Dowiedz się, jak sformatować wiadomość e-mail

Wskazówki dotyczące formatowania do wysyłania profesjonalnych wiadomości e-mail

Gdy wysyłasz zapytanie o pracę lub ubiegasz się o pracę, ważne jest, aby sformatować pocztę tak profesjonalnie, jak każdy inny profesjonalny list biznesowy . W końcu wszyscy - rekruterzy i menedżerowie zatrudnieni wliczając w to - dostają dużo e-maili. Upewnij się, że Twoje wiadomości e-mail wyróżniają się ze względu na treść, a nie z powodu niechlujnych błędów, słabego formatowania lub nazbyt swobodnego języka.

Użyj czytelnej czcionki w rozmiarze 10 lub 12 punktów w wiadomościach e-mail.

Wysyłaj e-maile związane z wyszukiwaniem pracy z profesjonalnego adresu e-mail - najlepiej, aby Twój adres e-mail zawierał tylko kombinację Twojego imienia i nazwiska lub pierwszego imienia i nazwiska. Oto, co należy uwzględnić podczas wysyłania korespondencji do wyszukiwania pracy oraz formatu wiadomości e-mail, z których należy korzystać podczas wysyłania wiadomości e-mail związanych z zatrudnieniem.

Wiersz tematu

Nie zapomnij uwzględnić linii tematu w wiadomości e-mail.

Jeśli zapomnisz o tym, twoja wiadomość prawdopodobnie nawet się nie otworzy. Skorzystaj z tematu, aby podsumować, dlaczego wysyłasz e-maile. Kilka przykładów silnych tematów:

Pozdrowienie

Jeśli masz osobę kontaktową, adres e-mail do Dear Mr./Ms. Nazwisko. Jeśli to możliwe, sprawdź nazwisko menedżera ds. Rekrutacji, informacja czasami jest wymieniona na liście zadań.

Jeśli tak nie jest, skorzystaj z witryn takich jak LinkedIn, aby określić osobę kontaktową lub sprawdź na stronie internetowej firmy informacje.

Jeśli istnieje numer kontaktowy, możesz również zadzwonić do recepcji firmy i sprawdzić, czy recepcjonista może przekazać informacje. Sprawdź również swoją własną sieć: Czy znasz kogoś, kto pracuje w firmie i może być w stanie udostępnić więcej informacji?

Jeśli nie masz nazwiska osoby kontaktowej, po prostu podaj adres e-mail do Dear Hiring Manager. Inną opcją jest nie uwzględniać zwrotu grzecznościowego i po prostu zacząć od pierwszego akapitu wiadomości. Oto więcej informacji na temat odpowiedniego pozdrowienia listu biznesowego .

Ciało wiadomości

Kiedy starasz się o pracę poprzez e-mail , skopiuj i wklej list motywacyjny do wiadomości e-mail lub napisz list motywacyjny w treści wiadomości e-mail. Jeśli ogłoszenie o pracę prosi o przesłanie CV jako załącznika, wyślij swoje CV jako dokument PDF lub Word. Kiedy pytasz o dostępne stanowiska lub pracę w sieci, jasne, dlaczego piszesz i cel wiadomości e-mail.

Sformatuj wiadomość e-mail

Twoja wiadomość e-mail powinna być sformatowana jak typowy list firmowy, z przerwami między akapitami i bez literówek lub błędów gramatycznych. Nie należy mylić długości z jakością - e-mail powinien być krótki i na czasie. Unikaj zbyt skomplikowanych lub długich zdań. Ułatw odbiorcom wiadomości e-mail szybkie skanowanie wiadomości e-mail i dowiedz się, dlaczego wysyłasz e-maile.

Sprawdzaj to, tak jak każdą inną korespondencję. Jeśli naprawdę martwisz się o literówki, rozważ wydrukowanie wersji roboczej wiadomości e-mail.

Często łatwiej jest łapać literówki i błędy gramatyczne na twardej kopii niż podczas przeglądania na ekranie. Przejrzyj szablon wiadomości e-mail poniżej i przykładowe wiadomości e-mail, aby zobaczyć, jak powinna wyglądać Twoja wiadomość.

Dołącz podpis e-mailowy

Ważne jest, aby utworzyć podpis e-mail i dołączyć swój podpis do każdej wysyłanej wiadomości. Podaj swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu w podpisie e-mail, aby menedżer ds. Rekrutacji mógł zobaczyć, jak się z Tobą skontaktować. Możesz także umieścić link do strony profilu lub strony profilu LinkedIn, aby rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji mogli łatwo znaleźć więcej informacji o Tobie.

Nie zapomnij załączników

Wysyłanie wiadomości e-mail z zapytaniem o pracę często wiąże się z dołączaniem plików, CV, portfolio lub innymi przykładowymi pracami. Zanim klikniesz przycisk "wyślij", upewnij się, że wszystkie załączone pliki zostały załączone do wiadomości e-mail.

Szablon wiadomości e-mail

Poniższy szablon wiadomości e-mail zawiera listę informacji, które należy uwzględnić w wiadomościach e-mail wysyłanych podczas poszukiwania pracy. Użyj szablonu jako wytycznej do tworzenia dostosowanych wiadomości e-mail do wysyłania do pracodawców i połączeń.

Temat wiadomości e-mail: Stanowisko Kierownika Sklepu - Twoje imię

Wiadomość e-mail:

Pozdrowienie:

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko lub Dear Hiring Manager,

Pierwszy paragraf:
Pierwszy akapit listu powinien zawierać informacje o tym, dlaczego piszesz. Bądź jasny i bezpośredni - jeśli ubiegasz się o pracę, podaj tytuł pracy. Jeśli chcesz przeprowadzić wywiad informacyjny, podaj to w początkowych zdaniach.

Środkowy akapit:
W następnej sekcji wiadomości e-mail należy opisać, co masz do zaoferowania pracodawcy lub, jeśli piszesz, aby poprosić o pomoc, jakiego rodzaju pomocy szukasz.

Ostatni akapit:
Zakończ list motywacyjny, dziękując pracodawcy za rozpatrzenie twojej pozycji lub twojego związku za pomoc w poszukiwaniu pracy.

Podpis E-mail

Imię Nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Profil LinkedIn (opcjonalnie)

Szukaj pracy Etykieta e-mail

Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi etosu na temat poszukiwania pracy, w tym o tym, co pisać w e-mailach z ofertami pracy, jak formatować pocztę, jak upewnić się, że przeczytana jest twoja wiadomość e-mail oraz przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy.