Przykłady pytań opartych na doświadczeniu w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych

Kiedy przechodzisz proces rekrutacji kryminalistów i kryminalistów, istnieje spora szansa, że ​​będziesz musiał odbyć jakąś ustną rozmowę kwalifikacyjną. Jednym kluczem do sukcesu w jakimkolwiek wywiadzie w formie ustnej jest przewidywanie rodzaju pytań, które będą zadawane, abyś mógł lepiej przygotować silne, dobrze przemyślane odpowiedzi.

Zazwyczaj można oczekiwać dwóch rodzajów pytań: scenariusza lub pytań sytuacyjnych i pytań opartych na doświadczeniu . Aby pomóc Ci lepiej przygotować się do następnej rozmowy kwalifikacyjnej, zidentyfikowaliśmy kilka przykładów pytań dotyczących karnej sprawiedliwości sądowej i porady, jak na nie odpowiedzieć:

 • 01 Powiedz nam, co zrobiłeś, aby przygotować się do tej pracy

  To pytanie stanowi doskonałą okazję, aby zademonstrować, jak poważnie podchodzisz do pracy i jak bardzo jesteś oddany sprawie, do której próbujesz się włamać.

  Twój potencjalny pracodawca szuka Cię, abyś przedyskutował nie tylko swoją edukację, ale także to, jakie masz doświadczenia, które sprawiają, że jesteś odpowiednią osobą do pracy.

 • 02 Porozmawiaj o konflikcie, który miałeś ze współpracownikiem

  Celem tego pytania jest sprawdzenie, w jaki sposób radzisz sobie z konfliktami interpersonalnymi. To, czego szukają pracodawcy, to obraz kroków, jakie należy podjąć, aby rozwiązać problem ze współpracownikiem w sposób grzeczny, profesjonalny i właściwy dla miejsca pracy.

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz podać podstawowe informacje na temat problemu, przyczyny problemu, rozwiązania problemu i ostatecznego wyniku.

 • 03 Talk About A Time You Twarde etyczne decyzje

  Bardziej niż większość innych zawodów, kryminalistyki i karier kryminologicznych wymaga wysokiego standardu etycznego postępowania . To pytanie pomaga pracodawcom dostrzec, jakie problemy postrzegasz jako potencjalne dylematy etyczne i jak do nich podchodzisz.

  Ostatecznie pracodawcy chcą wiedzieć, że można rozpoznać dobro od zła i że będziecie postępować zgodnie z tym.

  Wyjaśnij problem i sposób, w jaki się do niego zbliżyłeś. Pamiętaj, aby podać, czy zrobiłbyś coś inaczej, gdybyś musiał to zrobić od nowa.

 • 04 Opisz skomplikowany problem, który musiał rozwiązać

  W tym pytaniu potencjalni pracodawcy szukają wglądu w to, jak reagujesz, gdy stajesz wobec trudnego zadania lub zadania. Odpowiadając na to pytanie, porozmawiajcie o tym, czym było zlecenie i co sprawiło, że było to trudne.

  Pamiętaj, aby szczegółowo opisać, jakie kroki podjąłeś, aby wykonać zadanie i jak nadać im priorytetowe kroki. Na koniec porozmawiaj o tym, jak to wszystko się potoczyło i czego nauczyłeś się podczas tego procesu.

 • 05 Opisz proces pracy, który nie został zaplanowany

  To pytanie ma na celu sprawdzenie, w jaki sposób możesz reagować na przeciwności losowe i miejmy nadzieję, że je pokonają. Pracodawcy chcą wiedzieć, że możesz zmienić bieg i przegrupować w razie potrzeby, i że możesz rozpoznać, kiedy coś nie działa.

  Po udzieleniu odpowiedzi na to pytanie, chcesz porozmawiać o zadaniu, które próbujesz wykonać, o procesie, którego używasz, dlaczego się nie powiodło, o tym, jak rozpoznałeś, że to nie działa i jakie kroki podjąłeś, aby rozwiązać problem. kwestia.

  Pamiętaj, aby poinformować osobę przeprowadzającą wywiady, czy Twój nowy plan zadziałał, a jeśli nie, co możesz zrobić inaczej w przyszłości.

 • 06 Opisz czas, w którym nie zgodziłeś się z przełożonym

  Tutaj twój pracodawca chce wiedzieć, jak zareagujesz, gdy nie podoba ci się to, co szef - lub twój łańcuch poleceń - prosi cię o zrobienie.

  Nie martw się; pracodawcy zazwyczaj nie będą mieli nic przeciwko, jeśli nie zgodzisz się z przełożonym. To, co chcą zobaczyć, to sposób, w jaki poradziliście sobie z tym sporem.
  W idealnej sytuacji wyraziłeś swoje obawy w sposób prywatny i szacunku swojemu przełożonemu oraz poparłeś ostateczne rozstrzygnięcie ostatecznej akcji.

  Upewnij się, że wymawiasz przyczynę niezgody, co zrobiłeś, aby lepiej zrozumieć powód polityki i jakie alternatywne rozwiązania możesz zaoferować.

 • Wynik powodzenia wywiadu

  Odpowiadając na pytania oparte na doświadczeniach, musisz zadać kilka ważnych pytań na każde pytanie. Przede wszystkim bądź uczciwy. Nie próbuj wymyślać sytuacji. Zamiast tego korzystaj z własnych doświadczeń życiowych. Po drugie, podaj wszystkie istotne szczegóły. Nie spiesz się z odpowiedziami, lecz zamiast tego udzielaj jasnych, uporządkowanych i szczegółowych odpowiedzi. Na koniec odpowiedz na wszystkie części zadawanego pytania i skorzystaj z okazji, aby pokazać rozmówcy, że dokładnie to, czego szukają.