Czym naprawdę jest uczciwość?

Uczciwość i zaufanie są integralne dla uczciwości, o czym świadczą te przykłady

Uczciwość jest jedną z podstawowych wartości, których poszukują pracodawcy w zatrudnianych przez nich pracownikach. Jest znakiem rozpoznawczym osoby, która wykazuje się dobrymi obyczajami i zasadami etycznymi w pracy. Uczciwość to podstawa, na której współpracownicy budują relacje, zaufanie i skuteczne relacje międzyludzkie. Każda definicja integralności podkreśli te czynniki.

Osoba, która ma uczciwość, żyje swoimi wartościami w relacjach ze współpracownikami, klientami i interesariuszami.

Uczciwość i zaufanie mają kluczowe znaczenie dla uczciwości . Działanie z honorem i prawdomównością jest także podstawową zasadą w osobie uczciwej.

Ludzie, którzy wykazują się uczciwością, przyciągają do nich innych, ponieważ są godni zaufania i niezawodni. Są oni pryncypialni i możesz liczyć na to, że zachowują się w szlachetny sposób, nawet jeśli nikt nie obserwuje, a nawet nie wie o ich występie.

Przykłady uczciwości w miejscu pracy w działaniu

Uczciwość to kolejna podstawowa wartość, którą natychmiast rozpoznajesz, gdy widzisz ją w zachowaniu współpracownika. Trudno jest jednak opisać w odpowiedni sposób obraz, który tworzy wspólne znaczenie . Oto przykłady uczciwości, które rozgrywają się - lub powinny grać - każdego dnia w miejscu pracy.

1. Dyrektor generalny firmy na bieżąco informował pracowników o walkach, jakich doświadczała firma z jasną i częstą komunikacją na spotkaniach zespołu. Pracownicy czuli się tak, jakby dokładnie wiedzieli, co się dzieje.

Nie zostały one zaślepione przez wniosek CEO, że wszystkie podejmują 10-procentową obniżkę płac, aby firma mogła na razie uniknąć zwolnień lub urlopów . Pracownicy czuli się również pewni planu turnaround, który podążali, ponieważ pomogli go rozwinąć i zaufali swojemu dyrektorowi generalnemu .

2 John był deweloperem, który wybrał ścieżkę, która nie działała, aby zoptymalizować proces, który miał stworzyć kod.

Zamiast załatania razem rozwiązania, które nie było optymalne, ale które pozwoliłoby mu zachować pracę, udał się do swojego zespołu. Wyjaśnił ślepe zaułki, na które napotkał i pomyślał, że mogą stworzyć problemy dla ciągłego rozwoju zaawansowanych funkcji oprogramowania w przyszłości.

Zespół omówił i rozwiązał problem. John złomował cały swój kod i zaczynał od zera z wkładem zespołu. Jego nowe rozwiązanie dało zespołowi możliwość łatwego rozszerzenia możliwości produktu w przyszłości.

3. Barbara poszła do toalety dla kobiet i zużyła ostatni kawałek papieru toaletowego na swoim stoisku. Zamiast pozostawić pusty pojemnik dla następnego pracownika, wyśledziła położenie papieru toaletowego i zastąpiła pustą rolkę. Oczywiście, zajęło jej to pięć minut, ale nie pozostawiła następnego pracownika w związkach.

4. Ellen przegapiła termin ważnego doręczenia, który miała opracować jej zespół. Zamiast rzucać członkami swojej drużyny pod autobus , mimo że nie dostarczyli jej zgodnie z obietnicą, wzięła odpowiedzialność za nieodebrany termin. Zwróciła się z problemami do swojego zespołu i wprowadziła zabezpieczenia, które powstrzymałyby ich od ponownego działania.

Członkowie T Eam uznali swój wkład w niepowodzenie, ale nie było żadnych reperkusji, ponieważ Ellen wzięła na siebie odpowiedzialność za lidera zespołu. (Uznali również, że powtórne niepowodzenie było niedozwolone.)

5. Dwóch członków zespołu dyskutowało o niepowodzeniu innego członka zespołu. Mówili krytycznie o braku umiejętności i wyobraźni jednostki. Skrytykowali jego dalsze wysiłki i jego produkcję. Paul wszedł do pokoju pośród plotek i dyskusji , słuchał przez chwilę, po czym przerwał.

6. Mary, kierownik ds. Personalnych, zwróciła się do pracownika, który chciał formalnie narzekać, że jej szef, starszy menedżer , zastraszał ją. Mary natychmiast zbadała sytuację i odkryła, że ​​rzeczywiście menedżer działał w sposób, który można uznać za zastraszanie.

Inni pracownicy doświadczyli tego samego zachowania. Kilku pracownikom zwróciło jego uwagę na to, jak się czują jego działania (Odważne dusze). Mary poprosiła skarżącą pracownicę o to, w jaki sposób ma zająć się tą sytuacją. Pracownik poprosił Maryę o mediację w rozmowie, ponieważ bała się z nim porozmawiać sama.

Mary zorganizowała spotkanie i była w stanie ułatwić rozmowę . Ostrzegła również menedżera, że ​​nie może podjąć działań odwetowych wobec pracownika . Byłoby pozytywnym wynikiem powiedzieć, że menedżer zatrzymał zachowanie. Ale niestety nie. Wymagało to następnego kroku w kontynuacji.

Mary w końcu poszła do swojego szefa, starszego wiceprezydenta, który interweniował - z wielką siłą i natychmiast. Następnie zmieniło się zachowanie osoby. Ta historia jest przykładem tego, że pracownicy robią właściwe rzeczy, mają profesjonalną odwagę i wykazują integralność osobistą i zawodową na każdym etapie podróży.

7. Klient zapytał Marka, przedstawiciela działu obsługi klienta, czy oprogramowanie będzie wykonywać określone funkcje, których potrzebuje. Te możliwości decydowały o tym, czy kupi produkt. Mark pomyślał, że oprogramowanie wykona potrzebne zadania i powie jej to.

Jednak zaznaczył również, że nie jest pozytywny i że porozmawia z innymi przedstawicielami i programistami i skontaktuje się z nią w tamtym dniu, udzielając odpowiedzi. Po rozmowie z innymi odkrył, że brakuje jednej zdolności. Zadzwonił do klienta, który zdecydował się na zakup produktu, ponieważ nie mogła znaleźć takiego, który wykonałby lepszą pracę.

8. Marsha była odpowiedzialna za przygotowanie raportu raz w tygodniu, który został wykorzystany w piątek przez dwa inne departamenty, aby zaplanować przebieg pracy na następny tydzień. Wiedząc, że planuje wykorzystać czas wakacji w najbliższej przyszłości, Marsha zapewniła, że ​​raport zostanie sporządzony w razie potrzeby pod jej nieobecność.

Całkowicie przygotowała kolejnego pracownika do stworzenia raportu. Dodatkowo napisała odpowiednie procedury, aby współpracownik miał przewodnika pod jej nieobecność. Nadzorowała stażystę przez dwa tygodnie, aby jej zastępstwo miało szansę wykonać rzeczywiste zadanie. W końcu dotknęła bazy z pozostałymi dwoma departamentami, aby dać im do zrozumienia, że ​​raczej niedoświadczona osoba będzie tworzyła raport na wypadek, gdyby współpracownik potrzebował pomocy.

Podsumowanie znaczenia uczciwości

Na wiele sposobów i na niewielkie sposoby, w widocznych lub niewidocznych sytuacjach, pracownicy mają możliwość zademonstrowania swojej integralności - lub jej braku - każdego dnia. Jeśli zatrudniłeś odpowiednich ludzi , ich uczciwość powinna zajaśnieć.

Przykłady braku integralności

Teraz, gdy masz okazję wziąć pod uwagę historie pracowników etycznych i wykazać się uczciwością w relacjach z klientami i współpracownikami, zechcesz spojrzeć na coś odwrotnego.

Liczba czynności, które możesz zaobserwować w swoim miejscu pracy, które wskazują na brak integralności pracownika, są zapierające dech w piersiach, proste i złożone - i godne uwagi.

Zobacz przykłady braku etyki biznesowej i uczciwości.