trójbój siłowy, kolarstwo szosowe, siatkówka plażowa, pływanie, lekkoatletyka, koszykówka na wózkach, wózek inwalidzki do rugby i wózek inwalidzki Tenis.

Igrzyska Invictus 2017 odbyły się w Toronto w Kanadzie.

Istnieje wiele innych programów Departamentu Obrony i Spraw Weteranów zawierających Adaptive Sports jako model pomagający rannym członkom służby i weteranom.

Gry Valor

Z oficjalnej witryny rządu VA: The Valor Games promuje zdrowy, aktywny tryb życia i jest ważny dla powodzenia reintegracji społeczności. Valor Games z dumą wspiera takie przedsięwzięcia. World Sport Chicago był gospodarzem pierwszych Valor Games w 2011 roku, a wszystkie regionalne imprezy organizowane są we współpracy z Paralympics USA i Departamentem Spraw Weteranów USA.

Poprzez Adaptive Sports i wydarzenia takie jak wyżej wymienione zawody sportowe, Wounded Warrior:

W Spirit of the Invictus Games inspirujące motto konkurencji brzmi:

Weszliśmy, widzieliśmy, nie jesteśmy niezadowoleni

Departament Obrony i Spraw Weterana

Przez ponad dekadę amerykański Departament Obrony i Departament Spraw Weteranów stosowali sport wyczynowy jako metodę leczenia rannych żołnierzy (zarówno fizycznie jak i psychicznie). Szansa, aby ranni Weterani mieli fizyczny punkt wyjścia w zespole, daje nadzieję tym, którzy wracają do domu z "nową normalnością". Nowy aktywny styl życia rannych wojowników, stworzony przez ich ducha rywalizacji i fizyczny rynek, jest zarówno katharsis jak i budujący siłę. Istnieje wiele możliwości uczestniczenia w tego typu programach w Stanach Zjednoczonych, ponieważ każdy region VA ma różnorodne wydarzenia szkoleniowe, konkursy i praktyki dla tych Adaptacyjnych sportowców.