Lista umiejętności i przykładów branży hotelarskiej

Poznaj warunki, które należy zawrzeć, aby pomóc wzmocnić swoje CV

Branża hotelarska jest stałą formą zatrudnienia w wielu dziedzinach i doskonałym miejscem dla młodych ludzi do wkroczenia w świat zawodowy. Podczas gdy wiele stanowisk jest na poziomie podstawowym, inne wymagają dużych umiejętności i oferują zarówno wielki prestiż, jak i doskonałe wynagrodzenie.

Oto lista umiejętności, które pracodawcy poszukują w kandydatach do pracy w branży hotelarsko-gastronomicznej. Możesz skorzystać z tej listy, aby zidentyfikować odpowiednie umiejętności, które już posiadasz i które powinieneś znaleźć w swoich materiałach aplikacyjnych i rozmowie kwalifikacyjnej.

Ta lista nie jest wyłączna.

Niektóre firmy mogą poszukiwać dodatkowych umiejętności, dlatego ważne jest uważne czytanie opisów stanowisk. Wiele hoteli również wynajmuje na stanowiska, które nie są szczególnie charakterystyczne dla branży hotelarsko-gastronomicznej, takie jak personel biurowy.

Umiejętności branży hotelarskiej

Operacje hotelowe
Hotele zatrudniają personel recepcji, personel sprzątający, personel restauracji, menadżerów, a czasem portierzy, organizatorzy imprez i konsjerż, w zależności od rodzaju hotelu. Większość tych stanowisk wymaga doskonałych umiejętności obsługi klienta, dbałości o szczegóły, pracy zespołowej i dobrego pielęgnowania ciała. Kreatywne rozwiązywanie problemów (ponieważ podróżnicy czasami mają nieoczekiwane problemy) oraz gruntowna znajomość lokalnych zasobów i atrakcji są również ważne.

Usługi gastronomiczne
Usługi gastronomiczne obejmują wszystko, od fast foodów do pracy jako serwer w wysokiej klasy restauracji.

Wszystkie te prace wymagają doskonałej obsługi klienta, dbałość o szczegóły (zapominając o drobnych szczegółach może spowodować zatrucie pokarmowe u klienta lub wywołując alergię zagrażającą życiu) oraz gruntowną znajomość aktualnych ofert restauracji. Praca jest szybka, a dobra pamięć ma kluczowe znaczenie.

Przygotowanie żywności i napojów
Przygotowanie posiłków i napojów może obejmować obsługę klienta (na przykład w przypadku przetargów barowych lub coffee baristów), lub te prace mogą być całkowicie za kulisami (na przykład kucharze liniowi). Oprócz specyficznych umiejętności posługiwania się narzędziami handlowymi, takimi jak ekspresy do kawy i wyposażenie kuchni, absolutnie wymagane są bardziej ogólne umiejętności. Należą do nich, ponownie, dbałość o szczegóły, a także zobowiązanie do bezpieczeństwa, zdolność do pracy dobrze jako część zespołu oraz zdolność do pracy szybko i spokojnie w środowisku wysokiego ciśnienia.

Konserwacja i czyszczenie
Ktoś musi dbać o czystość i higienę restauracji, hoteli i klubów. Inne prace obejmują naprawę sprzętu, wymianę żarówek i wymianę uszkodzonych zamków na drzwiach do kabin łazienkowych. Istnieje znaczne nakładanie się zestawów umiejętności opiekuńczych i utrzymania, a niektóre stanowiska mogą w pewnym stopniu łączyć obie role. Umiejętności te obejmują wszystko, od bezpiecznego i właściwego stosowania chemikaliów do podstawowych napraw elektrycznych i stolarskich.

Praca zespołowa jest często ważna, podobnie jak silna etyka pracy.

Zarządzanie
Zarządzanie hotelarstwem wymaga umiejętności, które są specyficzne dla branży i innych, które są ważne w każdym kontekście zarządzania. Ubiegając się o takie stanowisko, będziesz musiał wykazać się pracą zespołową, przywództwem, budżetowaniem, strategicznym myśleniem, obsługą klienta i dogłębnym zrozumieniem specyfiki Twojej firmy - czy to oznacza możliwość inteligentnego mówienia o jedzeniu i winie dla kierownika restauracji, zrozumienie, kiedy ruchliwy sezon jest dla Twojego hotelu i dlaczego.

Umiejętności osobiste
Twoje osobiste cechy są również znane jako umiejętności miękkie . Twoje umiejętności techniczne i referencje sprawią, że Twoje CV zostanie zauważone i otworzysz drzwi do rozmowy kwalifikacyjnej, ale to twoje miękkie umiejętności przekonają rozmówcę, że jesteś odpowiednią osobą do tej pracy.

Nazywa się je "miękkimi", ponieważ są trudne do jednoznacznego zdefiniowania i oceny, ale są krytyczne. Obejmują one umiejętności społeczne, które pozwalają harmonijnie współpracować z innymi pracownikami i dojrzałością, aby odpowiedzialnie zarządzać obciążeniem pracą i dostosowywać się do zmieniających się sytuacji.

Więcej list umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV