Osobista odwaga i rozwiązywanie konfliktów w pracy

Dlaczego ludzie unikają rozwiązywania konfliktów

Ćwiczenie osobistej odwagi jest konieczne, jeśli chcesz skutecznie rozwiązywać konflikty w pracy. O wiele łatwiej i znacznie bezpieczniej jest zignorować niezbędny konflikt i zagrać strusia. Niestety, nierozwiązany konflikt ma tendencję do eskalacji. Nigdy tak naprawdę nie znika, ponieważ jest pod wodą.

Pomyśl o wodzie, która zaczyna się gotować. Pęka sporadycznie w doniczce, a następnie w końcu osiąga temperaturę wrzenia.

W tym momencie na powierzchni wody widoczne jest pełnowymiarowe zwijanie, stałe gotowanie.

Konflikty zachowują się podobnie. Woda może wydawać się spokojna, ale raz na jakiś czas, zazwyczaj w najgorszych możliwych momentach, konflikt ponownie wypływa na powierzchnię. Nierozwiązany konflikt nie zniknie; nierozwiązany konflikt może w każdej chwili przerodzić się w pełną gotowość.

Wiele osób obawia się rozwiązywania konfliktów . Czują się zagrożeni, ponieważ mogą nie dostać tego, czego chcą, jeśli druga strona dostaje to, czego chce. Nawet w najlepszych okolicznościach rozwiązywanie konfliktów jest niewygodne, ponieważ ludzie zwykle nie mają umiejętności radzenia sobie z konfliktem. W końcu ludzie mogą zostać ranni w wyniku konfliktu, aw pracy nadal oczekuje się, że będą ze sobą efektywnie współpracować każdego dnia.

Korzyści z rozwiązywania konfliktów

W tym stuleciu miejsce pracy sprawia, że rozwiązywanie konfliktów jest ważniejsze, ale także trudniejsze. Środowiska zespołów lub komórek roboczych powodują więcej konfliktów, ponieważ ludzie o różnych poglądach muszą współpracować, często z bliska.

Wzmocnienie środowiska pracy , w którym tradycyjne poleganie na kierowniku w rozwiązywaniu konfliktów i podejmowaniu decyzji, powoduje, że współpracownicy stają się coraz częstszymi konfliktami, ponieważ muszą samodzielnie rozwiązywać problemy. Rozwiązywanie konfliktów także:

Celem ludzi lub zespołu nie jest wyeliminowanie konfliktu, ale konstruktywne nauczenie się radzenia sobie z konfliktem .

Postanowiłeś, że rozwiązanie konfliktu jest ważniejsze niż wszystkie powody, dla których ludzie unikają konfliktów. Oto wskazówki, które pomogą Ci ćwiczyć mniej przerażające, mniej zastraszające, skuteczniejsze i skuteczniejsze rozwiązywanie konfliktów, z osobą lub zespołem.

Rozwiąż konflikt

Dzięki większemu doświadczeniu w rozwiązywaniu konfliktów będziesz bardziej komfortowy dzięki rozwiązywaniu konfliktów. To pozytywny wynik w miejscu pracy. Wzmocni to generowanie pomysłów, pomoże ludziom się dogadać, zminimalizuje negatywne zachowania i będzie promować sukces wszystkich, którzy skupią swoją uwagę tam, gdzie należy - na kliencie.