W jaki sposób poznanie swoich priorytetów pomaga w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących pracy / życia

Jak oszczędzać czas i energię w czasie podejmowania decyzji

Poprzednio omawialiśmy, w jaki sposób znajomość twoich wartości może pomóc ci w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących życia i życia, a my omawialiśmy, na czym polegają odważne wybory dotyczące pracy / życia. Teraz skupimy się na tym, w jaki sposób Twoje priorytety mogą ci jeszcze pomóc. Poczujesz się jeszcze pewniej w swoim wyborze, a także zaoszczędzisz czas i energię podczas procesu decyzyjnego.

Trzymaj swoje priorytety prosto

Jakie są ważne rzeczy, które musisz zrobić dzisiaj, jutro, w tym tygodniu, w tym miesiącu i w tym roku?

Czy to brzmi jak ustawienie celu? Dlaczego tak, w pewnym sensie jest. Każdego dnia masz zamiar coś osiągnąć, prawda ?. Masz kontrolę nad rezultatem, kiedy nastawisz swój umysł na to, ponieważ kiedy celowo postanawiasz coś zrobić, zwykle to robisz.

Każdego dnia zapisz swoje trzy najważniejsze priorytety na dany dzień. Mogą być tak proste, jak: dostać wszystkich, gdzie muszą być, wykonywać swoją pracę, doprowadzić wszystkich do domu. Masz jednak wybór, aby pójść dalej, niż zrobić takie zdrowe śniadanie, na które wszyscy będą się cieszyć, zanim odejdą, dokończyć główne zadanie w pracy, wziąć kąpiel, aby zakończyć dzień. Teraz rozmawiamy! Zachowaj priorytety, pisząc w dzienniku

W jaki sposób priorytety zapewniają siłę Potrzebne są odważne prace / wybory życiowe

Kiedy już ustalisz priorytety zawodowe i osobiste, możesz podejmować odważne wybory dotyczące pracy / życia. Już wiesz, co jest ważne dla Ciebie, Twojej rodziny i Twojej kariery.

Wiesz, czego chcesz i masz cele, aby dostać się tam, gdzie chcesz. Masz plan gry. Posiadanie ustalonych priorytetów pomaga przyspieszyć proces podejmowania decyzji, co oszczędza czas i energię.

Kiedy chcesz dokonać odważnego wyboru pracy / życia, zastanów się, jakie są twoje priorytety. Czy ta decyzja odwiodła Cię od twoich priorytetów?

Czy może zbliżysz się o krok do celu? W jaki sposób decyzja o wyborze wpłynie na twoje priorytety w nadchodzących miesiącach?

Jak zdecydować pomiędzy opieką nad chorym dzieckiem a ważnym projektem pracy

Połóżmy teorię wartości i priorytetów na próbę.

Tak, byłoby wspaniale, gdyby twoje dzieci były przez cały czas priorytetem numer jeden iw pewnym sensie są, ale będą chwile, kiedy trzeba zrobić wyjątek.

Nie ma łatwej odpowiedzi na to, co jest ważniejsze, na twoje chore dziecko lub pracę. Tutaj pojawia się "odważna" część. Ale możemy zadać kilka pytań, które mogą wyjaśnić sprawę i pomóc w szybszym podejmowaniu decyzji.

Najpierw wyjmij listę wartości i priorytetów. Następnie przejrzyj te pytania po kolei . Zdecyduj się na to pytanie, zanim przejdziesz do następnego. Załóżmy, że rodzina jest jedną z najlepszych wartości.

  1. Jak bardzo chore jest twoje dziecko. Mogą łamać wasze serca za pomocą ich błagań, ale w perspektywie. Czy mają gorączkę? Czy oni całą noc wyrzucali? Jak poważne są ich objawy? Zacznij pisać odpowiedzi na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy pediatry.
  2. Czy musisz zostać w domu z dzieckiem lub czy jest ktoś w twoim systemie wsparcia, do którego możesz zadzwonić? (Wskazówka: wspaniale jest mieć ludzi w systemie wsparcia, którzy wiedzą, że są tymi, do których zadzwonisz, gdy potrzebujesz pomocy w zakresie opieki nad dzieckiem!)
  1. Czy Twoje dziecko musi iść do lekarza? Jeśli tak, czy możesz przynieść je lub może ktoś inny?
  2. Jeśli weźmiesz je do lekarza, czy pozostaniesz w domu z nimi później, czy ktoś może przyjechać i zostać z nimi, a ty wrócisz do pracy?
  3. Jeśli nie możesz wrócić do pracy, czy możesz pracować w domu, aby kontynuować pracę nad projektem?

Mówiąc o projekcie, zajmijmy się nim:

  1. Twoja kariera jest priorytetem , ale czy projekt pasuje do Twoich zawodowych wartości? Jak ważny jest ten projekt dla Ciebie i Twojej kariery?
  2. Czy jest ktoś jeszcze w pracy, który może pomóc ci w potrzebie? Możesz czuć, że tylko Ty możesz zarządzać tym projektem, ale czy to prawda? Czy ktoś może zastąpić cię pod twoją nieobecność?
  3. Czy menedżer zna twoje wartości i / lub priorytety związane z pracą? Czy znasz ich?
  1. Jeśli wybierzesz projekt, jak się poczujesz po podjęciu decyzji?
  2. Jeśli spojrzysz wstecz za 10 lat, czy ten projekt będzie tak ważny jak dziś?

Kiedy odpowiesz na każde z tych pytań zgodnie z prawdą, jesteś prawie gotowy, aby podjąć decyzję. To wtedy musisz być odważny. Musisz zachowywać się jak dorosły, podejmować decyzję, a następnie iść z nim, nie oglądając się za siebie. Jeśli spędzasz czas, czujesz się niezdecydowany, to cię odstawi i zaczniesz ten proces od nowa. Nie możesz sobie na to pozwolić czasu i energii. Bądź odważną, pracującą mamą i spraw, aby wybór, który znasz, towarzyszył Twoim osobistym i zawodowym wartościom i priorytetom. Możesz to zrobić!