Jak wybrać wyższego kolegium

 • 01 Jak wybrać College Major: Wskazówki dla rodziców

  Wybór szkoły wyższej może być dużą, niespokojną transakcją. To praca twojego kolegi z college'u, żeby wybrać tego majora. Waszym zadaniem jest zachęcać i wspierać go w tym procesie - nie zakładajcie swoich marzeń o nim. Ale kiedy twoje dziecko zadzwoni w panice o drugiej w nocy, ponieważ nie może zdecydować, lub po prostu nie jest pewne, lub nie wie od czego zacząć, pomocne może być zadawanie kilku pytań lub mylne, pełne wiedzy zapewnienia.

  Niektóre dzieci trafiły do ​​kampusu wiedząc dokładnie, co chcą robić; inni nie są tacy pewni. Oto porady dla każdej rodziny, bez względu na okoliczności ...

  • Moje dziecko wybrało jego majora - nie jestem tego taki pewien.
  • Moje dziecko nie ma pojęcia o studiach w college'u.
  • Moje dziecko potrzebuje pomocy, by zawęzić listę do jednego dużego - lub dwóch.
  • Plus, kilka zastrzeżeń i zasobów.
 • 02 Mój dzieciak wybrał swojego majora, nie jestem taki pewien

  iStock Photo

  Nie jest niczym niezwykłym, że rodzic nie może się doczekać wyboru swojego kolegi z college'u. Zawsze marzyłeś, że będzie prawnikiem; zamiast tego chce przejść do historii sztuki. Czy wiesz, że jego serce tkwi w kreatywnym pisaniu, co on robi w naukach nuklearnych? Ale to jest jego decyzja. O wiele bardziej przydatna jest dla was obojga, jeśli zadajecie bezzasadne pytania i zachęcacie go do mówienia o jego decyzji. Rozmowa przynosi jasność tych snów i ambicji - dla was obu.

  Możesz odkryć, że proponowany przez niego major nie jest tym, za co go uważałeś. Od astronautyki po uprawę winorośli, jest teraz tyle intrygujących zajęć, które nie istniały od kiedy byliśmy w szkole. (Ogłaszając, że major astronautyki oznacza, że ​​twój 20-latek chce projektować statki kosmiczne, nie latać nimi.)

  Możesz także odkryć, że jeden lub obaj wmieszaliście się w klasyczne błędne przekonanie na temat szkoły wyższej - rodzaju o głodujących artystach i bezużytecznych kierunkach.

  Ale przede wszystkim powinieneś być szczęśliwy, że twoje dziecko wie dokładnie, co chce zrobić! (Jeśli potrzebujesz nowej perspektywy, po prostu porozmawiaj z rodzicem nieświadomego dziecka). Tylko upewnij się, że student zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób zaangażował się w deklarację szkoły w jego szkole, w tym terminy, wymagania, papierkowa robota, plusy i minusy oczekiwania na ostatnią chwilę.

 • 03 Kiedy twój dzieciak jest bezkrwawy o studiach uniwersyteckich

  Ogromna większość dzieciaków z college'u przybywa do kampusu jako niezarejestrowane kierunki. Ale w którymś momencie w ciągu pierwszych dwóch lat musi zostać podjęta poważna decyzja uczelni, a jeśli twoje dziecko nie zrobiło nic prócz wybicia ogólnych wymagań edycyjnych - i wziąć udział w wielu lekcjach wprowadzających, takich jak Anthro 101 i PoliSci 101 - może wpaść w panikę To dlatego, że zajęcia wprowadzające nie są najlepszym sposobem na podjęcie takiej decyzji. Ale te metody to:

  Wybierz najpierw obszar akademicki

  Lista 200 możliwości nie wydaje się być zawstydzeniem bogactw. Czuje się jak wstyd przytłoczenia. I nie może ci pomóc. Wiele z dzisiejszych majors nie istniało w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ale czy twoje dziecko ostatecznie kończy się na astronautyce (projektowanie statków kosmicznych), informatyce (badaniu systemów komputerowych i jak są one używane przez grupy) lub uprawie winorośli (winiarstwie i zarządzaniu winnicami), pomaga zacząć od spojrzenia na obszary zainteresowań. Czy jest artystą czy studentem? Najpierw wybierz szeroką kategorię, a następnie zapoznaj się ze szczegółami i zawęź listę.

  Weź udział w quizie

  Znalezienie quizu na temat pop tak ważnego przedmiotu, jak na studiach, wydaje się na pierwszy rzut oka głupie. Równie dobrze możesz wziąć jedną z tych "Jak dobrze całujesz?" quizy w magazynie dla nastolatków, prawda? Ale quiz może być niezwykle przydatnym narzędziem, zwłaszcza gdy jest to zrobione, podobnie jak zabawny, ekscentryczny i niesamowicie trafny quiz z wyboru. Między innymi, wersja Marquette pyta o plany weekendowe, kolejkę Netflixa i gwiazdę - Steve'a Jobsa, Oprah Winfrey, Stephena Hawkinga czy Chrisa Nolana - chciałbyś potraktować niektóre ze słynnych mrożonych kremów w Wisconsin. Śmieszne prawo? Ale kiedy to zrobiłem, lista pięciu możliwych kierunków obejmowała moją rzeczywistą wyższą i mniejszą, główną najbliższą mojej obecnej profesji i najbliższą mojej poprzedniej profesji. Kto wiedział, że mrożony krem ​​z reżyserem "Incepcji" może przynieść takie rezultaty?

  Każde centrum kariery w college'u oferuje również konkursy zainteresowań i testy umiejętności. University of Minnesota oferuje internetową, psychologiczną ocenę, znaną jako model RIASEC, zaprojektowany przez dr Johna Hollanda. Prosi cię o wyobrazenie sobie, że pójdziesz na imprezę w domu z sześcioma pokojami, z których każdy wypełniony jest różnymi rodzajami ludzi. Wybieracie trzy pokoje, w których chcielibyście spędzać czas, a następnie używacie tych kodów literowych, aby znaleźć najlepsze klasy. (Szczerze mówiąc, gdybym już panikował na temat wielkich firm, wolę odpowiadać na pytania dotyczące mrożonego kremu.)

 • 04 Wybór tylko jednego majora (lub może dwóch)

  Stock.xchng Zdjęcia

  Jeśli twoje dziecko z college'u przekupiło jego wybory w college'u z ogromnej liczby możliwości, to jest fantastyczne. Teraz wystarczy wybrać jedną lub dwie:

  Wybór majora

  Zachęć dziecko z college'u do myślenia poza Intremem 101 i przyjrzyj się uważnie departamentowi, głównym i wszystkim najważniejszym wymaganym kursom online. Przespaceruj księgarnię kampusu i spójrz na podręczniki, które wybierają profesorowie dla tych klas. Następnie weź klasę intro. Usiądź na innych. Porozmawiaj ze studentami, którzy wybrali tego ważnego, a także akademickiego doradcę, aby ustalić, jak powinna wyglądać ta główna ścieżka. A jeśli nadal wygląda dobrze, weź więcej klas, aby pomóc mu zdecydować.

  Upewnij się, że twoje dziecko z college'u rozumie, w jaki sposób angażuje się w deklarowanie ważnych zajęć, w tym terminów i dokumentów, dla swojej szkoły i specjalizacji.

  Wybór więcej niż jednego

  Niektórzy studenci są tak zaangażowani w swoją dziedzinę, że mogą nie chcieć ograniczać się do jednego kierunku. Ale podwójny majstersztyk jest ogromnym przedsięwzięciem, które w zależności od uczelni może przełożyć się na piąty rok nauki (i nauki). Warto więc zbadać różnice między dużym i nieletnim.

 • 05 Ostrzeżenia, ostrzeżenia i zasoby

  iStock Photo

  Astronomia 101 nie opowiada całej historii

  Kursy wprowadzające niekoniecznie są dobrymi wskaźnikami intensywności i intrygi danej dziedziny, a także tego, jakiego rodzaju zajęć mogą się spodziewać. Astronomia i astrofizyka to kierunki matematyczne i fizykoterapeutyczne, ale nigdy nie wiadomo o tym na niektórych lekcjach astronomii 101. Upewnij się, że twoje dziecko z college'u w pełni zapoznało się z zajęciami wymaganymi przez studenta - ze szczególnym naciskiem na naukę, matematykę i pisanie - zanim się zanurzy.

  Prawnicy Starve Too

  Wszyscy przyjmują założenia dotyczące pewnych ścieżek kariery. Niezależnie od tego, czy dotyczy to głodujących artystów, czy bogatych prawników, upewnij się, że Ty i Twoje dziecko nie padnie ofiarą zwykłych nieporozumień na temat kierunków studiów. I, jak to ujęli doradcy z Uniwersytetu Stanforda: "Czy zbadałeś swoje przypuszczenia na temat ważnego związku zawodowego?" Majors, które możesz uważać za bezużyteczne, są w rzeczywistości bardzo rynkowe. A ci, o których sądzi się, że byli trzaskami - na przykład psychologia - nie dają licencji na praktykę bez dyplomu.

  I pomoc istnieje wszędzie

  Przypomnij uczniowi, że pomoc można znaleźć w wielu miejscach. Oprócz swoich doradców uniwersyteckich i akademickich, każdy departament ma doradców akademickich. Oczywiście profesorowie są świetnymi zasobami, ale wyżsi uczniowie i absolwenci dadzą dziecku prawdziwą historię na temat nieoczekiwanych wyzwań tego wielkiego. I nie zapomnij o centrum karier uczelni. Doradcy w centrum kariery zawodowej to mnóstwo informacji na temat rodzajów miejsc pracy dostępnych dla studentów w określonych kierunkach.