8 Najczęstszych sposobów, w jakie uczniowie nie zdają się na checkride

Jacom Stephens / Getty

Jazda próbna to ostatni krok, zanim zostanie certyfikowanym pilotem i jest to duży, stresujący krok! Dzięki niekończącej się liście szczegółów do nauki i manewrów do ćwiczeń, sprawdzenie przygotowania do jazdy może wydawać się niemożliwe. Jeśli instruktor wyśle ​​Cię na przejażdżkę próbną, jest duża szansa, że ​​zdasz z latania kolorami, ale błędy zdarzają się, zwłaszcza gdy jesteśmy zdenerwowani. Oto lista typowych powodów, dla których uczniowie nie sprawdzają jazdy.

Nie popełniaj jednego z tych typowych błędów!

Pojawiają się bez rejestracji minimalnego szkolenia / godzin

Jeden z najczęstszych problemów z jazdą próbną zaczyna się od wstępnej analizy dokumentacji. Przed czymkolwiek, wyznaczony egzaminator musi najpierw przejrzeć swój dziennik pokładowy i czasy lotów, aby upewnić się, że spełniasz minimalne wymagania. Upewnij się, że ty i twój instruktor przekraczacie określone wymagania dotyczące poszukiwanego certyfikatu.

Na przykład, certyfikat prywatnego pilota wymaga, aby kandydat miał co najmniej 40 godzin łącznego czasu, z czego dwa muszą być instruktażowe, z czego trzy muszą być instruktażową instrukcją, z czego trzy muszą być instruktażami biegowymi, z których trzy muszą być instruktażowe. nocne instrukcje, i tak dalej, wraz z wszystkimi odpowiednimi rekomendacjami. Twój instruktor powinien upewnić się, że spełniłeś wszystkie te wymagania, zanim zobaczysz egzaminatora, ale nie jest niczym niezwykłym, że coś przeoczyć.

Pokaż się z samolotem, który nie jest zdatny do lotu

Wyznaczony egzaminator nie dostanie się do samolotu, który nie jest zdatny do lotu. Upewnij się, że twój samolot jest na bieżąco z wszystkimi wymaganymi inspekcjami. Wiele jazd próbnych zostało odwołanych i zmieniono ich harmonogram, ponieważ samolot nie jest uważany za zdatnego do lotu podczas początkowej części jazdy próbnej.

Nie można użyć list kontrolnych

Nieużywanie list kontrolnych lub korzystanie z nich tylko od niechcenia mówi egzaminatorowi, że zrezygnujesz z reguł dla własnej wygody. Nawet jeśli jesteś w stanie bezpiecznie przeprowadzić lot bez listy kontrolnej, brak listy kontrolnej może wystarczyć, aby egzaminator czuł się niebezpiecznie i uznał cię za niebezpiecznego pilota. Użyj list kontrolnych! Są tam z jakiegoś powodu.

Zignoruj ​​temat wymieniony jako "Specjalny obszar nacisku"

Specjalne obszary nacisku są wymienione na początku praktycznych standardów testowych i obejmują między innymi unikanie kolizji, pozytywną wymianę sterowania lotem i unikanie turbulencji. Te obszary są specjalnie zarezerwowane przez FAA jako obszary, na których powinni się koncentrować piloci, aby poprawić ogólne bezpieczeństwo lotnictwa ogólnego, a jeśli nie zagrasz razem, FAA tego nie polubi. Znajdź i zbadaj te specjalne obszary nacisku przed jazdą próbną.

Nie można odzyskać poprawnie z przeciągnięcia

Stragany, obroty i wypadki związane z kontrolą są dziś najczęstszą przyczyną wypadków w lotnictwie ogólnym. Stoisko jest potencjalnie najważniejszym manewrem, którego można uniknąć i / lub odzyskać, gdy się pojawi, więc jeśli masz z nimi problemy, uzyskaj dodatkową pomoc przed jazdą próbną.

Nieprawidłowa procedura odzyskiwania przeciągnięcia jest podstawą do niepowodzenia podczas każdej jazdy próbnej.

Niepowodzenie Krótkich obrotów i Spin Odzyskanie poprawnie

Ważne są spiny i procedury odzyskiwania spinu. Egzaminator musi wiedzieć przynajmniej, że jesteś świadomy tego, czym jest spin i jak się z niego wydostać. Jeśli tak nie jest, nie ma potrzeby latania w małych samolotach.

Botch the Landing po niestabilnym podejściu

Wiele wypadków i incydentów w lotnictwie ogólnym nadal występuje podczas fazy lądowania, co czyni bardzo ważny manewr do opanowania. Zwalnianie blokady (na przykład podniesienie klap przed dodaniem zasilania) jest kwestią bezpieczeństwa i częstym powodem nieudanej jazdy próbnej. Nie ćwiczymy wystarczająco dużo procedur - wszyscy chcemy perfekcyjnie wylądować - więc wynoś się i ćwicz!

Undershoot lub Overshoot Podczas symulowanego podejścia awaryjnego

Aby upewnić się, że poradzisz sobie z sytuacją awaryjną w prawdziwym stanie, gdy masz do czynienia z taką sytuacją, egzaminator będzie chciał, abyś w razie potrzeby mógł wykonać lądowanie poza lotniskiem. Przekroczenie lub niedopancerzenie miejsca lądowania, nie uzyskanie najlepszej prędkości ślizgania, nie skręcanie bezpośrednio w kierunku miejsca lądowania, lub opóźnianie list kontrolnych awaryjnego lądowania może doprowadzić do niepowodzenia jazdy próbnej.