Szkoła Dziennikarstwa

Dla tych, którzy chcą być dziennikarzami , pytanie, czy pójść do szkoły dziennikarskiej, jest duże. A zalety szkoły dziennikarskiej to gorąca debata wśród osób z tej dziedziny. Czy potrzebujesz dyplomu z dziennikarstwa, aby być świetnym dziennikarzem? A co ważniejsze, czy otrzymanie dyplomu z dziennikarstwa naprawdę pomoże ci w znalezieniu pierwszej pracy dziennikarskiej? Wszystkie pytania, które musisz zadać sobie samemu, jeśli chcesz zdecydować, czy pójść do szkoły dziennikarskiej.

Jak się okazuje, istnieje bardzo mało prac związanych z mediami, które wymagają posiadania dyplomu z dziennikarstwa. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje bardzo mało prac medialnych, które wymagają jakiegokolwiek dyplomu ukończenia studiów. W przeciwieństwie do medycyny, prawa, a nawet nauczania, praca w mediach rzadko wymaga zaawansowanego wykształcenia, tylko pewnych umiejętności. Dlaczego więc chodzisz do szkoły dziennikarskiej? Cóż, są plusy i minusy dla J-School, ponieważ jest ona dubbingowana w świecie mediów. Zepsułem zalety i wady, abyś mógł zdecydować, czy jest odpowiedni dla ciebie.

Zalety J-School

Niektóre z największych zalet szkoły dziennikarskiej to połączenia, które oferuje. Ucząc się bezcennych umiejętności na temat tego, czym jest dziennikarstwo i jak tworzyć i zgłaszać historie, spotkasz profesorów, którzy prawdopodobnie mają silne powiązania ze światem mediów. Oznacza to, że profesor może przekazać twoje CV staremu znajomemu, który pracuje w The New York Times, lub po prostu dać ci wewnętrzną wskazówkę, że Times szuka reporterów metra.

To jest rodzaj pomocy, która zapewni ci miejsca pracy. Dodatkowo nawiążesz kontakty z innymi studentami, które mogą również pomóc w karierze, od razu lub w dół. W skrócie, J-School oferuje ogromne możliwości nawiązywania kontaktów zawodowych, które trudno zdobyć bez lat w branży.

Innym dużym plusem J-School jest to, że choć nie jest to wymagane w przypadku pracy na poziomie podstawowym, wielu pracodawców lubi oglądać ją w CV.

Jeśli masz ochotę na stanowisko reportera w gazecie lub masz nadzieję, że zatrudnisz asystenta redaktora w jednym z magazynów, możesz pokonać konkurenta po prostu udając się do J-School.

Kolejną zaletą J-School jest to, że daje ci praktyczne doświadczenie, które trudno zdobyć gdziekolwiek indziej. Oczywiście, być może napisałeś kilka artykułów do swojej gazety w college'u lub napisałeś informację prasową na tym stażu, który odbyłeś zeszłego lata, ale J-School opuści cię z wypolerowanymi historiami. Jest również całkiem możliwe, że będąc w szkole, możesz napisać opowiadanie, które zostanie opublikowane w lokalnej gazecie lub magazynie. Jest to ważne, ponieważ posiadanie historii, które demonstrują twoje umiejętności pisania - klipy, jak je nazywają - jest niezbędne do lądowania. Często przy zgłaszaniu zadań pracodawcy proszą o wznowienie CV, list motywacyjny i klipy.

Wady J-School

Dużą wadą J-School jest jej koszt. Ponieważ prace dziennikarskie na poziomie podstawowym są notorycznie nisko opłacalne, ciężko jest iść z zadłużeniem w teren, a szkoła J-School jest droga. Ponadto stopień dziennikarstwa może pomóc w znalezieniu pracy, ale w żaden sposób jej nie gwarantuje. A ponieważ dziennikarstwo jest bardzo konkurencyjną dziedziną, musisz wziąć pod uwagę fakt, że możesz nie podjąć pracy zaraz po ukończeniu szkoły.

Nie będziesz także mógł używać swojego dziennikarstwa jako karty przetargowej na wyższą pensję początkową. Jeśli ubiegasz się o pracę asystenta redakcyjnego, która płaci 27 000 £, zarabiasz 27 000 £ niezależnie od tego, czy chodziłeś do J-School, czy nie. Zanim zdecydujesz się na szkołę dziennikarstwa, rozważ swoją sytuację finansową. Możesz sobie pozwolić na to? Czy możesz dostać stypendium? Czy masz już dług?

Opcje szkolne

Jeśli zdecydujesz, że szkoła dziennikarska jest odpowiednia dla Ciebie, istnieje wiele programów, które możesz wprowadzić. Często mówi się, że Columbia i Northwestern (gdzie mieści się Szkoła Dziennikarstwa Medill) mają najlepsze programy, ale dziesiątki szkół w całym kraju oferują stopnie naukowe z dziennikarstwa, z których wiele jest bardzo szanowanych. Ponadto, większość szkół posiada specjalne programy - w pisaniu czasopism, krytyce, reportażach telewizyjnych itp. - więc jeśli znasz konkretny obszar dziennikarstwa, który Cię interesuje, zwróć uwagę na to, co oferuje szkoła.

W przeciwieństwie do szkół prawniczych i szkół biznesu, które z roku na rok są wyczerpująco oceniane przez czasopisma takie jak US News & World Report , szkoły J są, cóż, nieczęsto klasyfikowane. To powiedziawszy, spójrz na Wikipedię, aby zobaczyć listę głównych szkół J: