11 rzeczy, które chce Twój menedżer, już wiesz o miejscu pracy

Jako nowszy pracownik, weź tę poradę poważnie, aby odnieść sukces w pracy

Kiedy wchodzisz na rynek pracy, przekonasz się, że jest wiele rzeczy, których musisz się nauczyć - i niestety większość z nich nie jest wyraźnie nauczana. Tak więc większość z was musi ją przekreślić i potknąć się przez jakiś czas, popełniając błędy.

Firmy mogły łatwo naprawić niektóre z tych problemów dzięki dobrym programom wprowadzającym , większość z nich nie, ponieważ zapomniały, jak to jest wchodzić na rynek pracy jako nowy pracownik.

Oto jedenaście rzeczy, które twoi pracownicy działu kadr i menedżerowie chcą ci znać.

1. Pokazanie czasu jest częścią pracy

Ludzie czasami myślą, że profesjonalne zwolnienie z pracy oznacza, że ​​możesz całkowicie kontrolować swój harmonogram . Chociaż istnieją firmy, które pozwalają na dużą elastyczność w zakresie harmonogramów , większość firm oczekuje, że wejdziesz do biura o określonej godzinie. Wyjdź na czas, gotowy do pracy.

2. Potrzebujesz całego ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne? Jeśli nie masz go z innego źródła - jak małżonek, najprawdopodobniej nie znajdziesz lepszej oferty niż twój pracodawca. Krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa? Będziesz chciał, aby coś się stało - od wypadków samochodowych po nowe dzieci. I długotrwała niepełnosprawność?

Dla osoby z HR nie ma nic gorszego niż konieczność wypowiedzenia pracownika po wypadku inwalidzkim, gdy osoba ta nie ma długoterminowego ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa. Ubezpieczenia na wypadek niepełnosprawności są opłacalne i są dosłownie ratowniczymi, jeśli ich potrzebujesz.

3. Twój menedżer nie jest twoim przyjacielem

Niektórzy menedżerowie mogą traktować cię jak swojego przyjaciela , ale nim nie są. Mają oni władzę nad ogniem, a oni muszą wam powiedzieć, co mają robić i korygować, kiedy się mylą. Kiedy zaczniesz udostępniać swojemu szefowi zbyt wiele informacji osobistych, może to zaszkodzić twojej zawodowej relacji.

Jeśli twoje zachowanie poza pracą nie jest czymś, co chciałbyś w swoim CV, nie rozmawiaj o tym w pracy ani o swoim znajomym z szefem w mediach społecznościowych.

4. Weź na poważnie sugestie dotyczące ubioru od swojego szefa

"Mój szef mówi, że moja garderoba wymaga modernizacji, ale bardzo podoba mi się mój styl." To stwierdzenie może sprawić, że twoja kariera nie będzie postępować tak, jak uważasz, że powinna. Możesz być ubrany zgodnie z firmowym kodem ubioru , ale jeśli twój szef odsuwa cię na bok i mówi, że musisz coś zmienić, powinieneś zmienić te rzeczy, jeśli chcesz odnieść sukces.

Szefowie często mówią takie rzeczy ludziom, których widzą, którzy mają duży potencjał, ale brakuje im tego profesjonalnego języka. (Teraz oczywiście, jeśli twój szef mówi: "powinieneś naprawdę nosić krótsze spódnice", a następnie udaj się prosto do HR, aby zgłosić molestowanie seksualne .)

5. Złe zachowanie jest poważnie marszczone

Jeśli rozwinąłeś swój pomysł na świat pracy, oglądając telewizję, myślisz, że dobrze jest mieć sprawy ze wszystkimi, z którymi się spotykasz , robić żartobliwe dowcipy i żartować na wszystkich. Ale nic z tego nie jest prawdą. Trzymaj swoje życie randkowe i swoje życie zawodowe osobno.

Zapisz swoje brudne dowcipy dla znajomych poza pracą. I praktyczne żarty? Mały humor jest fajny, ale nie rób niczego, co mogłoby szkodzić lub wprawiać w zakłopotanie współpracownika.

Każde z tych działań może wylądować w gorącej wodzie.

6. Każdy ma kiepską pracę - ale szczególnie osoby na poziomie podstawowym

Każdy marzy o zmianie świata, ale ktoś musi nużyć się z klientami , zebrać pakiety informacyjne na nadchodzące targi i wyczyścić kuchnię w biurze. Ta osoba może być tobą.

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z pracownikami, najprawdopodobniej najbardziej nieprzyjemne zadania spadną na twoje barki. To nie jest dyskryminacja i nie jest niesprawiedliwe. To część pracy. Zademonstruj swoją umiejętność wykonywania nudnych zadań, a Twój szef nagrodzi Cię pracą na wyższym poziomie.

7. Odłóż telefon

Możesz mieć nerwowy szarpnięcie za każdym razem, gdy twój iPhone ma więcej niż 3 cale od ręki, ale musisz nauczyć się z nim radzić. Tak, możesz odpowiadać na e-maile z pracy, ale najprawdopodobniej nie.

Kiedy jesteś na spotkaniu, musisz skupić się na spotkaniu, a nie na wiadomościach, które przychodzą.

Gry? Portale społecznościowe? Teksty od znajomych? Podczas gdy każdy potrzebuje przerwy od czasu do czasu , upewnij się, że twoje przerwy są minimalne i nie przeszkadzają. Podczas spotkania w Candy Crush możesz wyraźnie myśleć, ale będziesz wyglądać niegrzecznie. Odłóż telefon.

8. HR chce odnieść sukces

Czasami praca może się wydawać scenariuszem "my kontra oni", gdzie "nimi" jest zarządzanie i HR. Możesz czuć się tak, jakby ludzie chcieli cię zniszczyć. Chociaż zawsze istnieją złe kadry kierownicze i zły HR , w ogromnej większości przypadków najbardziej zależy im na tym, aby odnieść sukces. Jeśli osiągniesz wielki sukces, firma osiągnie lepsze wyniki, a wszyscy pracownicy odniosą z tego korzyści.

Ale na poziomie osobistym, jeśli odniesiesz sukces w swojej pracy, twój szef i HR nie muszą poświęcać czasu na coaching i poprawianie . Nie muszą poświęcać czasu na wprowadzenie planu poprawy wyników (PIP) lub zwolnienie z pracy. Oznacza to, że nie muszą również zastępować ciebie. Rekrutacja i wprowadzanie na rynek zajmują dużo czasu i kosztują firmę dużo pieniędzy. Chcą, abyś był szczęśliwy i szczęśliwy w swojej pracy!

9. HR utrzyma większość rzeczy w tajemnicy - ale nie wszystkie

Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak twoja matka ma raka i jesteś pod dużym stresem, HR nie zamieści tego w biuletynie firmy. Odwołają cię do programu pomocy dla pracowników i zachęcą Cię do rozważenia FMLA, jeśli potrzebujesz czasu, aby się nią zaopiekować. Ale jeśli nie chcesz, żeby twój szef wiedział, HR jej nie powie.

Jeśli przyjdziesz i będziesz narzekać, że twój szef molestuje cię seksualnie, HR nie może zachować tego całkowicie poufnego . Czemu? Ponieważ HR musi zbadać. Nawet jeśli powiesz: "Bill uszczypnął mnie w tyłek, a chciałem tylko, żebyś to wiedział, ale nie chcę, żeby coś z tym zostało zrobione" HR wciąż musi zbadać sprawę. Jeśli HR tego nie robi, firma jest otwarta na odpowiedzialność za działania Billa.

HR może badać niektóre roszczenia napastowania poufnie, a niektóre nie. Jeśli Bill cię uszczypnął, HR nie może powiedzieć: "Bill, badamy, czy w pewnym momencie i w jakimś miejscu kogoś uszczypnąłeś". Jeśli Bill, z drugiej strony, oglądał porno w swojej kostce, HR może po prostu zadzwonić IT, będą patrzeć na jego płyty, a oni się tym zajmą - szybko. Twoje imię się nie pojawi.

10. HR nie jest powodem, dla którego masz kiepski wzrost

HR mógł skoordynować procesy. Twój menedżer został poinformowany o tym, jak podejść do tego procesu , a dział HR napisał nawet wskazówki dotyczące sposobu przydzielania pieniędzy, ale rzeczywistą kwotę, którą otrzymałeś? To nie pochodzi od zasobów ludzkich. Po pierwsze, ilość pieniędzy dostępnych na podwyżki jest określana przez firmę - zazwyczaj największe znaczenie ma w tym finanse.

Po drugie, twoja organizacja musi podzielić dostępne pieniądze pomiędzy wszystkich pracowników, co oznacza, że ​​nikt nie otrzyma dużego podbicia. Po trzecie, Twój menedżer ustala kwotę odpowiednią dla Ciebie na podstawie budżetu, wydajności, aktualnej oceny pensji i tego, jak blisko jesteś do punktu środkowego zakresu płac. Tak więc, jeśli nie podoba ci się twoje podbicie, zgłoś się do swojego szefa .

11. HR nienawidzi papierkowej roboty, zbyt

HR nieustannie przesuwa papierkową robotę, ale nienawidzi jej tak samo jak ty. Część z nich jest wymagana przez rząd. (Wiele firm musi na przykład przesyłać raporty o wyścigu do rządu.) Seminarium nękania seksualnego, które trzeba było wziąć i wziąć udział w quizie w ramach sesji? HR robi to, ponieważ chroni firmę przed procesami sądowymi.

Każdego roku HR będzie cię prześladował za twoje otwarte dokumenty związane z rejestracją . Czemu? Ponieważ jeśli HR tego nie zrobi, w styczniu będziesz płakać do HR, że nie masz odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ zignorowałeś dokumenty, które otrzymałeś w październiku. Jeśli zrobisz wszystko, jak tylko HR poprosi o to, HR przestanie Cię podsłuchiwać - i kochać Cię na zawsze.

Mamy nadzieję, że Twój dzień pracy będzie przebiegał sprawnie, gdy zrozumiesz, skąd pochodzi menedżer zasobów ludzkich i menedżer. Są tu dla ciebie. Chcą, żebyś odniósł sukces, ale chcą też, abyś przestrzegał zasad. Wszyscy mają się lepiej.