Lista umiejętności w recepcji hotelu / gości

Pracownicy recepcji hotelu (znani również jako pracownicy gościnni) są odpowiedzialni za zapewnienie gościom przyjemnego pobytu w hotelu. Zazwyczaj wiąże się to z zameldowaniem i wyjazdem gości, przyjmowaniem rezerwacji i odpowiadaniem na wszelkie pytania gości.

Poniżej znajduje się lista pięciu najważniejszych umiejętności dla pracownika recepcji hotelowej, a także dłuższa lista innych umiejętności, jakie pracodawcy poszukują w kandydatach na stanowiska związane z usługami dla gości.

Pracownicy recepcji (zwani również pracownikami gościnnymi) są odpowiedzialni za zapewnienie gościom przyjemnego pobytu w hotelu. Obowiązki zazwyczaj polegają na sprawdzaniu gości, przyjmowaniu rezerwacji i odpowiadaniu na wszelkie pytania gości.

Nie potrzebujesz dyplomu ukończenia studiów ani żadnego odpowiedniego doświadczenia, aby być pracownikiem recepcji hotelowej, chociaż pomoc w zakresie biznesu i administracji pomaga pracownikom stowarzyszonym, a silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są koniecznością. Zapłata nie jest luksusowa, ale może być dobra, a Ty możesz awansować na stanowiska nadzorcze i karierę w branży hotelarsko-gastronomicznej. Lub, jeśli wolisz, możesz skorzystać z pracy w recepcji jako odskoczni do innej pozycji.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w swoim wywiadzie . Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład na czas, w którym zademonstrowałeś jedną z najlepszych umiejętności wymienionych tutaj.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego należy uważnie przeczytać opis stanowiska i skupić się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z listami umiejętności wymienionymi na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Top Hotelowe umiejętności w recepcji

Recepcja hotelu wymaga wielu różnych umiejętności, a szczegóły mogą się różnić, w zależności od tego, w jaki sposób zorganizowany jest hotel (Twoja praca może, ale nie musi obejmować noszenia toreb podróżnych itp.) Oraz rynku serwerów hotelowych. Niemniej jednak, istnieją pewne umiejętności, których potrzebują wszyscy pracownicy recepcji. Oto cztery z nich.

Komunikacja
Komunikacja ma kluczowe znaczenie dla pracownika recepcji hotelowej. Rozmawiają z gośćmi osobiście i przez telefon przez cały dzień, dlatego ważne jest, aby mówili wyraźnie i utrzymywali pozytywny ton.

Życzliwość
Pracownik recepcji to zazwyczaj pierwsza osoba, którą gość widzi po wejściu do hotelu. Dlatego pracownicy recepcji muszą być niezwykle gościnni. Dobry pracownik usług dla gości wita każdego gościa z uśmiechem i przyjacielskim słowem.

Organizacja
Pracownicy recepcji są zawsze wielozadaniowi; muszą odpowiadać na telefony, pozdrawiać gości, odpowiadać na pytania, sprawdzać klientów i nie tylko. Bycie zorganizowanym umożliwia pracownikowi recepcji żonglowanie tymi wieloma zadaniami.

Opanowanie
Ponieważ pracownik recepcji musi jednocześnie wykonywać wiele zadań i obsługiwać wielu gości, dobry pracownik recepcji może zachować spokój pod presją. Nawet jeśli hotel jest bardzo zajęty, pracownik powinien nadal być w stanie żonglować różnorodnymi zadaniami, pozostając przyjaznym dla klientów.

Rozwiązywanie problemów
Bycie pracownikiem recepcji oznacza, że ​​będziesz pierwszą osobą, z którą przyniosą swoje problemy. Problemy te mogą być drobne, np. Prośba o rekomendacje restauracji. Mogą być duże, na przykład gość, którego zarezerwowany pokój nie jest dostępny na wózku inwalidzkim, zgodnie z życzeniem. Mogą nawet wystąpić zupełnie nieoczekiwane sytuacje awaryjne, takie jak gość w kryzysie medycznym. Twoim zadaniem będzie, jeśli to możliwe, rozwiązanie problemu lub ustalenie, do kogo należy zadzwonić, aby go rozwiązać. Jeśli potrafisz szybko i twórczo zareagować na te wyzwania, możesz zapewnić gościom dobre wrażenia, a mimo złej sytuacji możesz zarobić dobrą opinię dla swojego hotelu.

Umiejętność obsługi komputera
Praca w recepcji wymaga używania komputerów do przechowywania dokumentacji, przetwarzania płatności i innych zadań. Chociaż nie musisz być ekspertem w świecie technologii, musisz posiadać umiejętność posługiwania się komputerem i albo wygodnie korzystać z oprogramowania, z którego korzysta hotel, albo przynajmniej być w stanie szybko przyspieszyć.

Praca w zespole
Pracownicy recepcji często muszą współpracować z innymi. Czasami muszą współpracować z innymi pracownikami w recepcji, aby poradzić sobie z trudnym problemem. Innym razem muszą komunikować się z ludźmi z różnych działów w hotelu - w tym z parkingiem, sprzątaniem i zarządzaniem - aby zapewnić zadowolenie gości z ich pobytu. Pracownicy recepcji powinni zatem być w stanie współpracować z różnymi ludźmi.

Umiejętności w recepcji hotelu

A - E

F - L

M - PO

PR - Z

Przeczytaj więcej: Umiejętności zarządzania hotelami i kurortami Concierge Skills

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Umiejętności i zdolności | Wznów listę umiejętności