Przykłady pytań opartych na scenariuszach w sądownictwie karnym

Wskazówki dotyczące odpowiedzi na pytania oparte na scenariuszu

Kiedy pracodawcy opracowują pytania dotyczące wywiadów ustnych w forach sądowych w sprawach karnych , zwykle używają dwóch typów pytań: pytań opartych na doświadczeniu i wywiadach scenariuszowych . Pytania oparte na doświadczeniu wymagają omówienia, w jaki sposób zareagowałeś na rzeczywiste sytuacje w przeszłości . Pytania oparte na scenariuszu wymagają opisania, w jaki sposób możesz zareagować na hipotetyczną sytuację w przyszłości.

Aby pomóc Ci przygotować się do dobrego rozpoczęcia kariery w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych, przygotowałem kilka przykładów scenariuszy, które możesz zadać, wraz ze wskazówkami, jakiego rodzaju odpowiedzi szukają pracodawcy.

 • 01 Pytanie etyczne scenariusza

  Pytanie : Ty i inny oficer odpowiadasz na wypadek drogowy. Kiedy inwentaryzuje jeden z pojazdów do holowania, drugi oficer odkrywa dużą ilość gotówki, którą widzisz w kieszeni. Zauważasz, że żadna wzmianka o gotówce nie jest wymieniona w arkuszu spisowym. Jak zareagowałbyś?

  W tym pytaniu łatwo jest odpowiedzieć, że zgłosisz oficera swoim przełożonym i skończysz z nim.

  To, czego szukają pracodawcy, to sygnały, że rozumiesz, dlaczego to, co zrobił drugi oficer, było złe; że zdajesz sobie sprawę z wysokich standardów etycznych, których będziesz przestrzegać ; i że możesz pokonać presję rówieśników i zrobić coś dobrego dla swojej społeczności. Pomyślna odpowiedź będzie artykułować wszystkie te punkty.

 • 02 Pytanie o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym

  Pytanie : Twoja zmiana jest obecnie krótka, a wszyscy zostali poproszeni o zmianę godzin pracy, aby pomóc. W tym tygodniu już pracowałeś późno, ale współpracownik zadzwonił na chorobę, a teraz twój przełożony pyta, czy możesz wypełnić. Masz plany z przyjaciółmi po pracy. Jak zareagowałbyś?

  Krótko mówiąc, twój pracodawca szuka wglądu w to, jaką etykę pracy posiadasz i gdzie są twoje priorytety.

  Nie chodzi tylko o to, czy jesteś gotów do pracy, ale także o to, w jaki sposób ustalasz równowagę między życiem zawodowym a prywatnym . Potwierdź, jaką trudność może mieć osoba nadzorująca w zapewnieniu personelu i czy rozumiesz potrzebę ciągłego obciążania się pracą.

  Jednocześnie możesz wyjaśnić, że w zależności od twoich planów, możesz nie być w stanie ich łatwo anulować, ale gdybyś nie mógł tego zmienić, byłbyś gotów odebrać następne. .

 • 03 Pytanie o opiekę nad dziećmi

  Pytanie: Twój przełożony przychodzi do ciebie i prosi cię o zrobienie czegoś, co masz pewność, że jest niezgodne z polityką lub niezgodne ze standardowymi procedurami twojej organizacji. Jak poradzisz sobie z tą sytuacją?

  Często zdarza się, że nie zgadzam się z przełożonym, a pracodawcy rozumieją, że czasami mogą się pomylić.

  To, co chce przeprowadzić ankieter, to to, że masz interpersonalną intuicję, by grzecznie i z szacunkiem traktować przełożonego, jednocześnie robiąc to, co należy.

  Dobra odpowiedź omówi kroki, jakie należy podjąć, aby uzyskać wyjaśnienie dla swojego przełożonego, w jaki sposób powiesz im, że uważasz, że powinno być zrobione inaczej, i że ostatecznie, jeśli nie jest to nielegalne, niemoralne lub nieetyczne, zrobisz to, co robisz. spytał.

  Dobrze byłoby również wspomnieć, że chciałbyś omówić to z przyszłym przełożonym,

 • 04 Pytanie interpersonalne

  Pytanie: Dwóch współpracowników na twojej zmianie najwyraźniej nie dogaduje się i oboje przychodzą do ciebie, aby plotkować i narzekać na drugiego. Opisz, co zrobiłbyś w tej sytuacji.

  Celem tego pytania jest spojrzenie na to, jak możesz wchodzić w interakcje ze współpracownikami. Czy wziąłbyś udział w plotkach? Czy nieuprzejmie powiedziałbyś im, żeby to znokautowali, czy zręcznie poprowadziłbyś ich do bardziej produktywnych i opartych na współpracy dyskusji?

  Tutaj ankieterzy poszukują wglądu w to, jak możesz współpracować ze współpracownikami i jak możesz współpracować ze współpracownikami, którzy nie dogadują się ze sobą.

  To, co chcą zobaczyć, to to, że masz dojrzałość i umiejętności komunikacyjne, aby zminimalizować konflikty i zachęcić do pozytywnej atmosfery w pracy.

 • Ace Your Next Interview

  Bez względu na to, jakie pytania możesz zadawać, zapewnij zorganizowane, logiczne i przemyślane odpowiedzi. Podaj szczegóły, a nie tylko szybkie odpowiedzi. Poświęć trochę czasu, aby pokazać, że rozpoznajesz problem, dlaczego jest to problem, którym musisz się zająć, jak możesz go rozwiązać i jakie dalsze działania możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoje działania zadziałały. Zapewniając inteligentne, logiczne i szczegółowe odpowiedzi, będziesz na dobrej drodze do udanego wywiadu i wylądowania wspaniałej nowej pracy.