Standardy pielęgnacji armii dla mężczyzn i kobiet

Każda z służb wojskowych narzuca wymogi w zakresie dbania o stan ich personelu wojskowego w ramach przepisów dotyczących ubioru i wyglądu oraz jednolitych przepisów. Dla armii Stanów Zjednoczonych standardy pielęgnacji zawarte są w regulaminie 670-1 - ODZNAKA I WYGLĄD WOJSKOWYCH WOJOWNIKÓW I INSIGNII i są pokazane poniżej:

Ogólne standardy pielęgnacji

Armia jest umundurowaną służbą, w której dyscyplina jest oceniana po części przez sposób, w jaki żołnierz nosi przepisany mundur, a także przez osobisty wygląd osoby.

Dlatego schludny i zadbany wygląd wszystkich żołnierzy ma fundamentalne znaczenie dla armii i przyczynia się do budowania dumy i espritów niezbędnych dla skutecznej siły militarnej. Istotnym składnikiem siły i skuteczności militarnej armii jest duma i samodyscyplina, którą amerykańscy żołnierze wnoszą do służby dzięki konserwatywnemu wojskowemu wizerunkowi. Obowiązkiem dowódców jest upewnienie się, że podporządkowany im personel wojskowy prezentuje schludny i żołnierski wygląd. Dlatego też wobec braku konkretnych procedur lub wytycznych dowódcy muszą określić zgodność żołnierza z normami zawartymi w niniejszym rozporządzeniu. Żołnierze muszą być dumni ze swojego wyglądu przez cały czas, w mundurze lub poza nim, w trakcie i poza dyżurami.

Wymóg dotyczący standardów pielęgnacji włosów jest niezbędny do utrzymania jednolitości w populacji wojskowej. Wiele fryzur jest do przyjęcia, o ile są one schludne i konserwatywne.

Nie jest możliwe zaadresowanie każdej akceptowalnej fryzury lub tego, co stanowi ekscentryczny lub konserwatywny grooming. Dlatego też na przywódcach wszystkich szczebli spoczywa obowiązek dobrego osądu w zakresie egzekwowania polityki wojskowej . Wszyscy żołnierze będą przestrzegać zasad dotyczących pielęgnacji włosów, paznokci i pielęgnacji, podczas gdy w jakimkolwiek mundurze wojskowym lub w cywilnym ubraniu pełniący służbę.

Liderzy będą oceniać stosowność danej fryzury poprzez wygląd nakryć głowy podczas noszenia. Żołnierze będą nosić nakrycia głowy, jak opisano w odpowiednich rozdziałach niniejszego regulaminu. Nakrycia głowy będą pasować ciasno i wygodnie, bez zniekształceń i nadmiernych szczelin. Fryzury, które nie pozwalają żołnierzom prawidłowo nosić nakryć głowy lub przeszkadzają w prawidłowym noszeniu maski ochronnej lub innego wyposażenia ochronnego , są zabronione.

Ekstremalne, ekscentryczne lub modne fryzury lub fryzury nie są autoryzowane. Jeśli żołnierze używają barwników, odcieni lub wybielaczy, muszą wybrać te, które powodują naturalne kolory włosów. Kolory, które umniejszają profesjonalny wygląd wojskowy są zabronione. Dlatego żołnierze powinni unikać używania kolorów, które powodują ekstremalny wygląd . Zabronione kolory włosów, które są zabronione, obejmują, ale nie wyłącznie, kolory: purpurowy, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy, jasny (czerwony), fluorescencyjny lub neonowy. Obowiązkiem przywódców jest stosowanie dobrego osądu przy ustalaniu, czy zastosowane kolory są dopuszczalne, w oparciu o ogólny wpływ na wygląd żołnierzy.

Żołnierze, którzy mają naturalną fakturę włosów, które nie rozdzielają się naturalnie, mogą wcinać się we włosy.

Część będzie jedną linią prostą, nie będzie pochylona ani zakrzywiona, i spadnie w obszarze, w którym żołnierz normalnie rozdzieliłby włosy. Żołnierze nie będą wycinać wzorów we włosach lub skórze głowy.

Żołnierze nie mogą nosić siatek na włosy, chyba że są one wymagane ze względów zdrowotnych, bezpieczeństwa lub wykonywania obowiązków (takich jak obowiązki kucharza ). Żaden inny rodzaj okrycia włosów nie jest dozwolony zamiast siatki na włosy. Dowódca udostępni żołnierzowi siatkę bez kosztów.

Pielęgnacja dla mężczyzn

Męskie fryzury będą zgodne z następującymi standardami:

Włosy na czubku głowy muszą być starannie wypielęgnowane . Długość i objętość włosów nie mogą być nadmierne lub mogą być obdarte, zaniedbane lub ekstremalnie wyglądające. Włosy muszą wyglądać stożkowo. Zwężający się wygląd to taki, w którym zarys włosów żołnierza jest dopasowany do kształtu głowy, zakrzywiającego się do środka do naturalnego punktu końcowego u podstawy szyi.

Kiedy włosy są zaczesane, nie spadną na uszy i brwi ani nie dotkną obroży, z wyjątkiem ściśle obciętych włosów z tyłu szyi. Zmniejszona bryła z tyłu jest dozwolona w umiarkowanym stopniu, o ile zachowany jest zwężający się wygląd. We wszystkich przypadkach masa lub długość włosów nie może kolidować z normalnym zużyciem nakryć głowy lub masek ochronnych lub wyposażenia. Mężczyźni nie są upoważnieni do noszenia warkoczy, warkoczy lub dredlów (zaniedbanych, skręconych, splątanych, pojedynczych części włosów) w mundurach lub w cywilnych strojach . Dopuszcza się włosy obcięte lub ogolone do skóry głowy.

Mężczyźni zachowają starannie przycięte boki. Sideburns nie mogą być spalone; podstawa boksu będzie czystą ogoloną, poziomą linią. Bokobrody nie rozciągają się poniżej najniższej części zewnętrznego ucha.

Mężczyźni będą mieli gładką twarz w mundurach lub w cywilnych ubraniach pełniący służbę. Wąsy są dozwolone; jeśli noszone, mężczyźni będą trzymać wąsy starannie przycięte, zwężone i uporządkowane. Wąsy nie będą miały odciętego lub krzaczastego wyglądu i żadna część wąsów nie zakryje górnej linii warg ani nie rozwinie się poza linię pionową wyciągniętą w górę od kącików ust. Kierownice wąsów, kozłów i brody nie są autoryzowane. Jeśli odpowiednia władza medyczna zaleci wzrost brody, należy określić długość wymaganą do leczenia. Na przykład: "Długość brody nie przekroczy 1/4 cala". Żołnierze utrzymają wzrost przycięty do poziomu określonego przez odpowiednią władzę medyczną, ale nie są uprawnieni do kształtowania wzrostu w kozły lub "Fu Manchu" lub wąsy kierownicy.

Mężczyźni nie mogą nosić peruki lub treski w mundurach lub w cywilnych ubraniach służbowych, z wyjątkiem zasłonięcia naturalnej łysiny lub fizycznej dysfunkcji spowodowanej wypadkiem lub zabiegiem medycznym. Podczas noszenia peruki lub treski będą odpowiadać standardowym kryteriom fryzury, jak podano powyżej.

Mężczyźni nie mogą nosić kosmetyków, w tym lakieru do paznokci.

Cały personel będzie dbał o czyste i starannie przycięte paznokcie. Samce utrzymują gwoździe przycięte, aby nie wystawały poza opuszek palca.

Pielęgnacja dla kobiet

Kobiece fryzury będą zgodne z następującymi standardami:

Samice zapewnią, że ich włosy są starannie wypielęgnowane, że długość i objętość włosów nie są nadmierne, a włosy nie są obdarte, zaniedbane lub ekstremalnie wyglądające. Podobnie zabronione są modne style, które skutkują ogolonymi częściami skóry głowy (innymi niż dekolt) lub rysami obciętymi na włosach. Samice mogą nosić warkocze i warkoczyki, o ile pleciony styl jest konserwatywny, warkocze i warkocze leżą wygodnie na głowie, a wszelkie urządzenia do utrzymywania włosów są zgodne z poniższymi standardami. Dredy (zaniedbane, skręcone, splątane poszczególne części włosów) są zabronione w mundurze lub w cywilnych ubraniach pełnionych na służbie. Włosy nie opadną na brwi ani nie sięgną poniżej dolnej krawędzi obroży w dowolnym momencie podczas normalnej aktywności lub podczas stania w formacji. Długie włosy, które opadają naturalnie poniżej dolnej krawędzi obroży, w tym warkocze, będą starannie i niepozornie zapięte lub przypięte, dzięki czemu nie będzie widać żadnych swobodnie zwisających włosów. Obejmuje to style noszone w mundurze fizycznym / poprawionym mundurze fizycznym (PFU / IPFU).

Style, które są nierówne lub wyraźnie niezrównoważone, są zabronione. Ponytails, pigtaile lub warkocze, które nie są przymocowane do głowy (umożliwiając swobodne zwisanie włosów), szeroko rozstawione pojedyncze wiszące zamki i inne ekstremalne style wystające z głowy są zabronione. Rozszerzenia, splotki, peruki i treski są dozwolone; jednak te dodatki muszą mieć taki sam ogólny wygląd jak naturalne włosy danej osoby. Ponadto wszelkie peruki, przedłużki, treski lub splot muszą być zgodne z zasadami pielęgnacji opisanymi w niniejszym paragrafie.

Kobiety zapewnią, że fryzury w żadnym momencie nie będą kolidować z odpowiednim zużyciem wojskowych nakryć głowy i masek ochronnych lub wyposażenia. Po zużyciu nakryć głowy, włosy nie rozciągają się poniżej dolnej krawędzi przedniej części nakrycia głowy, ani nie rozciągają się poniżej dolnej krawędzi obroży.

Urządzenia do utrzymywania włosów są dozwolone tylko w celu zabezpieczenia włosów. Żołnierze nie umieszczają włosów we włosach w celach dekoracyjnych. Wszystkie urządzenia do utrzymywania włosów muszą być gładkie i mieć kolor zbliżony do włosa żołnierza, o ile jest to możliwe lub wyraźne. Autoryzowane urządzenia obejmują, ale nie są ograniczone do małych, gładkich scrunchies (elastyczne opaski do włosów pokryte materiałem), barrettes, grzebienie, szpilki, klipsy, gumki i opaski do włosów. Urządzenia, które są rzucające się w oczy, wygórowane lub dekoracyjne są zabronione. Niektóre przykłady zabronionych urządzeń obejmują, ale nie są ograniczone do dużych, koronkowych scrunchies; koraliki, kokardy lub klipsy z pazurami; klipsy, szpilki lub wsuwki z motylami, kwiatami, błyskami, klejnotami lub krawędziami zapiekanymi; i kokardki wykonane z treski.

Podobnie jak w przypadku fryzur, wymóg dotyczący standardów dotyczących kosmetyków jest niezbędny do zachowania jednolitości i uniknięcia ekstremalnego lub niegustownego wyglądu . Kobiety mają prawo nosić kosmetyki z wszystkimi mundurami, pod warunkiem, że są stosowane zachowawczo, w dobrym guście i uzupełniają mundur. Przywódcy wszystkich szczebli muszą dobrze oceniać egzekwowanie tej polityki.

Kobiety mogą nosić kosmetyki, jeśli są konserwatywne i uzupełniają mundur i ich cerę. Ekscentryczne, przesadne lub modne kosmetyki i kolory, w tym makijaże stworzone do pokrywania tatuaży, są nieodpowiednie w mundurach i są zabronione. Makijaż permanentny, taki jak brwi lub eyeliner, jest dozwolony, o ile makijaż jest zgodny z normami opisanymi powyżej.

Kobiety nie będą nosić odcieni szminki i lakieru do paznokci, które wyraźnie kontrastują z ich cera, które umniejszają mundur lub są skrajne. Niektóre przykłady ekstremalnych kolorów to między innymi: fioletowy, złoty, niebieski, czarny, biały, jasny (czerwony), khaki, kolory kamuflażu i kolory fluorescencyjne. Żołnierze nie będą stosować wzorów do paznokci lub stosować do paznokci kolory dwukolorowe lub wielotonowe.

Kobiety będą stosować się do zasad dotyczących kosmetyków podczas pobytu w jakimkolwiek mundurze wojskowym lub w cywilnym ubraniu służbowym.

Cały personel będzie dbał o czyste i starannie przycięte paznokcie. Samice nie przekraczają długości gwoździa o 1/4 cala, mierzonej od czubka palca. Samice będą przycinać paznokcie krócej, jeśli dowódca stwierdzi, że dłuższa długość szkodzi wizerunkowi wojskowemu, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub przeszkadza w wykonywaniu obowiązków.

Specyficzne standardy pielęgnacji przez oddział wojskowy