Ustawianie listy celów krótkoterminowych

Wiele osób słyszało o planach dziesięcioletnich i planach pięcioletnich. Te długoterminowe cele są potężnym narzędziem do motywowania siebie i uzyskania czegoś ekscytującego. Ale kiedy planujesz swoją przyszłość, nie zapomnij o korzyściach związanych z wyznaczaniem celów krótkoterminowych.

Jaki jest cel krótkoterminowy?

Cel krótkoterminowy to wszystko, co planujesz osiągnąć w mniej niż rok. Większość krótkoterminowych celów zostanie ustalona na trzy do sześciu miesięcy w przyszłości.

Zwykle cel krótkoterminowy będzie nieco łatwiejszy do osiągnięcia niż te wielkie, wieloletnie cele, takie jak "Chcę zostać Dyrektorem Sprzedaży wielomiliardowej firmy od dziesięciu lat".

Krótkoterminowe cele są bardziej zbliżone do następujących: "Chcę zwiększyć moje prowizje o 25% w ciągu sześciu miesięcy." Cele te nie są tak poważne jak te długoterminowe, ale są znaczące - i fakt, że można je osiągnąć w czasie krótszym niż rok, sam w sobie jest dość motywujący. Możesz także użyć celów krótkoterminowych, aby poprowadzić Cię ścieżką w kierunku osiągnięcia długoterminowych.

Korzyści krótkoterminowych celów

Kiedy wybierasz cel i wyznaczasz sobie limit czasu, zwiększasz szansę osiągnięcia tego celu przez ogromny czynnik. Samo ustalenie konkretnego celu pomaga zmotywować Cię do wykonania tych dodatkowych, zimnych telefonów podczas przerwy, do tworzenia notatek z podziękowaniami dla każdego potencjalnego klienta oraz do udoskonalenia prezentacji.

A kiedy twoje dodatkowe wysiłki przeniosą Cię wzdłuż osi czasu, zyskasz kolejny ogromny wzrost morale.

Cel krótkoterminowy może być kamieniem milowym na drodze do większego celu. Na przykład, jeśli chcesz zostać GUS, niektóre rozsądne cele krótkoterminowe mogą być zakończeniem kursów zarządzania sprzedażą , ubiegania się o stanowiska zarządzania sprzedażą i znalezienia mentora kariery.

Jeśli twoim głównym celem jest zostać milionerem w ciągu dziesięciu lat, twoim krótkoterminowym odskocznią może być śledzenie najlepiej sprzedającego się zespołu sprzedaży i zastosowanie jego strategii do sprzedaży. Oczywiście, twoje cele krótkoterminowe mogą być również czymś niezwiązanym z większym celem, na przykład zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy na zakup nowego samochodu w ciągu sześciu miesięcy.

Kompilowanie listy

Jeśli nie jesteś pewien, jakie cele chcesz ustawić, usiądź i napisz niektóre z twoich ambicji. Bądź tak szczery, jak to możliwe, nawet jeśli uważasz, że twoje sny są niepoważne. Nie ma nic złego w tajnym pragnieniu zwiedzania Peru balonem na ogrzane powietrze lub posiadania jasnoczerwonego Ferrari. Zapisz wszystko i wszystko, co możesz wymyślić, a następnie odłóż tę listę na bok. Gdy minie dzień lub dwa, ponownie wybierz tę listę i przeczytaj. Sprawdź, czy istnieją jakieś elementy, które chcesz dodać lub usunąć z listy. Twoja ostateczna lista będzie czynnikiem motywującym do podejmowania decyzji dotyczących ustalania celów.

Niektóre z wymienionych ambicji można osiągnąć w ciągu sześciu miesięcy, podczas gdy inne wymagają dłuższego wysiłku. W tym ostatnim przypadku możesz wybrać te cele, aby osiągnąć coś w krótszym czasie.

Nie próbuj osiągnąć dziesięciu celów naraz, ponieważ rozdzielisz swoją energię w zbyt wielu kierunkach, aby cokolwiek zrobić.

Wybierz dwa lub trzy cele, które mają najwyższy priorytet i zacznij od tych. Zapisz je na kartce papieru i umieść w miejscu, w którym często je widzisz, np. Lustrze w łazience. Następnie, na kolejnej kartce papieru, zapisz kroki, które należy wykonać, aby osiągnąć te cele.

W przypadku celów zorientowanych na karierę mogą to być np. "Weź udział w pięciu wydarzeniach sieciowych miesięcznie" lub "Wysyłaj 15 e-maili do nowych klientów każdego ranka". Jeśli zamierzasz dokonać dużego zakupu, takiego jak ten nowy samochód, wymyśl ile pieniędzy trzeba odłożyć na bok w każdym tygodniu i zdecydować, jak wycisnąć te fundusze - być może pomijając codzienne wizyty w kawiarni i przechodząc na tańszy pakiet kablowy na kilka miesięcy. Pisząc te czynności w dół, ułatwisz trzymanie się swoich planów.