8 sposobów na dobre wrażenie w pracy

Nigdy nie lekceważ, jak ważne jest dobre wrażenie na swoim szefie. Sprawi to, że zostaniesz zauważony ... i tylko z właściwych powodów. Kiedy twój szef zrozumie, że możesz polegać na wspaniałej pracy, on lub ona zacznie dawać ci większą odpowiedzialność. To z kolei może prowadzić do awansów i podwyżek. Oto dziewięć rzeczy, które możesz zrobić:

 • 01 Użyj właściwej etykiety w miejscu pracy

  Korzystanie z odpowiedniej etykiety biurowej pomoże Ci wywrzeć dobre wrażenie na swoim szefie. Może wydawać się to proste, dopóki nie uświadomisz sobie, że wiele osób zapomina o swoich manierach (miejmy nadzieję, że nie zdarza się to zbyt często).

  Na przykład, jeśli możesz korzystać z telefonu komórkowego w pracy , upewnij się, że nie jest to rozproszenie dla ciebie lub kogokolwiek innego. Mówiąc o telefonach, powinieneś również wiedzieć, jak korzystać z telefonu biurowego . Na pewno korzystasz z niego od lat, ale zasady odbierania i wykonywania połączeń w pracy są inne niż wtedy, gdy Twoi znajomi znajdują się na drugim końcu linii.

  Istnieje również duża różnica między osobistą i profesjonalną pocztą e-mail. Poznaj podstawy etykiety e-mailowej w miejscu pracy . Kiedy jesz z szefem, współpracownikami lub klientami, musisz zachowywać się jak najlepiej. Dowiedz się, czego nigdy nie powinieneś robić podczas lunchu biznesowego .

 • 02 Zmierz się ze swoimi błędami

  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, w pewnym momencie popełnisz błąd w pracy. Może nawet być duży. Zdarza się każdemu. To, jak poradzisz sobie z gafą, wpłynie na opinię twojego szefa o tobie znacznie bardziej niż sam błąd.

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przyznać, co się stało. Nie ignoruj ​​swojego błędu lub spróbuj obwiniać kogokolwiek innego. Zamiast tego weź pełną odpowiedzialność, a następnie wymyśl sposób na naprawienie błędu. Nawet jeśli twój szef może być zdenerwowany, popełniłeś błąd w pierwszej kolejności, on lub ona przynajmniej rozpozna, że ​​zrobiłeś wszystko, co właściwe, reagując na to.

 • 03 Wzywaj chorych do pracy, kiedy powinieneś

  Czy uważasz, że przychodzenie do pracy, gdy jesteś chory, zamiast pozostać w domu, zaimponuje szefowi? Jesteś w błędzie. Rozsądni szefowie wiedzą, że chory pracownik nie tylko nie jest produktywny, ale może rozprzestrzeniać te zarazki w biurze. Co dobrego zrobi ktoś, jeśli cały personel musi wziąć chory dzień?

  Jeśli masz gorączkę lub uważasz, że twoja choroba może być zakaźna, weź dzień wolny. Możesz podwoić obciążenie pracą po powrocie do pracy lub jeśli czujesz się na siłach, załatw sobie sprawę z domu, jeśli pracodawca pozwala ci to zrobić.

 • 04 Przyjdź w kryzysie

  Kiedy zdarzy się niespodziewany kryzys w pracy - dostawca odchodzi z miasta przed wielką konferencją, w której twoja firma jest hostem, lub awarią komputera twojego szefa - kto zrobi lepsze wrażenie na szefie: pracodawcy, który wpada w panikę lub który bierze udział w akcji, aby naprawić problem? Dowiedz się, jak radzić sobie z kryzysami w miejscu pracy szybko i skutecznie.

  Jednym ze sposobów na zrobienie tego jest wyobrazić sobie różne scenariusze i wymyślić plany reagowania na każdy z nich. Wtedy, jeśli niespodziewanie się wydarzy, będziesz w pełni przygotowany, aby sobie z tym poradzić.

 • 05 Unikaj omawiania tematu, który sprawia, że ​​inni czują się niekomfortowo

  Szefowie lubią to, gdy ich miejsca pracy są spokojne. Kto może ich winić? Kiedy pracownicy współpracują ze sobą w sposób harmonijny, mogą skupić się na swoich zadaniach.

  Unikaj rozpoczynania rozmów na tematy, które sprawiają, że ludzie czują się niekomfortowo, a nawet mogą prowadzić do kłótni. Omijaj na przykład o polityce lub religii.

 • 06 Ubierz się odpowiednio

  Zawsze stosuj kod ubioru organizacji. Większość firm nie wymaga już od pracowników noszenia garnituru do pracy, ale ważne jest, aby mieć schludny i czysty wygląd.

  Jeśli możesz nosić dżinsy i t-shirty, upewnij się, że są w dobrym stanie. Twoje buty też powinny być. Nie bierz odzieży plażowej do pracy, chyba że pracujesz na plaży. Zwykle nie można się pomylić, jeśli podążasz za szefem przy wyborze stroju do pracy.

 • 07 Szanuj swoich współpracowników

  Kiedy współpracownicy szanują się nawzajem, zwykle lepiej dogadują się. I kilka rzeczy jest ważniejszych dla szefa. Nikt nie chce, aby ich pracownicy walczyli.

  Zawsze unikaj działania w sposób niecywilizujący wobec któregoś z twoich współpracowników. Bądź na czas, aby pracować, zwłaszcza jeśli zwalniasz kogoś z jego zmiany. Nigdy nie zaliczaj się do pracy innej osoby. Zawsze dziel się obciążeniem. Przepraszam, jeśli kiedykolwiek obrazisz swojego współpracownika .

 • 08 Reprezentuj firmę na konferencjach i spotkaniach

  Kiedy bierzesz udział w konferencji lub dużym spotkaniu biznesowym w imieniu pracodawcy, twoim zadaniem jest wywarcie dobrego wrażenia. Będzie dobrze odzwierciedlać twoją organizację, a twój szef doceni twoje wysiłki.

  Ubierz się odpowiednio, nawiązuj kontakty z innymi uczestnikami. Pamiętaj, aby zebrać informacje, które udostępniasz swojemu szefowi i współpracownikom, jeśli nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.