Jak nie zgodzić się z współpracownikami skutecznie

Jak stworzyć kulturę, która sprzyja pozytywnemu sprzeciwie

Czy wiesz, jak skutecznie się z tym nie zgadzać ze swoimi kolegami, szefami i współpracownikami? Jeśli tak, masz niezwykłe umiejętności i ćwiczysz profesjonalną odwagę, którą niewielu ludzi w organizacjach wykazuje. Najskuteczniejsze zespoły i organizacje regularnie nie zgadzają się co do pomysłów, celów , strategii i etapów wdrażania.

Ludzie wewnątrz organizacji boją się prowokować konflikt i nie chcą wdawać się w kłótnie lub spory, których nie mogą poradzić sobie.

Obawiają się publicznego upokorzenia, niszcząc swoją profesjonalną markę w oczach organizacji, udowadniając, że są zła i odrzuceni przez swoich kolegów.

Oznacza to, że ludzie, którzy prowadzą organizacje lub działy, zespoły lub grupy robocze, najczęściej nie korzystają z najlepszych ludzi, których zatrudniają i zatrudniają.

Stwórz kulturę, która honoruje różnice

Musisz stworzyć kulturę, która honoruje różnice opinii i różne punkty widzenia. Ludzie, którzy czują się nagradzani i uznani za zdrowych nieporozumień, prawdopodobnie ponownie się nie zgodzą.

To środowisko musi również zapewniać bezpieczeństwo pracownikowi, który się nie zgadza. Oznacza to, że menedżerowie i liderzy spotkań muszą wiedzieć, jak mediować w konfliktach . Pracownicy muszą wiedzieć, jak skutecznie uczestniczyć w nieporozumieniach.

Jak, pyta Margaret Heffernan, autorka i była CEO pięciu firm, w swoim TED Talk, "czy mamy dobry konflikt?" Mówi, że stawanie się dobrym w konflikcie pozwala ludziom stać się kreatywnymi i rozwiązywać problemy.

Pyta, jak zacząć łatwiej prowadzić rozmowy i częściej w organizacjach i sprawić, by zdrowy spór był normą?

W tym przykładzie, menedżer bardziej obawiał się szkód spowodowanych przez milczenie zespołu zarządzającego. Coraz bardziej bał się milczenia niż nieporozumień.

Postanowił polepszyć niezadowolenie i zmienił podejście. Dzięki zaangażowaniu i praktyce możesz zmienić dynamikę swojego zespołu.

5 wskazówek, jak rozwijać kulturę, która zachęca do nieporozumień

Napisałem o tym, jak stworzyć kulturę pracy i środowisko, w którym nieporozumienia i konflikty staną się zdrową normą . Obejmują one następujące kroki:

Jak nie zgadzać się z kolegą

Podczas gdy pracownicy nie zgadzają się na różne sposoby i ustawienia, najczęściej nieporozumienia występują podczas spotkania - dwóch lub wielu pracowników.

Możesz się również nie zgodzić na e-mail, czat, telefon, Skype i inne. Ale nieporozumienia są lepsze osobiście, jak większość komunikacji .

Profesjonalizm twojego podejścia do sporu ma kluczowe znaczenie. Kolega, który czuje, że jest słuchany, szanowany i uznawany, jest wynikiem pozytywnej niezgody.

Kiedy myślisz o tym, jak się nie zgadzać, zauważ, że nadal będziesz współpracować z tym współpracownikiem każdego dnia.

Kompromisem może być odpowiedź. Więc może przyznać, że są pewne kwestie, na które nigdy się nie zgodzisz, więc być może musisz się zgodzić na to, by się nie zgadzać.

Zadaj sobie pytanie, nawet jeśli są to ważne punkty, czy warto sabotować ogólne rozwiązanie? Zwykle - nie są. Chodzi o to, kiedy organizacja musi iść naprzód - nawet przy niedoskonałym rozwiązaniu.

Kiedy zgadzasz się na rozwiązanie, podejście lub plan działania, kluczem do sukcesu organizacyjnego jest to, że zespół lub członkowie spotkania muszą wyjść poza swoją potrzebę, aby się nie zgodzić i poprzeć ostateczną decyzję. Oznacza to pełne zaangażowanie w dążenie do sukcesu. Wszystko inne sabotuje sukces Twojej organizacji.

Dodatkowe informacje

15 najlepszych wskazówek dla pomyślnego braku porozumienia .