Cechy gwiezdnych sprzedawców

Najlepsi sprzedawcy w dowolnej branży są elitarną grupą. Konsekwentnie przewyższają innych sprzedawców, mimo że ich sytuacja jest podobna do reszty zespołu - tych samych leadów, tych samych produktów, tego samego rynku. Cechą wyróżniającą sprzedawców gwiazd jest ich podejście do sprzedaży i życia w ogóle. Oto niektóre z cech, które mają wszyscy sprzedawcy gwiazd.

 • 01 Gwiazdki są etyczne

  Źródło obrazu RF / Cadalpe / Image Source

  Najlepsi sprzedawcy nie używają oszustwa ani zwykłych kłamstw, aby zabezpieczyć sprzedaż. Wiedzą, że te taktyki ostatecznie zabiją reputację sprzedawcy i nie doprowadzą do żadnej sprzedaży (i prawdopodobnie doprowadzą do zwolnienia go z procesu). Gorzej, z powodu Internetu, zła reputacja będzie utrzymywała się na czas nieokreślony, podążając za sprzedawcą do przyszłych prac.

 • 02 Gwiazdki Najpierw umieść klienta

  Perspektywy nie dbają o twój limit lub o to, że twój menedżer sprzedaży zmusza Cię do zamknięcia umowy JAK NAJSZYBCIEJ. Mają własne problemy, o które trzeba się martwić. Gwiezdny sprzedawca podchodzi do sprzedaży z nastawienia "Co mogę zrobić dla dzisiejszej perspektywy?" a nie "Jak mogę zamknąć umowę?" Gwiezdni sprzedawcy są jak swatanie. Znajdują właściwą perspektywę i właściwy produkt i łączą je, by sprawić, by perspektywa była szczęśliwa.

 • 03 Gwiazdy własne błędy

  Sprzedawcy gwiezdni nie próbują obwiniać problemów lub błędów na kimś innym - w zespole pomocy technicznej, w dziale wysyłki, w biurze potencjalnego klienta itp. W rzeczywistości nie wahają się podjąć problemu, nawet jeśli nie są całkowicie wina. Gwiezdny sprzedawca koncentruje się na tym, aby był odpowiedni dla klienta, a nie na przesuwaniu winy w inne miejsce.

 • 04 Stars Make Theirselves Available

  Sprzedawca, który znika z chwilą zamknięcia transakcji, robi zarówno klienta, jak i siebie, krzywdę. Starsi sprzedawcy wiedzą, że kiedy zamykają sprzedaż, to tylko początek ich relacji z tym klientem. Ułatwiają klientom dotarcie do nich z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami, regularną obserwację i dalsze rozwijanie relacji biznesowych między sobą a ich klientami. Takie postępowanie nie tylko zapewnia zadowolenie klienta, ale także gwarantuje przyszłe opinie i referencje od zadowolonych klientów.

 • 05 Gwiazdki Odrabiają lekcje

  Star sprzedawca przygotowuje się na każde spotkanie. On analizuje perspektywę tak wcześnie, jak to możliwe w cyklu sprzedaży - najlepiej, gdy tylko uzyska wiodącą pozycję. Robi notatki podczas zimnego połączenia i spotkania, aby śledzić potrzeby i pytania potencjalnego klienta i wykorzystuje te informacje do zaprojektowania odpowiedniego podejścia do sprzedaży dla tej osoby. Dzięki temu proces sprzedaży jest przyjemny dla obu stron, a także pomaga przyspieszyć sprzedaż.

 • 06 Gwiazdy mają plan

  Sprzedawcy gwiezdni nie żyją według kwot przydzielonych przez kierownika sprzedaży. Gwiezdny sprzedawca wie, co chce osiągnąć i robi to. Starsi sprzedawcy wyznaczają krótkoterminowe cele, aby zidentyfikować i zaspokoić ich najbliższe potrzeby, a także mieć długoterminowy lub dwa cele, do których stopniowo i konsekwentnie dążą.

 • 07 gwiazd jest zorganizowanych

  Sprzedawcy, którzy nie wiedzą, ile sprzedaży dokonali w ciągu miesiąca, ani jak blisko będą zamykania tych, którzy są w trakcie przygotowań, będą mieli o wiele trudniejszy czas na pokonanie swoich limitów niż sprzedawca, który konsekwentnie śledzi jej działania. Sprzedawcy gwiezdni zawsze są świadomi statusu swoich gazociągów i śledzą ich postępy w kierunku swoich kwot. Planują swoje działania sprzedażowe w oparciu o to, czego potrzebują, aby osiągnąć jak największą sprzedaż. W rezultacie regularnie przekraczają swoje limity i czerpią z tego zyski dzięki tłustym kontrolom prowizji.