Kiedy powinienem nosić garnitur?

Odpowiedzi na pytania dotyczące noszenia garniturów

Bez względu na to, w jakiej firmie pracujesz lub w jakiej branży pracujesz, nigdy nie pomylisz się, jeśli masz na sobie garnitur . I choć niektóre sytuacje wymagają mniej formalnego stroju (np. Firmowy piknik), nietrudno jest znaleźć strój, jeśli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek. Wielkie zastrzeżenie to: gdy masz wątpliwości, w otoczeniu biznesowym zawsze wybieraj garnitur. Zawsze będziesz lepiej, jeśli przebrajesz się, niż gdy będziesz ubrać.

Dla mężczyzn garnitur składa się ze spodni, marynarki, koszuli i krawata. W niektórych kulturach biznesowych (np. Moda męska Millennial) mężczyźni mogą zrezygnować z krawata. W przypadku kobiet kombinezon składa się z kurtki, bluzki i spodni lub spódnicy.

Znaczenie noszenia garnituru

Noszenie odpowiedniego stroju (co oznacza noszenie garnituru) nakazuje (i projektuje) aurę szacunku, niezależnie od tego, czy jesteś w sytuacji zawodowej czy osobistej. Przybycie na imprezę lub spotkanie w garniturze natychmiast przekazuje subtelną, ale mocną wiadomość, że jesteś tam, aby skupić się całkowicie na biznesie.

Kiedy powinieneś nosić garnitur

Każda branża ma inne poczucie stylu. Dla pracowników z Wall Street stroje są skierowane ku konserwatystom, a branża mody wymaga bardziej modnego podejścia do ubierania się. Tak czy inaczej, powinieneś nosić odpowiedni dla branży garnitur biznesowy w następujących sytuacjach.

Najważniejsze jest to, że celem noszenia garnituru jest przekazanie wiadomości, że jesteś kompetentnym profesjonalistą i poważnie podchodzisz do sytuacji. W sytuacjach osobistych (takich jak wesela i pogrzeby) chcesz wzbudzić uczucie szacunku wobec drugiej osoby.