Kroki w celu stworzenia planu rozwoju kariery

Ścieżka kariery ma kluczowe znaczenie dla rozwoju pracowników

Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) określiło 18 warunków, które muszą być obecne w miejscu pracy, aby pracownicy mogli doświadczyć zaangażowania. Następnie pracownicy ocenili swoje ogólne zadowolenie z każdego z tych czynników w miejscu pracy.

Cztery z najniższych ocen siedmiu warunków, które muszą być obecne, aby pracownicy mogli doświadczyć zaangażowania, były związane ze szkoleniem, rozwojem zawodowym i rozwojem kariery.

Dlatego potrzeby związane z rozwojem i rozwojem pracowników nie są priorytetem w wielu miejscach pracy.

Jednak, gdy pracownicy identyfikują czynniki , które muszą mieć z pracy, rozwój kariery i rozwój jest jednym z pięciu najlepszych.

Plan rozwoju kariery jest wygraną dla pracodawców i pracowników. Plan koncentruje się na potrzebach pracowników w zakresie wzrostu i rozwoju oraz pomocy, jaką organizacja może zapewnić, aby pracownik mógł rozwijać swoją karierę. Oprócz rozwijania kariery, pracownicy są również zainteresowani rozwojem osobistym i zawodowym.

Czego unikać w planowaniu rozwoju kariery zawodowej

Są problemy i oświadczenia, których chcesz uniknąć, ponieważ Ty i pracownicy, którzy zgłaszają się do Ciebie, tworzymy plany rozwoju kariery. Na przykład chcesz uniknąć:

Kroki w dyskusji na temat rozwoju kariery

Możesz tworzyć plany rozwoju kariery z pracownikami, wykonując te proste czynności.

Opcje dla planów rozwoju kariery zawodowej

Aby planowanie rozwoju kariery było skuteczne, musisz poszerzyć swój pogląd na rozwój i pracowników. Klasa szkolenia to nie jedyny sposób na rozwój pracowników. W rzeczywistości rozwój wewnętrzny jest często bardziej skuteczny. Oto pozostałe informacje, których potrzebujesz, aby pomóc swoim pracownikom stworzyć udany plan rozwoju kariery.