Army Job: MOS 91C Utilities Equipment Repairer

Ci żołnierze naprawiają kluczowe wyposażenie armii

Podobnie jak inne oddziały armii amerykańskiej, armia ma wiele urządzeń użytkowych. Zadaniem konserwatora urządzeń użyteczności publicznej jest zapewnienie, aby takie systemy, jak klimatyzatory i agregaty chłodnicze były konserwowane, naprawiane i utrzymywane w najlepszym stanie.

Armia klasyfikuje tę pracę jako specjalizację wojskową (MOS) 91C. Choć może się wydawać, że nie jest to najbardziej ekscytująca praca w armii, konserwatorzy sprzętu użyteczności publicznej odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu płynnego działania armii i jej żołnierzy.

MOS 91C jest uważany za część Korpusu Ornitanckich Armii Stanów Zjednoczonych, oddziału podtrzymującego, który dostarcza jednostkom bojowym amunicję i broń.

Korpus ten jest ważną częścią systemu logistycznego armii, a MOS wewnątrz niego naprawia czołgi, pozbywa się amunicji wybuchowej i naprawia systemy rakietowe. Więc ci żołnierze są częścią grupy, bez której armia nie mogłaby skutecznie funkcjonować.

Credo Korpusu Ordnance wygląda następująco:

Jako żołnierz armii amerykańskiej wykorzystam każdy dostępny talent i środki, aby zapewnić, że lepsza mobilność, siła ognia i komunikacja są zaletami, jakie armia Stanów Zjednoczonych czerpie z przewagi nad wrogami. Jako żołnierz na urzędzie, w pełni rozumiem swój obowiązek wykonywania w niekorzystnych warunkach i będę nieustannie dążyć do doskonalenia mojego rzemiosła. Pozostanę elastyczny, aby móc sprostać każdej sytuacji awaryjnej. W swoim postępowaniu będę przestrzegać kodeksu Żołnierza. W mojej misji wsparcia w terenie wykorzystam każdą dostępną umiejętność, aby utrzymać wyższość; Zawsze będę taktycznie i technicznie sprawny Jako żołnierz na zamówienie, nie mam większego zadania.

Obowiązki warsztatów serwisowych armii

Pracownik zajmujący się naprawą urządzeń komunalnych jest odpowiedzialny za nadzór i wykonywanie prac konserwacyjnych na sprzęcie użyteczności publicznej i systemach wsparcia specjalnego przeznaczenia. Może to oznaczać wszystko, począwszy od wyżej wymienionych jednostek, przez stacje do czyszczenia i ładowania butelek, przenośne ogrzewanie paliwa i instalacje elektryczne, systemy do ładowania gaśnic oraz gaśnice i zawory.

Informacje o treningu

Szkolenie dla pracownika zajmującego się naprawą sprzętu komunalnego wymaga 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego (obóz treningowy) i 12 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego. To zaawansowane szkolenie odbywa się w Fort Lee w Virginii.

Kwalifikacja do MOS 91C

Żołnierze zainteresowani tą robotą potrzebują co najmniej 98 punktów w ogólnym obszarze umiejętności mechanicznych (GM) w testach baterii zawodowych ASVAB (Armed Services Vocational Aptitude Battery); lub 88 w GM i 83 w ogólnym obszarze technicznym (GT) ASVAB.

Nie wymaga się upoważnienia Departamentu Obrony do zapewnienia bezpieczeństwa na tym stanowisku. Wymagane jest jednak normalne widzenie kolorów (bez zabarwienia kolorów). Znajomość mechaniki sklepu i solidna znajomość matematyki przydadzą się żołnierzom w tej pracy.

Podobne zawody cywilne do MOS 91C

Ten MOS przygotuje cię dobrze do wielu cywilnych miejsc pracy. Umiejętności, których się nauczysz, pomogą przygotować Cię do kariery w wielu branżach, w tym szpitalach, firmach produkcyjnych i agencjach rządowych. Po uzyskaniu dodatkowej certyfikacji możesz zostać samodzielnym konserwatorem narzędzi elektrycznych, konserwatorem urządzeń elektrycznych, konserwatorem urządzeń medycznych lub konserwatorem silników elektrycznych.