Czy kwalifikujesz się do bycia naukowcem sądowym?

Dowiedz się, czy spełniasz minimalne wymagania pracy w zakresie medycyny sądowej

Choć wydaje się, że w kryminologii i karnej wymianie sprawiedliwości kładzie się nacisk na karierę, często koncentruje się ona na egzekwowaniu prawa i utrzymywaniu porządku publicznego . Faktem jest, że istnieje wiele ofert pracy dla osób niezrzeszonych (czytaj cywilów). Częściowo dzięki książkom, telewizorom i filmom kariery w naukach sądowych szybko stały się jednymi z najbardziej poszukiwanych ścieżek kariery dla początkujących profesjonalistów.

Ciekawe i ekscytujące, jak te kariery mogą się wydawać, niełatwo jest znaleźć pracę w kryminalistyce.

Często są bardzo konkurencyjne i trudno je znaleźć. W niektórych przypadkach może się okazać, że będziesz musiał zostać funkcjonariuszem organów ścigania, zanim będziesz mógł włamać się do kryminalistyki. Mając to wszystko na uwadze, zanim poświęcisz czas i energię na poszukiwanie pracy w kryminalistyce, naprawdę chcesz się upewnić, że spełniasz wymagania, aby zostać naukowcem kryminalistyki.

Klucze do kariery Forensics

Podczas gdy nie ma ustalonych minimalnych standardów ani podstawowych kwalifikacji, aby pracować jako naukowiec sądowy, istnieją trzy rzeczy, których wszyscy profesjonaliści śledczy potrzebują: intelekt, edukacja i doświadczenie.

Naukowcy kryminalistyczni to po prostu: naukowcy. Aby stać się jednym, musisz być inteligentną osobą zdolną uchwycić proces naukowy. Ponadto musisz mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, aby przygotować się do kariery .

Wymagania edukacyjne dla naukowców medycyny sądowej

Istnieje wiele programów studiów, które specjalizują się w śledztwach kryminalistycznych i kryminalistycznych.

Najcenniejsze stopnie są jednak w domenach nauk przyrodniczych . Zamiast uzyskiwania ogólnego tytułu z zakresu medycyny sądowej, powinieneś skupić się na studiowaniu fizyki, chemii lub biologii. Zdobycie tytułu licencjata jest dobrym początkiem i zapewni ci możliwość zdobycia cennego doświadczenia w pracy w laboratorium, ale najprawdopodobniej będziesz musiał zdobyć tytuł magistra.

Przez to, że najpierw będziesz naukowcem, zapewnisz, że masz odpowiednie kwalifikacje do każdej pracy w dziedzinie medycyny sądowej.

Doświadczenie konieczne

Aby zakwalifikować się do kariery w dziedzinie medycyny sądowej , musisz mieć doświadczenie w zbieraniu i analizowaniu danych i informacji. Ponownie, twoja edukacja może pomóc tutaj, jeśli uczysz się nauk przyrodniczych. Możesz również pracować jako wolontariusz lub znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin jako technik laboratoryjny lub asystent, który zapewni cenne doświadczenie i potencjalne kontakty w pełnym wymiarze czasu pracy po ukończeniu studiów.

Nie daj się zaskoczyć ze swojej przeszłości

Naukowcy zajmujący się kryminalistyką pracują z poufnymi informacjami i, podobnie jak inni specjaliści w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii, muszą przestrzegać wysokich standardów etycznych. Aby upewnić się, że jesteś osobą, której można zaufać w danej pracy, musisz mieć możliwość sprawdzenia przeszłości. Wcześniejsze aresztowania, historia złych lub niespłaconych długów, przeszłe nielegalne używanie narkotyków lub nadużywanie substancji są przykładami problemów z przeszłości, które mogą powstrzymać cię przed zdobyciem pracy .

To, co można uznać za młodzieńczą niedyskrecję w niektórych dziedzinach pracy, może być karierą zawodową w dziedzinie medycyny sądowej. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do pracy, jest uniknięcie tego rodzaju zachowań, które dyskwalifikują Cię podczas procesu składania wniosku.

Kwalifikacja kwalifikacji

Tylko dlatego, że masz odpowiedni stopień, zyskujesz doświadczenie i utrzymuje nos w czystości, nie ma gwarancji, że dostaniesz pracę. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się lepiej wykwalifikowanym i atrakcyjnym kandydatem. Zastanów się nad subskrypcją publikacji związanych z naukami sądowymi i organizacjami naukowymi, aby śledzić trendy i zmiany w tej dziedzinie.

Nawiąż kontakt z innymi profesjonalistami i dowiedz się, w jaki sposób osiągnęli sukces, i doskonal swoje umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej określić kwalifikacje, jakie naprawdę masz. Zanim się zorientujesz, będziesz na dobrej drodze do pracy w dziedzinie medycyny sądowej.