Jak rozpocząć jazdę konną

W USA każdego roku ponad 9 milionów koni jest używanych w celach sportowych lub rekreacyjnych, dlatego istnieje duże zapotrzebowanie na obiekty treningowe, w których zawodnicy mogą otrzymać odpowiednie instrukcje i zabezpieczyć swoje konie. Prowadzenie stabilnej firmy może być dość opłacalnym przedsięwzięciem, jeśli jest odpowiednio zaplanowane i zarządzane.

Zatrudnij doświadczony personel

Osoby rozpoczynające jazdę konną powinny mieć duże doświadczenie w trenowaniu koni i jeźdźców lub wynająć instruktorów jazdy konnej z tym doświadczeniem.

Nawet jeśli właściciel obiektu nie ma doświadczenia we wszystkich aspektach tworzenia stadniny, ważne jest, aby znaleźli i zatrudnili odpowiedni personel do pomocy przy przedsięwzięciu (w tym doświadczonego zarządcy stodoły i personelu pomocniczego ).

Uzyskaj obiekt i wyposażenie

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie jazdy jest zakup lub dzierżawę istniejącego obiektu, ale niektóre osoby decydują się na zakup działki i budowę na miarę. Stajnia musi zapewniać swoim klientom areny, w których mogą ćwiczyć. Najlepsze (i najbardziej kosztowne) areny to zadaszone "indoor", z oświetleniem, które pozwala jeździć trenować o każdej porze. Bardziej powszechną i niedrogą opcją jest arena "zewnętrzna", której nie obejmuje. Kluczowym elementem każdego typu areny jest to, że używają bezpiecznej, konsekwentnej podstawy, którą rutynowo przeciąga się, aby utrzymać ją na równym poziomie. Podstawy mogą się wahać od piaskowych lub opartych na zabrudzeniu opcjach do najdroższych syntetycznych tworów.

Dodatkowe funkcje, takie jak kursy skoku, okrągłe pióra i trasy są często dodawane.

Placówka musi również posiadać stodołę z boksami, pomieszczenie do karmienia, pomieszczenie z tackami, biuro, ogrodzone wybiegi i pola, koryta wody, odpowiednie miejsca składowania siana i ściółki oraz pełną gamę sprzętu do konserwacji.

Jeśli stajnia zapewni konie do wykorzystania na lekcjach, należy zdobyć niezawodną grupę koni, wraz z niezbędnym wyposażeniem, takim jak szczotki, koce i halsy jeździeckie.

Może to być znaczny wydatek.

Stadniny muszą spełniać wszystkie lokalne przepisy, w tym przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i wymogi licencyjne. Powinny również zabezpieczyć ubezpieczenie i ogłosić standardowe ograniczenie informacji o odpowiedzialności w całym lokalu.

Zdefiniuj opcje lekcji i wyżywienia

Stajnie jeździeckie mogą oferować lekcje na koniach należących do obiektu lub należących do klientów. Zarówno lekcje grupowe, jak i prywatne są zazwyczaj oferowane w formatach godzinnych lub półgodzinnych. Zakład może również oferować transport koni na pokazy i inne konkurencyjne imprezy. Dostępne są również opcje wyżywienia dla koni klientów.

Połącz się z dostawcami usług

Każda stajnia jeździecka potrzebuje dostępu do wysokiej jakości usług kowalskich i opieki weterynaryjnej , dlatego ważne jest natychmiastowe zabezpieczenie tych relacji. Dostawcy pościeli, siana i pasz muszą również zostać zidentyfikowani.

Zapewnij konkurencyjną cenę

Ważne jest, szczególnie na początku twojego przedsięwzięcia, aby usługi były konkurencyjne cenowo dla Twojej okolicy. Da nowym klientom motywację finansową do wypróbowania twoich usług. Sprawdź swoją konkurencję, dzwoniąc do innych obiektów lub odwiedzając ich strony internetowe, aby dowiedzieć się, jakie opłaty pobierają za podobne opcje.

Dobrym pomysłem może być oferowanie zachęt do rozpoczęcia działalności, takich jak nowe zniżki dla klientów lub kredyty polecające.

Znani, uznani instruktorzy jazdy konnej będą mogli zarządzać wyższymi cenami na lekcje i kliniki. Mogą również sprowadzać klientów z ich poprzedniego zakładu do twojego, co jest dodatkową premią.

Reklamować

Pamiętaj, aby reklamować swoją stajnię jeździecką w lokalnych zakładach końskich, takich jak sklepy paszowe, sklepy z tackami i tereny wystawowe. Lokalne gazety i magazyny koni mogą być również dobrym sposobem dotarcia do docelowych odbiorców. Reklama w programach pokazów konnych lub publikacjach z innych dużych imprez konnych może być również doskonałą decyzją biznesową. Jeśli zawodnicy twojego zakładu będą dobrze radzić sobie w zawodach, może to przyciągnąć dodatkowych klientów, którzy są zainteresowani wypróbowaniem metod twojego trenera, aby osiągnąć podobny sukces.

Wiele stajni jeździeckich tworzy stronę ze zdjęciami, opcjami cenowymi i szczegółowymi informacjami na temat ich programu treningowego i sukcesów w rywalizacji. Więcej informacji, które można umieścić w Internecie, tym lepiej.

Z biegiem czasu najlepsza reklama będzie pochodzić z poleconych od zadowolonych klientów. Jeden dobrze połączony klient może zapewnić wiele rekomendacji swoim znajomym i innym kolarzom. Jest to rodzaj reklamy, której pieniądze nie mogą kupić.