Wskazówki dotyczące wysyłania wiadomości e-mail podczas poszukiwania pracy

Chcesz, aby wiadomości e-mail były odczytywane przez potencjalnych pracodawców i rekruterów? Oto porady dotyczące wysyłania wiadomości e-mail podczas poszukiwania pracy, w tym wyboru konta e-mail, formatowania wiadomości e-mail, co umieścić w temacie wiadomości, tworzenia podpisu wiadomości e-mail i najlepszego sposobu wysyłania wiadomości e-mail podczas pracy badawczy.

 • 01 Wyszukiwanie ofert Email Etykieta

  Prawa autorskie Alberto Masnovo / iStock

  Gdy korzystasz z poczty e-mail do wyszukiwania ofert pracy, ważne jest, aby cała twoja komunikacja była tak profesjonalna, jak wtedy, gdybyś pisał staroświecki list w formie papierowej. Oto informacje o tym, co należy uwzględnić w wiadomościach wyszukiwania pracy, jak sformatować pocztę i jak upewnić się, że wiadomość e-mail została przeczytana.

 • 02 Wyszukiwanie pracy Konta e-mail

  Prawa autorskie Scanrail / iStock

  Kiedy szukasz pracy, dobrze jest założyć konto e-mail tylko w celu poszukiwania pracy. W ten sposób Twój profesjonalny e-mail nie zostanie zmiksowany z twoją osobistą pocztą. Będziesz także mógł łatwo sprawdzić wiadomości od potencjalnych pracodawców i kontaktów w sieci.

 • 03 Jak formatować wiadomości e-mail

  Wysyłając zapytanie o pracę lub ubiegając się o pracę, ważne jest, aby sformatować pocztę tak profesjonalnie, jak każdy inny list firmowy. Wiadomość e-mail bez wiersza tematu lub literówek lub błędów gramatycznych nie pomoże Ci zostać zatrudnionym.
 • 04 Jak adresować list motywacyjny e-mailem

  Gdy wysyłasz list motywacyjny e-mailem, ważne jest, aby dołączyć temat, podpis i adres e-mail do osoby, która zatrudnia na stanowisko, jeśli masz kontakt. Oto porady dotyczące adresowania listu motywacyjnego.
 • 05 Co uwzględnić w temacie wiadomości e-mail

  Podczas poszukiwania pracy wiersz tematu jest jedną z najważniejszych części wiadomości e-mail wysyłanych do pracodawców i kontaktów w sieci. Twoja wiadomość e-mail musi zawierać wiersz tematu. Jeśli jest pusty, prawdopodobnie trafi do skrzynki pocztowej spamu lub zostanie usunięty. Dobrze napisany temat pomoże ci otworzyć wiadomość.
 • 06 Jak ustawić podpis e-mailowy

  Gdy korzystasz z poczty e-mail do wyszukiwania ofert pracy, ważne jest, aby podpis elektroniczny zawierał wszystkie dane kontaktowe, więc łatwo jest zatrudnić menedżerów i rekruterów, aby skontaktować się z Tobą. Oto, jak skonfigurować go poprawnie.
 • 07 Jak wysyłać wiadomości e-mail

  Podczas wysyłania wiadomości e-mail z zapytaniem o pracę, bardzo ważne jest, aby upewnić się, że wiadomość jest idealna. Nie chcesz wysadzać okazji, popełniając błędy - zarówno w sposobie wysyłania e-maili, jak i śledzenia wiadomości e-mail.
 • 08 Przykłady wiadomości e-mail

  Przeglądanie przykładów to dobry sposób na zdobycie pomysłów na własną korespondencję. Oto przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy i szablony, listy motywacyjne, życiorysy, listy z podziękowaniami i więcej próbek wiadomości e-mail z poszukiwaniem pracy.
 • 09 Sformatowane wyszukiwanie zleceń Próbki wiadomości e-mail

  Przykładowe sformatowane wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy, w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami, listy rezygnacji i inne przykładowe wiadomości e-mail w formacie.
 • 10 listów z wiadomościami e-mail

  Gdy wysyłasz list motywacyjny, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy, jak przesłać list motywacyjny i wznowić. Upewnij się, że Twoje listy e-mailowe są pisane tak samo dobrze, jak każda inna korespondencja, którą wysyłasz.