Jak zaznaczyć swojego szefa

10 rzeczy, które sprawią, że Twój szef będzie naprawdę nieszczęśliwy

Szefowie to po prostu ludzie, a wszyscy ludzie są niedoskonali. Oznacza to, że czasami twój szef prowadzi cię pod górę. Jeśli chcesz wrócić do swojego szefa i zniszczyć własną karierę (ponieważ bądźmy szczerzy, nawet zły szef nadal jest twoim szefem), spróbuj tych dziesięciu rzeczy i zobacz, jak szybko możesz rozgniewać szefa.

Powtórz ten sam błąd raz za razem

Każdy rozumie, że w każdej pracy istnieje krzywa uczenia się.

Ludzie również od czasu do czasu oczekują błędów. Ale jeśli naprawdę chcesz poprowadzić swojego szefa pod ścianę, zrób ten sam błąd raz po raz. Zignoruj ​​swojego szefa, kiedy cię poprawi. Po prostu popełniaj ten sam błąd.

Skomleć o swoich rówieśnikach

Prawdopodobnie jesteś na tyle sprytny, aby nie skomleć szefowi za jej twarz, ale co z marudzeniem na temat współpracowników? Spróbuj tego, "Jane dostaje lepsze projekty!" I "Dlaczego muszę wykonać zmianę końcową? Dlaczego nie zaplanowałeś Johna? "Ponadto popularny jęk brzmi:" Jestem tym, który wykonuje całą pracę tutaj. Dlaczego nie sprawisz, że Carol to zrobi?

Poświęć swój czas na swój telefon

Oczywiście, możesz sprawdzić małe arkusze kalkulacyjne na swoim iPhonie, ale jest bardziej prawdopodobne, że wygłupiasz się na bilonie firmy. Za każdym razem, gdy twój szef cię zobaczy, upewnij się, że zgarnąłeś telefon, stukając. Jeszcze lepiej, włóż słuchawki i prychnij do siebie, oglądając zabawne filmy z YouTube.

Zgłaszaj się na ochotnika do projektu, potem go podkręć

Istnieją śliwkowe zadania, które każdy chce. Błagaj, aby uzyskać jeden z nich, a następnie zrób to niechlujnie, lub zignoruj ​​terminy, lub popchnij to na kogoś innego. To sprawi, że szef zastanawia się, dlaczego zgłosiłeś się na ochotnika do projektu.

Nie odpowiadaj na czas

Dużo komunikacji w dzisiejszych czasach jest elektroniczne - czy to e-mail, SMS, czy WhatsApp - konwersacje z szefem nie zawsze są twarzą w twarz.

Oznacza to, że nie musisz od razu odpowiadać, jak gdybyś był w tym samym pokoju. Spróbuj poczekać 3 godziny, aby odpowiedzieć na proste pytanie. Aby uzyskać bardziej złożone pytanie, poczekaj kilka dni lub w ogóle nie odpowiadaj.

Traktuj słabo swoich klientów

Podczas gdy klient nie zawsze ma rację, bez klientów nie masz pracy. Szef chce zadowolonych klientów, którzy wracają, więc jeśli chcesz ją odhaczyć, upewnij się, że oferujesz marną obsługę klienta. Jeśli klient detaliczny zapyta, gdzie jest przedmiot, nie pokazuj jej, po prostu machnij ręką w ogólnym kierunku.

Jeśli profesjonalny klient usług wysyła wiadomość e-mail, zignoruj ​​ją. Jeśli twój klient hydrauliczny wywoła panikę w piwnicy powodziowej, zatrzymaj ją i zakończ grę Candy Crush.

Bądź defensywny

Upewnij się, że postawa wyrażona przez twojego szefa jest taka, że ​​nigdy nie jest twoją winą . Zawsze jest ktoś, czy coś jeszcze winić. Raport zawierał błędy, ponieważ Jane nie miała czasu na korektę.

Przesyłka była spóźniona, ponieważ internet był nieczytelny tego dnia, a kolejność nie przeszła prawidłowo (chociaż zapisy pokazują, że nie wykonałeś pracy w odpowiednim czasie). Po prostu powtarzajcie tę mantrę "To nie moja wina" w kółko.

Bądź niewiarygodny

Masz wejść do 8:00?

Pojawią się gdzieś około 9:00. Zjedz długi lunch, nie mówiąc nikomu, że znikniesz na dwie godziny. Wyślij wiadomość tekstową o 8:15, informującą swojego szefa, że ​​czujesz się chory i nie dostaniesz go. Punkty premiowe, jeśli masz spotkanie zaplanowane tego ranka. Te rzeczy doprowadzają szefów do szału .

Bądź Slobem

Opuszczanie lekko spleśniałych misek zdecydowanie wskazuje na coś złego. W jaki sposób Twój szef może Ci zaufać, że musisz zwracać uwagę na szczegóły w pracy, jeśli nie możesz sobie wytrzeć zużytych chusteczek na biurku?

Ignoruj ​​określone instrukcje

Twój szef mówi: "Proszę zrób A, a następnie B, a jeśli masz czas, zrób C," to co powinieneś zrobić, oczywiście zaczyna się od C. Jeśli twój szef mówi, "Użyj standardowych szablonów firmy," następnie zaprojektuj własne. Możesz mieć rację, że twoje pomysły są lepsze, ale twój szef nie będzie zadowolony z twoich wysiłków.

Będziesz musiał przerobić pracę, a twój szef będzie zły.

Jeśli zamiast tego chciałbyś sprawić, by szef był szczęśliwy i poprawić swoją karierę, zrób wszystko odwrotnie niż tutaj. Twoje życie będzie lepsze dzięki szczęśliwemu szefowi.

Więcej pokrewnych