Co warto wiedzieć, jeśli chcesz być pisarzem do kopiowania

Odkryj, co robią redaktorzy w mediach

Copy redaktorzy są gramatycznymi odźwiernymi świata mediów . Czytają historie - lub, jak nazywa się je w kategoriach branżowych, "kopiują" - i sprawdzają wszystko, od literówek do bezsensownych zdań po błędne przecinki.

Gdzie działają prace redaktorów?

Redaktorzy Copy historycznie pracowali w gazetach, wydawnictwach książkowych i czasopismach. Oczywiście dla redaktorów kopiowania istnieje również wiele miejsc pracy poza środowiskiem medialnym.

Zasadniczo każda firma produkująca treści - strony internetowe, korporacje, producenci odzieży z katalogami - może potrzebować edytora kopii do sprawdzenia historii i zapewnienia poprawności gramatycznej. Oznacza to, że redaktorzy kopii mogą pracować w wielu branżach w sektorze prywatnym i publicznym. Ponadto wiele stanowisk do edycji kopii, jak niektóre pozycje sprawdzające , jest zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ wiele firm, zwłaszcza wydawców czasopism, wymaga jedynie edycji kopii, która jest wykonywana po zakończeniu (lub w mediach, "zamykaniu") problemu.

Zasady kopiowania

Chociaż istnieją podstawowe zasady gramatyki, które pozostają niezmienione, edytor kopii, wraz z dziennikarzami i pisarzami, musi znać styl AP, który jest przewodnikiem użytkowania dostarczonym przez Associated Press - największą w kraju usługę newswire. Większość gazet (i wielu magazynów) przyjęła styl AP. Ponieważ jest to przewodnik "stylowy", nie zapewnia on nadrzędnych reguł gramatyki, ale raczej specyficzne reguły, które mają do czynienia ze wszystkim, od przecinka szeregowego do pisania liczby w literach, a nie w postaci numerycznej.

Ponadto, podczas gdy styl AP jest standardem, zwłaszcza wśród serwisów informacyjnych, istnieją inne przewodniki po stylach.

Jak zostać edytorem kopii?

Nie ma formalnego przeszkolenia, aby być redaktorem kopii, ale generalnie ludzie z tymi zadaniami mają miłość do języka i niewiarygodnie mocną znajomość angielskiego, a także miłość do szczegółów i ostre oko.

Prawie każda praca przy kopiowaniu wymaga od kandydatów wydania testów edytorskich , co pociąga za sobą przeglądanie przykładowej historii i poprawianie błędów. Testy te, takie jak testy pisania (które wielu dziennikarzy i redaktorów musi podjąć), są standardem w całej branży. Jeśli chcesz wejść na pole bez wcześniejszej edycji, odpowiednie badania - na przykład certyfikaty do edycji kopii - pomogą ci postawić stopę w drzwiach.

Pieniądze lub szczebel kariery: gdzie kłamią Twoje zainteresowania

Branża, na której się koncentrujesz, może zależeć od tego, czy szukasz najlepszych możliwości zatrudnienia czy najwyższych płac. Branża prasowa i wydawnicza to miejsca, w których można znaleźć największą liczbę dostępnych miejsc pracy dla redaktorów. Od maja 2015 r. Biuro Statystyki Pracy (BLS) wymienia przemysł nadawczy - radio i telewizję - wśród trzech najważniejszych branż, w których można znaleźć więcej możliwości kariery w tej dziedzinie.

Jeśli chcesz zlecić edycję kopii, która płaci więcej niż średnia pensja, sprawdź branżę papierów wartościowych. Redaktorzy redaktorzy są istotną częścią zespołu, który publikuje roczne raporty i sprawozdania finansowe dla akcjonariuszy, potencjalnych inwestorów i rządowych agencji regulacyjnych, takich jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Redaktor ds. Kopii w branży finansowej może zarobić prawie dwa razy więcej niż średnie wynagrodzenie, które w 2015 r. Wyniosło 56,010 USD, według danych BLS.