Co robić, gdy zmagasz się z pracą / równowagą życiową

Pytania zadawały pytania o dylematy związane z pracą

Oto kilka pytań, które ostatnio zadawałem i moje odpowiedzi. Jeśli masz pytanie, które chcesz zadać, wyślij je na adres coach@lizzymc.com!

P: Powiedziałem mojemu szefowi, że muszę zabrać moje dziecko na wizytę u lekarza, a ona wywróciła na mnie wzrok. Jak poradzisz sobie z tą sytuacją?

O. Niebezpiecznie jest założyć, że znasz przyczynę zwijania oka, więc zapytaj, jaki jest jego / jej problem z twoją prośbą.

Wtedy, i to może być najtrudniejsza część, wysłuchaj tego, co mają do powiedzenia, nie otrzymując defensywy. Aby pomóc, spójrz na tę rozmowę jako misję znajdującą fakt.

Aktywne słuchanie sprawi, że przejedziesz wzrokiem. Wznoszenie oczu jest rażącą wskazówką, że twój menedżer ma problem, ale nie ma wrażenia, że ​​ma przestrzeń do podzielenia się swoimi problemami, więc daj im tę przestrzeń. Zyskasz jasność co do priorytetów swoich szefów, a przejrzystość jest dobra .

Kiedy zadałeś tyle pytań, ile możesz zapytać jeszcze: "Czy jest coś jeszcze, czym chciałbyś się podzielić?", A potem bądź cicho. W tym momencie powiedzieli, że ich spokój i danie im szansy na przemyślenie wszystkiego, co dzielili, może wydobyć jeszcze jeden złoty niuans informacji.

Na koniec, dziękujcie im za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Teraz masz coś do roboty! Nie ma niebezpieczniejszego założenia, ponieważ wiesz, co myślą (w przeważającej części).

Powiedz, że chcesz trochę czasu, by pomyśleć o tym, co zostało powiedziane, i że wrócisz ze swoimi myślami za kilka dni.

PYTANIE: Mój szef planuje spotkania na 16:30, kiedy muszę wyjść do 17.00, aby odebrać moje dzieci z przedszkola, co mam zrobić?

A. Jak ustawisz granicę , którą musisz opuścić o 5 wieczorem?

Poznaj swoich odbiorców.

Jeśli Twój menedżer jest dominujący i zorientowany na zadania, trzymaj się faktów w swoich objaśnieniach i zostawiaj z niego emocje (swoje i swojego dziecka) .

Jakie są fakty?

Jeśli Twój menedżer jest bardziej osobą i osobą, która lubi myśleć nad rzeczami, pamiętaj o podzieleniu się swoimi uczuciami, ale unikaj rantowania. Po ustawieniu tej granicy najlepiej jest zrobić to twarzą w twarz. Spróbuj użyć modelu AEIOU, aby uzyskać punkt stanowczy w sposób asertywny.

P. Ostatnio czułem się nieswojo rozmawiając z moim szefem o problemie związanym z dzieckiem. Mój szef nie ma problemów z rodziną!

A. To jest świetne pytanie i często pojawiające się. Dobrze jest określać swoje osobiste potrzeby, a następnie ustawiać ich priorytety. Zadaj sobie pytanie, jakie priorytety osobiste muszą być najważniejsze, dlaczego?

Porównaj te osobiste priorytety z priorytetami kariery. Co może dawać, a co nie?

Kiedy znasz odpowiedzi na te pytania, czujesz się mniej oszołomiony i potrafisz lepiej wytłumaczyć siebie.

To idzie również w drugą stronę! Kiedy priorytety zawodowe muszą być na pierwszym miejscu, na przykład masz zamiar osiągnąć cel, twój system wsparcia musi być w stanie gotowości.

Oczekuj z nimi, że poświęcisz więcej czasu i energii, aby pracować, aby wszystko przejrzeć i że będziesz potrzebować kopii zapasowych.