Co robi operator armii amerykańskiej 88M?

Wspieranie armii za kierownicą

Operatorzy transportu samochodowego w armii robią to, co sugeruje tytuł pracy: operują one pojazdami kołowymi (tak, samochodami i ciężarówkami, ale nie czołgami lub samolotami), aby transportować towary i personel armii.

Być może nie jest to praca o najwyższej wartości adrenalinowej lub prestiżowej w siłach zbrojnych, ale operatorzy transportu samochodowego odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu armii i przenoszeniu przedmiotów z punktu A do punktu B zarówno na polu bitwy, jak i poza nią.

Ta ważna praca jest sklasyfikowana jako wojskowa specjalność operacyjna (MOS) 88M.

Obowiązki MOS 88M

Istnieje długa lista obowiązków dla armeńskich operatorów transportu samochodowego. Oprócz obsługi wszystkich pojazdów kołowych i wyposażenia na wszystkich rodzajach terenu, zarządzają załadunkiem i rozładunkiem przewożonego personelu i ładunku, zarówno w pojeździe, jak i przyczepie.

Żołnierze ci mają za zadanie stosowanie technik obronnych w celu ochrony konwojów oraz zarządzania i korygowania wszelkich usterek lub problemów z pojazdami. Przygotowują pojazdy do ruchu, takie jak przygotowanie jeepa transportowanego samolotem lub statkiem.

A operatorzy transportu samochodowego armii nadzorują bezpieczeństwo nie tylko swoich pojazdów, ale także ładunku i pasażerów. To od nich zależy, aby wszystkie operacje transportowe przebiegały sprawnie od początku do końca.

Szkolenie dla operatorów armatorskiego transportu samochodowego

Żołnierze w tym MOS biorą wymagane dziesięć tygodni podstawowego szkolenia bojowego i siedem tygodni zaawansowanego treningu indywidualnego (AIT).

Ci żołnierze dzielą trening pomiędzy klasą a symulacją świata rzeczywistego, podobnie jak większość schematów treningu MOS. W przypadku tej pracy żołnierze spędzą ponad 200 godzin szkoleniowych, prowadząc pojazdy w warunkach polowych.

Wymagania dotyczące MOS 88M

Aby zakwalifikować się do MOS 88M, musisz zdobyć 85 punktów w obszarze umiejętności operatorów i żywności (OF) umiejętności ASVAB ( Arped Services Vocational Aptitude Battery).

Na tym stanowisku nie ma wymogu posiadania upoważnienia Departamentu Obrony, ale musisz być wolny od bezbarwności i posiadać ważne państwowe prawo jazdy, które nie wygasa przed ukończeniem AIT.

Podczas gdy armia zapewni wszystkie szkolenia, których potrzebujesz, aby odnieść sukces w tej roli, posiadanie doświadczenia w edukacji kierowców oraz zainteresowanie jazdą i mechaniką pojazdu będą dobrze służyć trenowaniu i nie tylko.

Podobne zawody cywilne do MOS 88M

Umiejętności, których uczysz się jako operator transportu samochodowego w armii, przygotowują Cię do licznych post-wojskowych karier, w tym stanowisk z firmami transportowymi, przewożącymi lub autobusowymi, lub z firmami, które mają własne floty dostawcze. Możesz myśleć o przyszłości jako ciągnik siodłowy, cysterna i ciężarówki lub kierowca autobusu.