Profesjonalizm w miejscu pracy

Jak przeprowadzić się w pracy

Profesjonalizm definiuje się jako zachowanie jednostki w pracy. Pomimo korzenia słowa, jakość ta nie ogranicza się do tego, co nazywamy "zawodami", które zazwyczaj są karierą wymagającą dużego wykształcenia i wiążą się z wysokimi zarobkami. Wielu kasjerów, konserwatorów i kelnerów może wykazać wysoki poziom tej cechy, chociaż te zawody wymagają minimalnego szkolenia, a pracownicy mają skromne zarobki.

Równa liczba lekarzy , prawników i inżynierów - zwanych profesjonalistami - może niewiele wyświetlić.

Możesz się zastanawiać, czy ktokolwiek zauważy, jeśli nie wykazasz się zawodowym zachowaniem w pracy. Dopóki dobrze wykonujesz swoją pracę, kogo to obchodzi? Okazuje się, że twój szef, klienci i współpracownicy to robią. Zauważą, że jeśli brakuje ci tej jakości i może to mieć poważne konsekwencje dla twojej kariery. Zaniedbanie znaczenia profesjonalizmu byłoby dużym błędem. Może wpłynąć na twoje szanse na awans lub nawet na utrzymanie pracy.

Jak możesz pokazać swój profesjonalizm? Przestrzegaj tych nakazów i zakazów:

Spraw, aby priorytet nadszedł na czas

Kiedy przyjeżdżasz późno do pracy lub na spotkania, dajesz swojemu szefowi i współpracownikom wrażenie, że nie dbasz o swoją pracę, a jeśli ma na nie wpływ, to jest tak, jakbyś nie cenił ich czasu. Zwróć uwagę na zegar. Ustaw alarmy, jeśli musisz. Pokaż co najmniej kilka minut, zanim zaczniesz pracę i wróć z przerw na czas.

Nie bądź zrzędą

Zostaw swój zły nastrój przy wejściu do pracy. Wszyscy mamy dni, kiedy nie czujemy się najlepiej. Pamiętaj, aby nie rozróżniać swojego szefa, współpracowników, a zwłaszcza klientów. Jeśli praca jest przyczyną złego samopoczucia, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o rzuceniu pracy .

Jeśli to nie jest dobra opcja dla Ciebie, znajdź sposób, aby jak najlepiej wykorzystać sytuację, dopóki nie zostanie.

Ubierz się odpowiednio

Niezależnie od tego, czy musisz przebierać się do pracy, czy możesz nosić bardziej swobodną odzież, Twój wygląd powinien być zawsze czysty i czysty. Pomarszczony garnitur nie wygląda lepiej niż zgrywanie pary dżinsów.

Wybierz rodzaj odzieży, której wymaga Twój pracodawca. Jeśli nie ma ubioru, wybierz strój, który jest normą dla twojego miejsca pracy. Zaoszczędź klapki, szorty i podkoszulki na weekendy, a także ubrania, które lepiej nadają się na wieczór w klubie.

Uważaj, co mówisz

Przeklinanie , przeklinanie lub przeklinanie - jakkolwiek by to nazwać - nie ma miejsca w większości miejsc pracy. Jeśli nie wiesz, że jest to w porządku, powstrzymaj się od używania wulgaryzmów, szczególnie jeśli są ci obecni ci, których możesz urazić . Oto dobra zasada do naśladowania: jeśli nie powiesz tego swojej babci, nie mów tego w pracy.

Zaoferuj pomoc swoim kolegom

Prawdziwy profesjonalista chętnie pomaga swoim współpracownikom, gdy są nadmiernie obciążeni lub stają przed wyzwaniem w pracy. On lub ona nie boi się dzielić wiedzą, opiniami lub po prostu dodatkową parą rąk. Sukces jednej osoby dobrze odzwierciedla każdego w jej miejscu pracy.

Ważne jest jednak, aby nie być zbyt natarczywym. Jeśli twój kolega odrzuci twoją ofertę, nie popychaj jej. On lub ona woli pracować sam.

Nie plotkuj

Chociaż możesz pokusić się o poinformowanie sąsiadów o tym, co słyszałeś o Suzy lub Samu w księgowości, plotki sprawiają, że wyglądasz jak uczeń gimnazjum. Jeśli wiesz coś, co po prostu musisz udostępnić, powiedz komuś, kto nie ma nic wspólnego z twoim miejscem pracy, jak twoja siostra, matka lub najlepszy przyjaciel.

Postaraj się pozostać pozytywnym

Negatywność jest zaraźliwa. Jeśli narzekasz nieustannie na swoje miejsce pracy, spowoduje to spadek innych. Twój szef na pewno nie doceni spadku morale wśród swoich pracowników. To nie znaczy, że nie powinieneś mówić o sprawach, które uważasz za błędne. Jeśli zauważysz coś, co powinno zostać naprawione, prześlij swojemu szefowi informację zwrotną wraz z planem wprowadzania ulepszeń.

Jeśli po prostu narzekasz bez powodu, przestań.

Nie ukrywaj przed swoimi błędami

Tak ciężko, jak to tylko możliwe, do własnych błędów, a następnie jak najlepiej, aby je poprawić. Upewnij się, że nie robisz tego samego dwa razy. Nigdy nie obwiniaj innych za swoje błędy, nawet jeśli na to zasługują. Zamiast tego daj przykład, aby ci, którzy ponoszą wspólną odpowiedzialność za błąd, mogli wystąpić i przyznać się do swojej roli.

Zawsze walcz fair

Będziesz mieć nieuniknione sporadyczne nieporozumienia ze swoimi współpracownikami, a nawet ze swoim szefem. Możesz myśleć, że coś należy zrobić w jeden sposób, podczas gdy ktoś inny uwierzy, że inny sposób jest lepszy. Nie daj się złościć. Nie ma znaczenia, jak bardzo jesteś zdenerwowany lub jak mocno uważasz, że masz rację, krzyczenie w miejscu pracy jest zabronione, nie ma też dzwonienia do drzwi i drzwi. Spokojnie wyjaśnij swoją opinię i bądź gotów odejść, jeśli nie możesz wpłynąć na drugą osobę lub jeśli on lub ona zaczyna tracić kontrolę. Oczywiście zawsze należy unikać kontaktu fizycznego.

Nie kłam

Nieuczciwość zawsze sprawia, że ​​wyglądasz źle, niezależnie od tego, czy leży na twoim CV, czy woła, kiedy nie jesteś. Prawdziwy profesjonalista jest zawsze z góry. Jeśli nie masz kwalifikacji do pracy, masz dwie możliwości. Nie ubiegaj się o to w ogóle lub prześlij zgłoszenie odzwierciedlające twoje prawdziwe umiejętności. Jeśli wybierzesz drugą opcję, wyjaśnij, w jaki sposób inne mocne strony rekompensują brakujące wymaganie. Co do kłamstwa o chorobie, jeśli potrzebujesz wolnego dnia, weź dzień osobisty lub wakacyjny.

Nie należy prysnąć brudnej pralni

Podczas gdy zwierzenie się z bliskiego przyjaciela przy pracy jest zwykle w porządku, dzielenie się zbyt dużą ilością informacji z całym biurem nie jest. Bądź rozsądny, z kim rozmawiasz, szczególnie jeśli chodzi o omawianie problemów, które masz ze współmałżonkiem lub innymi członkami rodziny. Jeśli zdecydujesz się udostępnić coś osobistego swoim współpracownikom, nie rób tego, gdy klienci i klienci mogą Cię podsłuchać.