Jak rozpocząć działalność transportową koni

Firmy zajmujące się transportem koni są odpowiedzialne za bezpieczne dostarczanie koni z jednej lokalizacji do drugiej. Biznes na poziomie podstawowym można uruchomić tylko z jedną ciężarówką, przyczepą i kierowcą. Jest to wspaniała okazja dla osób indywidualnych z solidnymi umiejętnościami jazdy konnej i umiejętnością dalekiego podróżowania.

Utwórz swoją firmę

Pierwszym krokiem podczas ustalania działalności związanej z transportem koni jest ustalenie, czy będziesz działać jako jednoosobowa firma, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), korporacja lub spółka osobowa.

Z każdym rodzajem działalności wiążą się podatki i odpowiedzialność, dlatego powinieneś skonsultować się z doradcą, aby sprawdzić, co najlepiej sprawdza się w Twojej firmie.

Konieczne będzie także sprawdzenie zezwoleń, licencji, specjalnych polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lub jakiejkolwiek innej dokumentacji wymaganej przez władze miejskie, stanowe lub lokalne.

Określ swój obszar usług

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy zaoferujesz transport w skali lokalnej, stanowej lub krajowej. Operatorzy na dużą skalę z wieloma kierowcami często decydują się na oferowanie usług krajowych, ale mniejsi operatorzy mogą skupić się na obszarze lokalnym lub na określonym zasięgu obejmującym kilkaset kilometrów.

Chcesz również mieć pewność, że Twoja baza operacyjna znajduje się w obszarze, w którym istnieje duża koncentracja potencjalnych klientów branży. Transportery koni mogą skupić się na dostarczaniu koni w celach wyścigowych, pokazowych, sprzedażowych lub hodowlanych.

Kupuj lub używaj ponownie

Jest prawdopodobne, że osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w zakresie transportu koni będą już posiadać ciężarówkę, przyczepę lub jedno i drugie.

Nowy pojazd lub przyczepa może stanowić znaczny wydatek dla osób bez takiego wyposażenia, ale niezawodny pojazd ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w tej branży. Przyczepy mogą się wahać od prostych 2-konnych gęsia szyja po dużą przyczepę, która pomieści większą liczbę pasażerów.

Utwórz umowę dostawy

Transportery koni powinny mieć standardową umowę, którą właściciel konia musi podpisać przed wysyłką konia.

Wskazane jest, aby adwokat sporządził umowę. Powinieneś także spróbować pozyskać od konkurentów inne umowy z dostawcami usług transportowych, aby zobaczyć, do jakich konkretnych obszarów należy się zająć. Kontrakty zazwyczaj bardzo szczegółowo opisują warunki świadczenia usług (w tym miejsca odbioru i odlotu, całkowity dystans do przejechania, koszt transportu oraz wszelkie kwestie związane z odpowiedzialnością lub ubezpieczeniem).

Właściciele są również zobowiązani do przedstawienia dokumentacji, że konie są aktualne na temat wszystkich niezbędnych szczepień i testów (w tym bieżącego testu Cogginsa, aby umożliwić podróż międzystanową).

Ustal opłaty za usługi

Większość usług transportowych koni opiera swoje opłaty na przebytej odległości, kosztach paliwa, ilości miejsca, jakie koń potrzebuje (na przykład niektórzy właściciele wolą, aby ich konie podróżowały w większym pudle, niż w standardowym boksie), oraz liczba wysyłanych koni.

Dobrze jest dowiedzieć się, jakie inne firmy pobierają opłaty za podobne usługi, szczególnie w twojej okolicy. Aby przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać ich, musisz być konkurencyjny cenowo na swoim rynku. Jeśli w Twojej okolicy jest wiele firm transportowych, możesz chcieć zidentyfikować i ukierunkować konkretny niszowy rynek (np. Wyścigi lub transport wystawowy) w celu zbudowania pierwszej bazy klientów.

Reklamować

Twój pojazd i przyczepa powinny zawierać informacje kontaktowe dotyczące usługi przewozu koni i jej logo. Do personalizacji można użyć magnesów lub profesjonalnie napisanych napisów stałych. Twoja ciężarówka i przyczepa są ruchomymi reklamami Twoich usług i będą widoczne dla potencjalnych klientów, gdy znajdą się w drodze lub zaparkowane podczas pokazów, sprzedaży i farm.

Powinieneś także utworzyć wizytówkę i ulotkę usługi, aby publikować na pokazach konnych, torach wyścigowych i innych obszarach o dużym natężeniu ruchu, gdzie ci, którzy mogą potrzebować usług transportowych, będą mieli okazję go zobaczyć. Instruktorzy jeździectwa , trenerzy wyścigów konnych , kowale i agenci krwiożerczej mogą również chcieć polecać klientów tobie, dlatego ważne jest, aby podczas tworzenia firmy docierać do jak największej liczby specjalistów od koni.

Należy również rozważyć umieszczanie reklam w lokalnych publikacjach, magazynach koni, żółtych stronach, na głównych stronach koni lub na liście Craigslist. Reklamy drukowane na wystawach, torach wyścigowych lub programach sprzedaży również mogą być dobrym źródłem informacji dla potencjalnych klientów.

Utwórz harmonogram

Harmonogram powinien zostać utworzony i utrzymany, aby zapewnić, że wszystkie umowy o wysyłkę są realizowane na czas. Dobrze jest mieć dostęp do swoich spotkań ze smartfona za pomocą aplikacji lub funkcji planowania, dzięki czemu będziesz mógł przeglądać swoje plany podczas podróży. Powinieneś również mieć telefon komórkowy poświęcony swojej firmie i używać tego numeru do interakcji z klientem, ponieważ będziesz spędzać znaczną ilość czasu w drodze.