Jak mądrze zarządzać czasem dla pracowitej matki pracującej

Ponieważ nie możemy uzyskać tej 25 godziny, porozmawiajmy o zarządzaniu czasem.

Zarządzanie czasem może być trudną do opanowania umiejętnością. W rzeczywistości wiele pracujących matek zgadza się, że po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, aby wszystko załatwić. Nawet najlepiej zorganizowana pracująca mama może się zestresować, gdy jest na to czas.

Każdego dnia zarządzasz czterokrotnym obciążeniem. Starasz się dbać o siebie (również o samopoczucie), chcesz dobrze dbać o swoją rodzinę, masz dom, który ma być czysty i zorganizowany, i, oczywiście, chcesz kariery, z której jesteś dumny.

To duże obciążenie sprawia, że ​​szukasz najlepszych strategii zarządzania czasem!

Cóż, nie szukaj więcej! Aby osiągnąć najwyższe wyniki każdego dnia, regularnie stosuj następujące strategie zarządzania czasem.

Zrób plan za pomocą terminarza

Wiesz, jeśli chcesz załatwić sprawy, musisz sporządzić listę. Tworzenie list rzeczy do zrobienia jest czymś, w czym jesteś niesamowity. Uzupełnianie ich może być trudne.

Kluczem jest ukończenie tej listy zadań do zrobienia, kiedy to zrobisz. Jak dobrze musi mieć energię, aby to zrobić. Będziesz potrzebować dobrego planisty.

Jeśli jesteś kreatywny, uruchom dziennik punktorów. W ten sposób wszystkie twoje listy mogą znajdować się w jednym miejscu. Jeśli nie masz czasu na rysowanie, wypróbuj The Happy Planner by Me and My Big Ideas. Jeśli żadna z nich nie jest tym, czego szukasz, zdecyduj, co jest dla Ciebie ważne w twoim terminarzu i znajdź taką, która Ci odpowiada.

Następnie, weź tę listę rzeczy do zrobienia i zaplanuj listę rzeczy do zrobienia.

Weź pod uwagę ile energii będziesz mieć przed wykonaniem zadania. Czy to zadanie cię wyczerpuje? Następnie, zanim spróbujesz dokończyć inne zadanie, zastanów się, ile energii pozostało. Kiedy realistycznie planujesz swój czas i energię , unikasz frustracji i uzyskujesz lepsze rezultaty.

Ustaw priorytety i realistyczne cele

Jednym z najczęstszych błędów w zarządzaniu czasem jest rozpraszanie uwagi i odwlekanie.

Dobre zarządzanie czasem polega na koncentrowaniu się. Jak więc zajęta mama może się skupić, kiedy jest tak wiele do zrobienia?

Jeśli czujesz się przytłoczony swoim obciążeniem, złap swój planer, wykonaj listę zadań, a następnie ustal priorytety. Wykonanie tego planu ataku sprawi, że poczujesz, że rzeczy są bardziej wykonalne. Trochę planowania może przejść długą drogę.

Jeśli cierpisz z powodu zwlekania, skorzystaj z porady jednego z najlepszych guru zarządzania czasem, Briana Tracy i "zjedz tę żabę". Twoja żaba to wielkie zadanie, które odkładasz, z jakiegokolwiek powodu. Pomyśl o tym, jak wspaniale poczujesz się po zakończeniu wielkiego zadania. Wszystko inne będzie tak łatwe do zrobienia, jeśli zjadłeś tę żabę.

Gdy już wykonasz zadania, skup się na tym. Jeśli pracujesz nad prezentacją biznesową, nie zaczynaj myśleć o tym, co masz zamiar gotować na kolację. Zamiast tego bądź obecny, wypełniając prezentację, zanim pozwolisz umysłowi wędrować. Jeśli nie możesz przestać podkreślać planów dotyczących obiadu, zrób sobie pięciominutową przerwę, aby zapisać swoje plany posiłków. Następnie wróć na właściwą drogę.

Unikaj nieefektywnego wielozadaniowości

Wiele pracujących matek uważa, że ​​można zaoszczędzić czas dzięki wielozadaniowości. Jednak wielozadaniowość ma swoje wady, gdy próbujesz wykonać dwa zadania fizyczne jednocześnie.

Na przykład, nie próbuj prasować kombinezonu, pomagając dzieciom wybrać strój; coś lub ktoś zostanie spalony do zgiełku. Wielozadaniowość może być jednak skuteczna, jeśli zdecydujesz się wykonać tylko jedno zadanie fizyczne naraz, na przykład wykonanie długo oczekiwanego połączenia telefonicznego z matką podczas prasowania.

Odrębna odpowiedzialność za pracę i macierzyństwo

Jednym z najlepszych sekretów zarządzania czasem jest pozostawienie obowiązków rodzicielskich w domu, gdy jesteś w pracy. Podobnie, gdy wchodzisz do pracy po pracy, załóż swój "kapelusz" i zostaw swoją pracę w biurze.

Jeśli Twoja praca wymaga podjęcia pracy w domu, na przykład jeśli jesteś nauczycielem i masz dokumenty do oceny, wykonaj te zadania po tym, jak dzieci leżą w łóżku. Jeśli pracujesz w domu, upewnij się, że jest koniec Twojego dnia. Musisz zamknąć drzwi swojego domowego biura i wyjść z pracy.

Wszystko zależy od bycia obecnym lub uważnym w jakiejkolwiek roli, w jakiej obecnie jesteś.

Znalezienie właściwego sposobu zarządzania czasem i energią wiąże się z praktyką . Dowiesz się, ile możesz osiągnąć, biorąc pod uwagę czterokrotne obciążenie pracą. Gdy osiągniesz lepsze wyniki w określonych zadaniach, zajmie ci to mniej czasu. W ten sposób możesz zrobić więcej!