Napisz przykładowy list o sieci, który uzyska sensowną odpowiedź

Spotkania w sieci mogą być bardzo skutecznym sposobem znajdowania nowych ofert pracy i budowania wartościowych połączeń, ale w jaki sposób możesz uzyskać odpowiedź na e-maile sieciowe ? Twój e-mail powinien być uprzejmy i profesjonalny, określać Twoje pochodzenie, odpowiednie doświadczenie i dlaczego chcesz się spotkać.

Jak napisać list Networkingowy żądający spotkania

Podaj kontekst dotyczący tego, co masz nadzieję wydostać się ze spotkania, ale nie powinieneś mówić wprost, że twoim zamiarem jest poszerzenie sieci i odkrycie możliwości zatrudnienia.

Tyle się zakłada. Zamiast tego, ułóż list jako prośbę o doświadczenie edukacyjne lub szansę uzyskania wglądu od szanowanego mentora. Dodatkowo, jeśli nie jest to oczywiste dla odbiorcy, pamiętaj o tym, w jaki sposób się spotkałeś lub uzyskałeś jego dane kontaktowe.

Zamknij z wyrazem wdzięczności, a także datą, kiedy będziecie śledzić. Pamiętaj, że mentor lub kontakt z siecią niekoniecznie musi cię spotkać, więc pamiętaj, aby poinformować, że jesteś elastyczny i chętny do spotkania w dogodnym dla Ciebie miejscu.

Oto przykład listu sieciowego, który możesz dostosować, aby odpowiadał kontaktowi, z którym wysyłasz e-maile.

Przykład listu sieciowego

Mary Smith
11222 Happy Lane
Sunshine, Utah 33333
P: (333) 444-7777
e: marysmith2@yihaa.com

Pan Vance Dorza, prezes
Edgie Marketing, LLC
4545 South Main Street
Woda deszczowa, MO 76777

Drogi Panie Dorza,

Nasze ścieżki przeszły kilka lat temu, kiedy rozmawiałeś z moją klasą marketingu na University of Mid Nebraska.

W tym czasie rzuciłeś wyzwanie każdemu z nas, aby wprowadzić zmiany w świecie i opowiedział nam o swoich wcześniejszych zmaganiach, aby nie tylko uzyskać stopień naukowy, ale także uruchomić firmę.

Od tego czasu śledzę szybki rozwój Twojej najnowocześniejszej firmy marketingowej. W zeszłym roku przeczytałem, że Edgiemu przyznano nagrodę Addy za innowacyjną kampanię marketingową, którą stworzyłeś dla WarmStone Creamery.

Twoja rada, aby znaleźć staż w moim pierwszym roku była dla mnie nieoceniona. Po ukończeniu studiów mój mentor w tej firmie zapoznał mnie z ACB Multimedia. Przez ostatnie trzy lata pracowałem we wszystkich aspektach marketingu: w Internecie, multimediach i druku. Chciałbym teraz zbadać, gdzie moje wykształcenie i doświadczenie będą miały największą wartość dla firmy znajdującej się w rejonie St. Louis.

Pamiętam, że mówiłeś nam, że zawsze chętnie odpowiedziałbyś na pytania, więc zachowałem twoją wizytówkę. Skontaktuję się z twoją sekretarką w ciągu kilku dni, aby umówić się na spotkanie w twojej dogodności. Chętnie opróżnię swój harmonogram, kiedy tylko będziesz dostępny. Z niecierpliwością czekam na ponowne spotkanie i zdobycie wglądu w moją ścieżkę kariery.

Bardzo dziękuję za wspaniałą radę, jaką mi dałeś podczas studiów, co ukształtowało moją dotychczasową karierę.

Z poważaniem,

Mary Smith

Jeśli czujesz się komfortowo i pewnie przez telefon, prowadzenie kampanii cold call, aby poprosić o spotkanie w sieci może być bardzo skuteczną strategią. Bardzo niewielu ludzi jest skłonnych dzwonić do nieznajomych i prosić o spotkanie w sieci, ale o wiele trudniej jest zignorować kogoś, kto żyje z tobą przez telefon, niż zapomnieć o odpowiedzi na wiadomość e-mail.