Lista umiejętności i przykłady serwerów jedzeniowych

Bycie serwerem żywności nie jest łatwą pracą. Praca może być fizycznie wyczerpująca, gdy jesteś na nogach przez długie zmiany, często spiesząc się od stołu do stołu, czasami z ciężkimi tacami z jedzeniem. Bycie serwerem wymaga dyplomacji, dobrej pamięci i umiejętności interakcji z szerokim zbiorem osobowości, od kolegów z tyłu i z przodu domu do klientów.

Mimo to usługi gastronomiczne mogą być dochodowe, satysfakcjonujące, a nawet zabawne.

Jedzenie może być przyjemną i satysfakcjonującą pracą. Może być również dość lukratywne, w zależności od zakładu. Niektóre serwery polegają na kontroli minimalnego wynagrodzenia. Inni zabierają do domu tysiące dolarów na czele każdego miesiąca. Niezależnie od tego, czy pracujesz w luksusowym lokalu gastronomicznym, czy też w lokalnej restauracji, wymienione tutaj umiejętności są dość uniwersalne, a ich dobre zastosowanie wpłynie na spójność twoich dochodów. Oto najlepsze umiejętności serwujących jedzenie.

Życzliwość

Serwery żywnościowe muszą być pogodne i przyjazne , bez względu na to, jak bardzo jesteś zestresowany, zmęczony lub sfrustrowany. Możesz być odpowiedzialny za piętnaście stolików naraz, ale dla rodziny, którą obsługujesz w danym momencie, jesteś ich jedynym kontaktem z restauracją. Ich doznanie kulinarne zależy od Ciebie. Podobnie, kuchnie mogą być stresujące i napięte miejsca. Zepsuty kelner może zrzucić nastrój kuchni. Bycie przyjemnym i przyjemnym, aby być w pobliżu, to ważne cechy zarówno z przodu, jak iz tyłu domu.

Komunikacja

Jako serwer żywności musisz być w stanie skutecznie i jasno komunikować się zarówno z klientami, jak iz kolegami. Musisz być w stanie uważnie słuchać, rozumieć obawy klientów i skutecznie przekazywać je do kucharzy lub kierownictwa. Podobnie, może być konieczne zapamiętanie aspektów menu lub historii restauracji i przekazanie tych informacji klientom.

Dbałość o szczegóły

Niektóre zamówienia mogą być skomplikowane, od alergii pokarmowych po przyprawy lub dekorowanie preferencji. Jeśli zapomnisz o szczegółach, takich jak pozostawianie przypraw lub grzanek, gdy klient ma alergię na gluten, będziesz zdenerwowany i rozczarowany. Gorzej, twój błąd może sprawić, że ktoś będzie chory. Zwracanie uwagi na szczegóły zamówień jest ważną częścią twojej pracy i ma znaczenie dla ogólnej jakości twojej pracy.

Energia

Zmiany mogą być długie i trudne na nogach. Musisz mieć znaczące rezerwy energii, lub zmiany będą po prostu zaciągać się boleśnie dla ciebie. Oczywiście ludzie o wysokiej energii mają tendencję do rozwoju w zakresie usług gastronomicznych.

Rozwiązywanie problemów

Twój menedżer nie zawsze będzie w pobliżu, aby pomóc Ci uporać się z rozstrojonymi klientami. Musisz być w stanie rozwiązać problem na miejscu. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, nadal musisz sprawić, aby klient poczuł się słyszany i rozumiany. Niezależnie od tego, czy kosztem posiłku, czy darmowym deserem, trzeba być kreatywnym, aby uratować sytuację.

Skupiać

Jako serwer żywności będziesz otoczony ludźmi i ich wymaganiami. Łatwo jest rozproszyć uwagę przez głośnego lub uporczywego klienta. I odwrotnie, ciekawa rozmowa ze współpracownikiem lub szczególnie przyjaznym patronem może doprowadzić do zaniedbania twojej pracy.

Komunikowanie się ze współpracownikami, bycie przyjaznym wobec klientów i spełnianie wymagań o wysokim priorytecie jest częścią twojej pracy, ale musisz być w stanie wyważyć te sprzeczne priorytety, aby zapewnić dobrą obsługę. Twoja zdolność do koncentrowania się i wykonywania zadań ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu jako serwera żywnościowego.

Jak korzystać z list umiejętności

Jeśli rozważasz ubieganie się o stanowisko jako serwer żywności, przejrzyj ten opis niezbędnych umiejętności. Zidentyfikuj umiejętności, które już posiadasz, i zanotuj te, które możesz odświeżyć. Restauracje różnią się pod względem umiejętności, które uważają za najważniejsze.

Niektóre miejsca mogą wybaczyć serwerowi za powolność, jeśli ma doskonałe umiejętności ludzi, podczas gdy inni nie będą na przykład. Ogólnie jednak wymagany zestaw umiejętności dla serwerów żywnościowych jest dość spójny.

Restauracje mogą przyjmować życiorysy od osób ubiegających się o stanowiska gastronomiczne, ale wiele z nich korzysta z formularzy zgłoszeniowych . W obu przypadkach należy podkreślić umiejętności, których poszukuje potencjalny pracodawca, a podczas rozmowy przygotować się do przedstawienia przykładów tego, w jaki sposób można wykorzystać te umiejętności.