Co oznacza "pochylenie się" w przypadku pracujących matek?

Na początku 2013 r. Termin "leaning in" zaczął pojawiać się na Facebooku, Twitterze i LinkedIn. Termin pochodzi z książki "Lean In: Women, Work and the Will to Lead" opublikowanej w marcu 2013 roku przez Chief Operating Officer na Facebooku Sheryl Sandberg. Książka nawiązuje do tegorocznej konferencji TED Sheryl Sandberg zatytułowanej "Dlaczego mamy zbyt mało kobiet liderów". Celem jej przesłania było przekonanie profesjonalnych kobiet, aby pozostały na rynku pracy i "przylgnęły" do każdej roli, jaką odgrywają.

Oto trzy kluczowe punkty jej przemówienia.

Siedzieć przy stole

Powiedziała, że ​​gdy człowiek odnosi sukces, przypisuje mu się, ale kiedy kobieta odnosi sukces, przypisuje ją innemu, szczęściu lub że naprawdę ciężko pracowała. Zachęca kobiety do sięgania po okazje i awanse i, co najważniejsze, wierzymy, że na nie zasługujemy. Dzieliła przykłady tego, jak kobiety czuły, że nie są warte wznoszenia się w ich towarzystwie. Pani Sandberg zachęca kobiety zawodowo do zmiany tej negatywnej perspektywy, zejdź z linii bocznej i "usiądź przy stole".

Siedzenie przy stole oznacza nie pozwalanie ci przejść przez kolejne okazje. Aby Twój głos był słyszany, głośno i wyraźnie. I być na tyle odważnym, by prosić o to, na co zasługujesz. Przynieś swoje krzesło do stołu, usiądź prosto i "pochyl się".

Uczyń swojego Partnera "prawdziwym" partnerem

Mówi: "Jeśli kobieta i mężczyzna pracują w pełnym wymiarze godzin i mają dziecko, kobieta wykonuje dwukrotnie więcej pracy domowej i trzykrotnie więcej opieki nad dziećmi". To sprawdzona statystyka i boli ją usłyszeć.

Nic dziwnego, że kobiety rezygnują z pracy. Mężczyźni i kobiety muszą wnosić równy wkład w domu, jeśli kobiety mają odnieść większy sukces w miejscu pracy.

Oznacza to prośbę o pomoc, kiedy jej potrzebujesz. Oznacza to także delegowanie, nawet jeśli nie zaproszono Cię do tego. Usiądź ze swoim partnerem i porozmawiaj o pracach domowych i o tym, co chcesz, aby ci pomogły.

Po ustaleniu oczekiwań wszyscy rozumieją, co powinni zrobić.

Nie zostawiaj przed wyjazdem

Pani Sandberg mówiła o tym, że kiedy kobieta zaczyna myśleć o tym, że spełni wymagania dziecka w swoim życiu, zaczyna myśleć o odejściu z pracy. Nazywała to po cichu "odchylaniem się" w rozmowie TED. Później doradza zawodowym kobietom, że twoja praca powinna być warta pozostawienia dziecka. Musi cię zaangażować i podniecić, bo jeśli nie, to wtedy zaczniesz cicho się odchylać. Aby uniknąć spokojnego odchylania się, pani Sandberg zachęca kobiety w ciąży do trzymania stopy na pedale gazu do dnia, w którym wyjeżdżasz na urlop macierzyński, a nigdy wcześniej.

Lean In i Go For It

I dalej mówi o tym, jak kobiety, nieumyślnie, powstrzymują się w karierze. Następnie używa niesławnego zwrotu "lean in", szukaj wyzwań i kontynuuj dążenie do swoich celów zawodowych bez obaw.

Jeśli jesteś szczupła w Sheryl Sandberg, wierzysz, że będziesz bardziej prawdopodobny awans, niezależnie od tego, czy masz małe dzieci. Powiedziała, że ​​możesz nie mieć ciężkiego czasu, żonglując pracą i rodziną w nowej roli. Poczujesz się zuchwały o swojej ciężkiej pracy. A kiedy nadejdzie dzień, w którym zaproponowano ci awans, zapytasz: "Dlaczego nie ja?

zamiast pytać "Dlaczego ja?".

W sercu tej historii, co Sheryl Sandberg robi, kwestionuje pogląd, że pracujące matki muszą wybierać między pracą a rodziną. Ona jest wyzwaniem, że ścieżka mamusi jest najlepszą opcją dla wszystkich pracujących matek. Zamiast koncentrować się na tym, czego nie możesz zrobić lub na przeszkodzie na drodze do awansu , ona zachęca kobiety, by skupiły się na pozytywnym spojrzeniu na możliwości i wykorzystały dzień. Powiedziała, że ​​zawsze marzyła o rozpoczęciu ruchu społecznego, a "pochylenie się" jest inkarnacją tego pragnienia.

Oto cytat z książki pani Sandberg, która pięknie podsumowuje jej misję:

Napisałem tę książkę, aby zachęcić kobiety do wielkich marzeń, wykuć ścieżkę przez przeszkody i osiągnąć ich pełny potencjał. Mam nadzieję, że każda kobieta postawi sobie własne cele i sięgnie po nie z entuzjazmem. I mam nadzieję, że każdy z mężczyzn wykona swoją część, aby wspierać kobiety w miejscu pracy iw domu, także z zapałem. Kiedy zaczniemy wykorzystywać talenty całej populacji, nasze instytucje będą bardziej produktywne, nasze domy będą szczęśliwsze, a dzieci dorastające w tych domach nie będą dłużej powstrzymywane przez wąskie stereotypy.

Zanim zdecydujesz się rzucić pracę , zastanów się, czy "pochylenie się" byłoby lepszym wyborem dla ciebie. Jeśli masz wątpliwości co do tego lub jaką pomoc przy ustawianiu osobistych celów zatrudnij trenera i wyjaśnij.