Pole MOS 13 Opis: Artyleria polowa

Żołnierze ci znajdują się na pierwszej linii misji bojowych

Zdjęcie US Army / Sgt. Garett Hernandez, 41. Ognia Brygady Public Affairs

Przywódcy artylerii polowej; zaprojektować i rozwinąć wsparcie ogniowe dla siły; szkolenie jednostki wsparcia i gotowość; mobilizować i rozmieszczać siły operacyjne; i utrzymywać infrastrukturę i usługi instalacyjne. Podstawową misją jednostek artyleryjskich jest wspomaganie piechoty i jednostek czołgów w walce poprzez zapewnienie skutecznego wsparcia ogniowego oddziałom i pojazdom wroga.

Fort Sill w Oklahomie mieści Szkołę Artylerii Polowej, główną bazę szkoleniową dla żołnierzy artylerii polowej i żołnierzy piechoty morskiej na całym świecie.

W armii to jest pole kariery 13.

Poniżej znajduje się kilka wojskowych specjalności zawodowych (MOS), które należą do pola Field artillery:

Cannon Crewmember MOS 13B

Żołnierz ładuje i wystrzeliwuje haubice, ustawia bezpieczniki i ładunki na różnych rodzajach amunicji, w tym pociskach artyleryjskich o wysokiej ładunkowości, pociskach kierowanych za pomocą lasera, minach i pociskach wspomaganych rakietami. Aby zakwalifikować się do tej pracy, musisz zdobyć co najmniej 93 punkty w obszarze umiejętności artylerii polowej (FA ) w testach AKP (Armed Services Vocational Aptitude Battery) .

Specjalista ds. Automatycznych Systemów Danych Taktycznych Field Artillery MOS 13D

Żołnierze ci operują systemami taktycznymi Advanced Field Artillery Tactical Data Systems dla systemów rakietowych i wielu rakiet nośnych (MLRS). Specjaliści 13D odgrywają kluczową rolę w bezpiecznym, dokładnym i śmiertelnym dostarczaniu systemów armatnich i MLRS na cele wroga. Będziesz potrzebował 93 punktów w obszarze FA ASVAB i musisz kwalifikować się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, jeśli planujesz skorzystać z tego MOS.

Specjalista ds. Wsparcia przeciwpożarowego MOS 13F

Specjaliści od pomocy przeciwpożarowej pomagają armii określić, gdzie i jak rozmieścić artylerię w sytuacjach bojowych. Będziesz potrzebować tajnego poświadczenia bezpieczeństwa i 93 w strefie FA ASVAB. Jest to zadanie walki pod wysokim ciśnieniem, które wymaga żołnierzy, którzy mogą podejmować decyzje, podczas gdy potencjalnie pod ostrzałem wroga.

Wielokrotne uruchomienie systemu operacyjnego Operations / Fire Direction Specialist MOS 13P

MLRS uruchamia różne pociski i amunicję w szybkich uderzeniach podczas walki.

Field Artillery Firefinder Radar Operator MOS 13R

Ci żołnierze wykrywają siły wroga i ostrzegają jednostki armii. Zostali przeszkoleni, aby używać wysoko czułych radarów zwanych Firefinder i innych urządzeń wykrywających, często w gorączce walki. Rola ta ma kluczowe znaczenie dla udanych misji bojowych i jak wszystkie MOS w polu artylerii wymaga żołnierzy, którzy mogą pracować pod presją. Będziesz potrzebował co najmniej 98 punktów w segmencie nadzoru i komunikacji (SC) ASVAB, i spędzić dziesięć tygodni na treningu AIT w Fort Sill po ukończeniu obozu startowego.

Field Artillery Surveyor / Meteorological Crewmember MOS 13T

Część żołnierz, meteorolog części, ta praca monitoruje warunki pogodowe dla misji bojowych zespołu artylerii w celu zapewnienia dokładnego wystrzelenia rakiet. Uczą się analizować systemy pogodowe, uruchamiają balony pogodowe i przygotowują schematyczne szkice. Aby zakwalifikować się do tego MOS potrzebujesz przynajmniej 93 na segmencie elektroniki (EL) ASVAB. Po zakończeniu kursu, spędzisz dziesięć tygodni w AIT w Fort Sill.

Starszy sierżant artylerii polowej MOS 13Z

Starszy sierżant artylerii polowej prowadzi w zakresie wsparcia ogniowego, operacji / wywiadu i akwizycji celu w batalionie artylerii polowej, brygadzie, artylerii dywizji lub artylerii korpusu.

To nie jest pozycja na poziomie podstawowym i wymaga tajnego poświadczenia bezpieczeństwa od Departamentu Obrony.

Jak widać, bycie specjalistą od artylerii polowej jest czymś więcej niż "upuszczeniem ołowiu z góry", co jest przestarzałym opisem. Członek zespołu artylerii XXI wieku jest wysoce wykwalifikowany, niezależnie od tego, czy chodzi o komunikację, systemy komputerowe, meteorologię czy rozpoznawanie celu.