Business Professional Attire kontra Business Casual Strój

Opatrunek na rozmowy kwalifikacyjne był prosty: bez względu na branżę, stanowisko czy płeć, odpowiedni strój był odmianą garnituru. Dla ludzi w kreatywnych i / lub zwykłych branżach rozmowy kwalifikacyjne mogły być jedyną chwilą, w której nosili ten garnitur, ale noszą to, co zrobili - albo inaczej. Rozumiano, że menedżerowie zatrudnieni nie będą życzliwie patrzeć na kandydatów, którzy pojawili się na rozmowie w czymkolwiek innym niż garnitur.

W dzisiejszych czasach standardy się zmieniły. To sprawia, że ​​ubieranie się na rozmowę kwalifikacyjną jest trudniejsze. Skąd wiesz, kiedy nosić garnitur - i jak zdecydować, co założyć, gdy nie jest wymagany standardowy strój biznesowy?

Ubierz się odpowiednio do swojego miejsca pracy

Po pierwsze: pozwól, aby kultura korporacyjna firmy była twoim przewodnikiem. Oznacza to, że jeśli ludzie zazwyczaj się ubierają, aby pójść do pracy, to powinieneś. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na profesjonalną pozycję w tradycyjnej firmie zawsze ważne jest, aby ubierać się profesjonalnie i ubierać w najlepszy strój biznesowy, niezależnie od ubioru organizacji.

Z drugiej strony, jeśli przeprowadzasz wywiady w startupie technicznym lub firmie medialnej lub podobnej, a większość ludzi nosi dżinsy i t-shirty do pracy, możesz być nieco bardziej zrelaksowany i zdecydować się na swobodny strój biznesowy . Zwróć uwagę, że nie powiedzieliśmy "Noś koszulkę".

Niezależnie od nieformalności firmy, chcesz ubierać się, aby zaimponować, gdy idziesz na rozmowę o pracę.

To może oznaczać nieco lepszy strój niż twoi potencjalni współpracownicy - a nawet osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną. (Więcej o tych potencjalnych pułapkach w sztuce szkolnej za chwilę).

Dressing to Impress Po tym, jak zostałeś zatrudniony

Po zaakceptowaniu oferty pracy , możesz pracować w środowisku, w którym zwykły biznes lub zwykły zwyczaj to odpowiednie ubranie w miejscu pracy.

Jeśli nie jesteś pewien, co powinieneś nosić, zapytaj. Nie ma lepszego sposobu, aby zrobić złe wrażenie, niż pokazać się na pierwszy dzień pracy wyróżniający się bólem, ponieważ nie jesteś odpowiednio ubrany.

Business Professional Attire kontra Business Casual Strój

Jednym z powodów, dla których ważne jest, aby zapytać, jest to, że mógłbyś przeprowadzić wywiad w upiększonym dniu roboczym, więc nie zakładaj, że sposób w jaki ludzie się ubierają jest taki, jak powinieneś ubierać się w pracy.

Innym jest to, że business casual może oznaczać różne rzeczy dla różnych pracodawców. Nie ma ścisłej definicji frazy. W niektórych przypadkach, codzienny strój biznesowy oznacza wytłaczane khaki i zapinaną pod szyję koszulę z długimi rękawami. Dla innych firm może to oznaczać strój dżinsów i koszulkę polo. Ogólnie rzecz biorąc, poniżej jest odpowiedni strój do przeprowadzania wywiadów i do ubierania się w sprawach biznesowych.

Business Attire na wywiady dla kobiet

Business Attire na wywiady dla mężczyzn

Business Casual Strój dla kobiet

Business Casual Strój dla kobiet

Czego nie ubierać

Bez względu na płeć, kiedy ubiór jest na co dzień biznesowy, nie należy nosić ulubionego starego t-shirtu, zgranych dżinsów i zabytkowych trampek. Weź pod uwagę "biznesową" część business casual i zostaw swoje stare wygodne ubrania w domu.

Jakość ponad ilość

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas ubierania się w strój biznesowy lub służbowy, jakość jest o wiele ważniejsza niż ilość.

Na przykład jedna klasyczna bransoletka lub pierścionek zrobi wrażenie na swoim ankiecie lub pracodawcy na czymś więcej niż naręcza bransoletek lub pierścionków na każdym palcu. W tym samym duchu, portfel dobrej jakości skóry zrobi wrażenie bardziej niż głośna, kolorowa torebka, a czterocalowe kolczaste obcasy nie zrobią na tobie wrażenia, jak to bywało w tradycyjnych mieszkaniach.

Niezależnie od tego, czy ubieracie się na rozmowę o pracę, czy idziecie do pracy, pamiętajcie, że wyglądy mają znaczenie. Potencjalni (i obecni) pracodawcy mogą mniej myśleć o Tobie, jeśli nie będziesz się odpowiednio ubierać i zawsze jest ważne, aby zrobić najlepsze wrażenie , czy szukasz pracy, czy masz nadzieję na awans.