Dlaczego potrzebujesz sprzymierzeńców w pracy

Wskazówki dotyczące tworzenia sojuszy

Dlaczego pracujesz? Oczywiście pracujesz dla pieniędzy i świadczeń. Ale kiedy osiągniesz odpowiedni poziom życia i zaspokoisz podstawowe potrzeby, większość ludzi pracuje również z innych powodów.

Ankiety zatrudnionych osób pokazują, że ludzie chcą wyzwania w swojej pracy. Chcą uznania ze strony ludzi, których cenią. Chcą, żeby szef zauważył, kiedy robią więcej, niż się spodziewano. Ale przede wszystkim ludzie chcą zrealizować swoją własną misję pracy.

Niezależnie od tego, czy misją jest przekształcenie podejścia firmy do jakości, czy wprowadzenie systemu zarządzania wydajnością , który pomoże ci rozwinąć lepszą siłę roboczą, potrzebujesz sprzymierzeńców w pracy. Bez względu na to, jak ważna, racjonalna lub potencjalnie pomocna jest twoja misja, prawdopodobnie nie uda ci się tego dokonać bez pomocy. I dlatego potrzebujesz sojuszy w pracy.

Sprzymierzeniec jest wspólnikiem, który zapewnia pomoc i często przyjaźń. Twoi sojusznicy najprawdopodobniej będą wspierać twoje poglądy i przyczyny. Pomagają rozwiązywać problemy, udzielać porad, pełnią funkcję płyty dźwiękowej, gdy potrzebujesz ucha do słuchania i oferują inną perspektywę, dzięki czemu możesz spojrzeć na swoją organizację szerzej.

Sojusze mogą działać na dobre, a także mogą być prowadzone z mniej niż pozytywnych powodów. Przekazując te informacje, zakładam, że masz na względzie najlepsze interesy swojej organizacji i współpracowników.

Mając to na uwadze, oto dziesięć wskazówek, które pomogą ci rozwinąć sojusze, które pomogą ci w wypełnieniu misji służbowej.

Budowanie sojuszu jest delikatnym procesem, który może łatwo zejść na manowce. Budowanie sojuszu wymaga czasu, wysiłku, zaangażowania, a czasem nie ma tego, czego chcesz. Ale jeśli chcesz wykonać swoją osobistą misję pracy, zakładając, że twoja misja jest pozytywna i zgodna z misją twojej organizacji, musisz mieć sprzymierzeńców w pracy.